eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: Praca › Zwolnienie lekarskie na leczenie depresji


2014-02-28 10:02 autor: misioprzytulak16

14 445 odsłon

Zwolnienie lekarskie na leczenie depresji

Jestem na zwolnieniu lekarskim już 4 miesiące (leczę się na depresję), w tym momencie zostałam skierowana na grupę na oddziale dziennym (grupa wsparcia dla osób z dda i innymi problemami), która zaczyna się dopiero od kwietnia i będzie trwała aż 3 miesiące.

Nie wiem co mam zrobić, żeby móc ukończyć tą terapię i żeby pracodawca nie miał podstaw, żeby mnie zwolnić. Byłam już na 2 komisjach zusowskich i na ostatniej orzecznik powiedział, że nie jest ze mną tak źle i powinnam leczyć się po pracy...Nie wiem jak to ominąć, kolejna komisja może zakończyć się cofnięciem L4.

Bardzo proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-02-28 10:56 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Niestety, po 182 dniach zwolnienia L-4 i 3 miesiącach świadczenia rehabilitacyjnego pracodawca będzie mógł wypowiedzieć Pani umowę.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 1 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-03-17 19:36 autor odpowiedzi: ddw

  ma pani prawo uczestniczenia w terapii jeśli efekt jej może wpłynąć poprawiając pani stan zdrowia i lekarz prowadzący terapię może wystąpić o świadczenie rehabilitacyjne na pani prośbę do ZUSu. A ZUS nie może odmówić, jeżeli lekarz widzi taką zasadność i przebywa pani na Oddziale.

  Pracodawca jednak będzie mógł wypowiedzieć pani umowę.

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Artur84

  Dodano 2015-10-28 15:05 przez Artur84

  Nieprzedłużenie umowy podczas chorobowego. Czy należą mi się jakieś świadczenia?

  Witam,zwracam się do Was z taka sprawą. Mianowicie, pracowałem w zakładzie, w którym co miesiąc dostawałem umowę (umowa zlecenie np. 1.10.2015-30.10.2015). Pewnego dnia źle spałem na ręcę i mam teraz paraliż lewej ręki, którą leczę już ponad trzy miesiące. Niestety pracodawca nie przedłużył mi umowy...

 • bozenaradzik

  Dodano 2015-08-09 22:55 przez bozenaradzik

  Orzeczenie ZUS-u

  Witam, proszę o jakieś wskazówki i podpowiedź. Maż został zwolniony z pracy z powodu likwidacji etatu. W trakcie wypowiedzenia skorzystał ze zwolnienia lekarskiego ( problemy z kręgosłupem lędźwiowym i szyjnym, głuchota na jedno ucho) i przebywał na nim 182 dni. Lekarz ortopeda skierował wniosek d...

 • brash5

  Dodano 2014-08-10 11:48 przez brash5

  Orzecznik ZUS nie uznaje skierowania na dalsze leczenie.

  Po operacji kręgosłupa przebywałem na zwolnieniu 182 dni. Na komisji w ZUS-ie lekarz orzecznik rokuje moje wyzdrowienie po 1 miesiącu świadczenia rehabilitacyjnego (badanie orzecznika polegało na zważeniu i zmierzeniu mnie). Nie uznał mego skierowania na drugą operację, na którą kieruje mnie dr nauk...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-07-29 10:30 przez konto usunięte

  Jaka jest wysokość świadczenia rehabilitacyjnego?

  Witam!
  w jakiej wysokości będę otrzymywał świadczenie rehabilitacyjne? Lekarz orzecznik ZUS przyznał mi je na 4 miesiące w dn. 25.07. 2014 r.
  Od 17 stycznia 2014 r. przebywałem na zwolnieniu lekarskim przez 182 dni. 
  Mój przychód w 2013 r. wyniósł: 50 999,63 zł, a dochód w 2013 r.: 49 165,73 zł.
  Skł...

 • ezalwosia

  Dodano 2014-04-15 16:06 przez ezalwosia

  Czy słusznie postąpił pracodawca zwalniając mnie dyscyplinarnie?

  Witam,
  przebywałam na zwolnieniu lekarskim do 06.04.2014, w tym dniu minęło 182 dni zasiłku chorobowego. Złożyłam w ZUS wniosek o rentę, ale w dniu 15.04.2014 lekarz orzecznik zamiast renty przyznał mi świadczenie rehabilitacyjne.
  W dniu dzisiejszym otrzymałam pocztą zwolnienie dyscyplinarne od prac...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe - w czym tkwi różnica?

  Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe - w czym tkwi różnica?

  Ubezpieczenie chorobowe i zdrowotne to dwa różne ubezpieczenia - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Czy różnią się i do czego uprawniają nas te dwa rodzaje ubezpieczeń?

 • Zasiłek chorobowy w 2022 roku na nowych zasadach

  Zasiłek chorobowy w 2022 roku na nowych zasadach

  1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zasiłku chorobowego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zmieniły się zasady liczenia długości "chorobowego".

 • Choroba pracownika powodem zwolnienia z pracy?

  Choroba pracownika powodem zwolnienia z pracy?

  Długotrwała nieobecność pracownika z powodu choroby może być powodem zwolnienia z pracy. Do takich praktyk przyznała się w badaniu Grupy Progres "Rynek pracy 360" co 3. firma zatrudniająca pracowników blue collar.

 • Dla kogo świadczenie rehabilitacyjne ZUS?

  Dla kogo świadczenie rehabilitacyjne ZUS?

  Statystyki dolnośląskiego ZUS pokazują, że w minionym roku świadczenie rehabilitacyjne otrzymało przeszło 6 tys. mieszkańców Dolnego Śląska. Tego rodzaju zasiłek przysługuje osobom, które wykorzystały cały limit zwolnienia ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania