eGospodarka.pl2015-08-09 22:55 autor: bozenaradzik

3 972 odsłon

Orzeczenie ZUS-u

Witam,

proszę o jakieś wskazówki i podpowiedź. Maż został zwolniony z pracy z powodu likwidacji etatu. W trakcie wypowiedzenia skorzystał ze zwolnienia lekarskiego ( problemy z kręgosłupem lędźwiowym i szyjnym, głuchota na jedno ucho) i przebywał na nim 182 dni.

Lekarz ortopeda skierował wniosek do ZUS-u. Był to druk o świadczenie rehabilitacyjne ale wpisał, że pacjent nie rokuje pracy. Na komisji orzecznik ZUS-u lek.med. stwierdziła, że jest zdolny do pracy. Co teraz zrobić? Mąż jest naprawdę chory, utyka, nie ma pełnej władzy w rękach, z bólu nie śpi po nocach.

Ortopeda stwierdził, że zmiany są tak duże i operacyjnie też nie może mu pomóc. Wiem, że można napisać sprzeciw do decyzji orzecznika. Czy lekarz dobrze wypisał wniosek: na świadczenie rehabilitacyjne? Co można teraz z tą sytuacją zrobić?
 
Nadmienię, że mąż jest w wieku, kiedy przysługuje mu świadczenie przedemerytalne. 

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-08-16 18:16 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Od decyzji lekarza -orzecznika można się odwołac. Jeżeli maż może skorzystać ze świadczenia przedemerytalnego, to jest to jakieś rozwiązanie.

  bozenaradzik skomentował/a odpowiedź 2015-08-18 21:13

  Dzieki. Maz przepracowal 42 lata i teraz potrzebuje wsparcia bo jest chory. Zostal zwolniony z pracy wlasnie dlatego. ZUS nie chce czy nie moze mu pomoc. Ma jak dziad zebrac o zasilek przedemerytany? Jak sie zdazyl zorientowac jest to ok 1000 zl!? Oczywiscie zlozyl odwolanie. Co jeszcze mozna zrobic by mogl godnie pochorowac?

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • kkkk

  Dodano 2015-01-20 19:24 przez kkkk

  Co robić po uzyskaniu odmowy świadczenia rehabilitacyjnego, gdy jestem w szpitalu?

  Na początku stycznia upłynęło 182 dni zasiłku chorobowego, na którym byłam z powodu problemów z kręgosłupem (jestem pod opieką ortopedy i neurochirurga, którzy uznali, że mimo wskazań do operacji - lepsza dla mnie będzie intensywna rehabilitacja - co zostało napisane w zaświadczeniu przedstawionym w...

 • brash5

  Dodano 2014-08-10 11:48 przez brash5

  Orzecznik ZUS nie uznaje skierowania na dalsze leczenie.

  Po operacji kręgosłupa przebywałem na zwolnieniu 182 dni. Na komisji w ZUS-ie lekarz orzecznik rokuje moje wyzdrowienie po 1 miesiącu świadczenia rehabilitacyjnego (badanie orzecznika polegało na zważeniu i zmierzeniu mnie). Nie uznał mego skierowania na drugą operację, na którą kieruje mnie dr nauk...

 • bajeczka29

  Dodano 2014-08-05 00:26 przez bajeczka29

  Świadczenia rehabilitacyjne a odmowa przedłużenia

  Witam,
  w listopadzie 2013 roku miałam wstawioną endoprotezę stawu biodrowego. Po 182 dniach zwolnienia przyznano mi świadczenia rehabilitacyjne na 4 miesiące. Dziś na kolejnej komisji o przedłużenie świadczeń dostałam decyzje odmowną.
  Lekarz orzecznik stwierdził, że jestem zdrowa. Lekarz prowadzący ...

 • stasiek06

  Dodano 2017-06-21 14:40 przez stasiek06

  Czy podczas trwania odwołania od decyzji ZUS przed sądem pracy mam się zarejestrować do UP?

  Witam,w czerwcu ubiegłego roku zaczęła się moja choroba - 182 dni chorobowego (operacja kręgoslupa zaplanowana na wrzesień b.r), następnie zasiłek rehabilitacyjny przez 3 miesiące, po tym okresie ZUS przyznał mi jeszcze 9 miesięcy lecz po tygodniu otrzymałem pismo z ZUS, że decyzja lekarza orzecznik...

 • misioprzytulak16

  Dodano 2014-02-28 10:02 przez misioprzytulak16

  Zwolnienie lekarskie na leczenie depresji

  Jestem na zwolnieniu lekarskim już 4 miesiące (leczę się na depresję), w tym momencie zostałam skierowana na grupę na oddziale dziennym (grupa wsparcia dla osób z dda i innymi problemami), która zaczyna się dopiero od kwietnia i będzie trwała aż 3 miesiące.
  Nie wiem co mam zrobić, żeby móc ukończyć ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania