eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: Praca › Odbiór dnia wolnego za niedziele


2020-09-23 18:23 autor: Kuszka

2 068 odsłon

Odbiór dnia wolnego za niedziele

Witam. Pracuję w laboratorium całodobowym, w którym okres rozliczeniowy wynosi miesiąc. W przypadku kiedy dzień pracy wypada w niedzielę to mamy mieć do odbioru dzień wolnego.

W takim razie czy dobrze rozumiem, jeżeli np. mam przyjść do pracy w jedną niedziele w danym miesiącu, w którym np. ilość dni roboczych to 21 a ilość godzin 168, czy odbiór dnia wolnego zmniejszy czas pracy do 160 godzin i 20 dni?

Czy po prostu źle myślę i nadal mam do wypracowania 168 godzin i mam być w pracy 5 dni w tygodniu z tym że za przepracowana niedzielę mam wolny dzień w tygodniu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2020-10-09 18:46 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Za pracę w niedziele ma Pani mieć dzień wolny. Jezeli w okresie rozliczeniowym pracodawca nie moze Pani udzielić dnia wolnego ( a to jest jeden miesiąc) , to za ten dzień przepracowany musi zapłacić Pani kasę.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Marrtta7

  Dodano 2020-09-25 16:08 przez Marrtta7

  Niedziela w pracy a dzień wolny do odbioru

  Jeżeli chodzę do pracy od poniedziałku do piątku, ale zdarzyła się sytuacja że byłam w pracy w niedzielę zamiast w piątek, to czy za niedziele można odebrać dodatkowy dzień wolny czy już piątek jest liczony jako odbiór dnia wolnego za przepracowaną niedzielę?

 • konto usunięte

  Dodano 2020-09-23 09:11 przez konto usunięte

  Praca w niedzielę w święta

  Witam. Mam pytanie odnośnie odebrania dni wolnych za przepracowane święto i niedzielę. Przykładowo jeżeli w danym miesiącu jest 21 dni pracujących i pracownik pracował w tym miesiącu 21 dni, w tym 1 niedzielę oraz w 1 święto (np. 15 sierpnia) to należą mu się 2 dni wolnego. I w związku z tym pytanie...

 • lewy-10

  Dodano 2020-10-20 10:39 przez lewy-10

  Praca w święta

  Jestem pracownikiem stacji benzynowej Orlen na pełnym etacie. Pracuję na dwie zmiany 6-14, 14-22. Nie mam płaconych godzin za dni świąteczne ani za niedzielę, które wypadają z ustalonego grafiku, nie mam również dni wolnych za pracę w takie dni.
  Chciałbym wiedzieć czy jest to zgodne z przepisami pra...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-04-26 08:27 przez konto usunięte

  Nakaz pracy w święto przez pracodawcę a nakaz odbioru dnia wolnego za pracę w święto

  Witam,
  Otrzymałam od pracodawcy poniższego maila. Czy jest to zgodne z prawem pracy? Czy pracując w święto pracodawca może mi narzucić ze mam pracować 8 godz., jeżeli czynności, które muszę wykonać w tym dniu zajmują 2 godz.?
  - Jeśli ktoś pracuje w święto, to jest to traktowane jako pełny dzień robo...

 • FI-FI 29

  Dodano 2013-02-23 22:07 przez FI-FI 29

  Praca w ruchu ciągłym. Czy za pracę w niedzielę należy się dzień wolny?

  Czy w przypadku pracy w ruchu ciągłym 12-godz. należy się dzień wolny w niedzielę?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Dzień wolny za święto w sobotę. Kiedy przysługuje i jak odebrać wolne za 11 listopada?

  Dzień wolny za święto w sobotę. Kiedy przysługuje i jak odebrać wolne za 11 listopada?

  Chociaż tegoroczny Dzień Niepodległości 11 listopada wypada w sobotę, to pracownicy nie stracą prawa do wypoczynku z tego tytułu. Według obowiązujących przepisów pracodawca musi udzielić dnia wolnego od pracy w innym terminie dla osób ...

 • Praca w niedziele i święta - zmiany

  Praca w niedziele i święta - zmiany

  W dniu 4 marca 2014 r. weszła w życie ustawa z dnia 24 stycznia 2014 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r., poz. 208, dalej "nowelizacja"). Głównym założeniem nowelizacji jest dostosowanie polskich przepisów prawa pracy do ...

 • Praca w niedzielę i święta: co w zamian?

  Praca w niedzielę i święta: co w zamian?

  Co do zasady, niedziele i święta, które wymienione są w ustawie z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy traktowane są jako dni wolne od pracy.

 • Praca w niedziele i święta

  Praca w niedziele i święta

  Niedziele i święta są z reguły dniami wolnymi, podczas których świadczenie pracy jest generalnie niedozwolone, poza pewnymi wyjątkami. W przypadku wykonywania pracy w niedziele i święta, jeżeli nie są one dla pracownika dniami pracy ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania