eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: Praca › Odbiór dnia wolnego za niedziele


2020-09-23 18:23 autor: Kuszka

729 odsłon

Odbiór dnia wolnego za niedziele

Witam. Pracuję w laboratorium całodobowym, w którym okres rozliczeniowy wynosi miesiąc. W przypadku kiedy dzień pracy wypada w niedzielę to mamy mieć do odbioru dzień wolnego.

W takim razie czy dobrze rozumiem, jeżeli np. mam przyjść do pracy w jedną niedziele w danym miesiącu, w którym np. ilość dni roboczych to 21 a ilość godzin 168, czy odbiór dnia wolnego zmniejszy czas pracy do 160 godzin i 20 dni?

Czy po prostu źle myślę i nadal mam do wypracowania 168 godzin i mam być w pracy 5 dni w tygodniu z tym że za przepracowana niedzielę mam wolny dzień w tygodniu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 23 dni temu, 18:46 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Za pracę w niedziele ma Pani mieć dzień wolny. Jezeli w okresie rozliczeniowym pracodawca nie moze Pani udzielić dnia wolnego ( a to jest jeden miesiąc) , to za ten dzień przepracowany musi zapłacić Pani kasę.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Marrtta7

  Dodano 2020-09-25 16:08 przez Marrtta7

  Niedziela w pracy a dzień wolny do odbioru

  Jeżeli chodzę do pracy od poniedziałku do piątku, ale zdarzyła się sytuacja że byłam w pracy w niedzielę zamiast w piątek, to czy za niedziele można odebrać dodatkowy dzień wolny czy już piątek jest liczony jako odbiór dnia wolnego za przepracowaną niedzielę?

 • Adriana.7

  Dodano 2020-09-23 09:11 przez Adriana.7

  Praca w niedzielę w święta

  Witam. Mam pytanie odnośnie odebrania dni wolnych za przepracowane święto i niedzielę. Przykładowo jeżeli w danym miesiącu jest 21 dni pracujących i pracownik pracował w tym miesiącu 21 dni, w tym 1 niedzielę oraz w 1 święto (np. 15 sierpnia) to należą mu się 2 dni wolnego. I w związku z tym pytanie...

 • lewy-10

  Dodano 12 dni temu, 10:39 przez lewy-10

  Praca w święta

  Jestem pracownikiem stacji benzynowej Orlen na pełnym etacie. Pracuję na dwie zmiany 6-14, 14-22. Nie mam płaconych godzin za dni świąteczne ani za niedzielę, które wypadają z ustalonego grafiku, nie mam również dni wolnych za pracę w takie dni.
  Chciałbym wiedzieć czy jest to zgodne z przepisami pra...

 • brzoza

  Dodano 2013-04-26 08:27 przez brzoza

  Nakaz pracy w święto przez pracodawcę a nakaz odbioru dnia wolnego za pracę w święto

  Witam,
  Otrzymałam od pracodawcy poniższego maila. Czy jest to zgodne z prawem pracy? Czy pracując w święto pracodawca może mi narzucić ze mam pracować 8 godz., jeżeli czynności, które muszę wykonać w tym dniu zajmują 2 godz.?
  - Jeśli ktoś pracuje w święto, to jest to traktowane jako pełny dzień robo...

 • FI-FI 29

  Dodano 2013-02-23 22:07 przez FI-FI 29

  Praca w ruchu ciągłym. Czy za pracę w niedzielę należy się dzień wolny?

  Czy w przypadku pracy w ruchu ciągłym 12-godz. należy się dzień wolny w niedzielę?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Praca w niedziele i święta - zmiany

  Praca w niedziele i święta - zmiany

  W dniu 4 marca 2014 r. weszła w życie ustawa z dnia 24 stycznia 2014 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy (Dz. U. z 2014 r., poz. 208, dalej "nowelizacja"). Głównym założeniem nowelizacji jest dostosowanie polskich przepisów prawa pracy do ...

 • Praca w niedzielę i święta: co w zamian?

  Praca w niedzielę i święta: co w zamian?

  Co do zasady, niedziele i święta, które wymienione są w ustawie z dnia 18 stycznia 1951 roku o dniach wolnych od pracy traktowane są jako dni wolne od pracy.

 • Praca w niedziele i święta

  Praca w niedziele i święta

  Niedziele i święta są z reguły dniami wolnymi, podczas których świadczenie pracy jest generalnie niedozwolone, poza pewnymi wyjątkami. W przypadku wykonywania pracy w niedziele i święta, jeżeli nie są one dla pracownika dniami pracy ...

 • Kiedy praca w niedziele i święta jest dopuszczalna?

  Kiedy praca w niedziele i święta jest dopuszczalna?

  Poniższa porada skierowana jest do pracodawców przede wszystkim zatrudniających pracowników na podstawie Kodeksu Pracy. Poniższe uwarunkowania nie dotyczą co do zasady osób wykonujących pracę na podstawie umów cywilno-prawnych oraz osób ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania