eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Rozwiązanie umowy a odprawa


2014-02-11 19:02 autor: Orzech

4 314 odsłon

Rozwiązanie umowy a odprawa

Witam,

jestem na świadczeniu rehabilitacyjnym 3-miesięcznym po okresie 182 dni zasiłku chorobowego, który kończy się  20.03.14 r. Po tym czasie pracodawca pewnie rozwiąże ze mną umowę.

I tutaj moje pytanie: na jakich będzie to zasadach, jeśli: jest to duża korporacja, w której są obecnie zwolnienia grupowe (dodam tylko, że umowę mam na stałe i pracuję dla nich 10 lat). Jeśli trwają zwolnienia grupowe i z tego tytułu są inne odprawy, to czy jeśli się nie stawię do pracy przed 20.03, to czy mogą mnie zwolnić bez odprawy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-02-12 06:41 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Jeżeli skończy się Panu świadczenie rehabilitacyjne i nie stawi się Pan do pracy z niewiadomych przyczyn, to w konsekwencji pracodawca będzie mógł Pana zwolnić z art 52 k.p., bez odprawy.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-12 07:07 autor odpowiedzi: Piotr Górny - prawo pracy

    po 3 miesiącach świadczenia rehabilitacyjnego, jeżeli nie będzie Pan zdolny do pracy, pracodawca może rozwiązać umowę w trybie art. 53 kp i nie będzie zobowiązany do wypłaty odprawy

    radca prawny - specjalista prawa pracy

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania