eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiPozostałe: Podatki › Czy zapłacę podatek od zbycia nieruchomości?


2013-07-16 09:17 autor: secreta

4 148 odsłon

Czy zapłacę podatek od zbycia nieruchomości?

Dostałam w spadku po tacie 1/6 domu. Po śmierci taty zaciągnęłam kredyt konsolidacyjny (z obciążeniem hipoteki tegoż domu) na spłatę zobowiązań po tacie, gdzie m.in. spłacono kredyt budowlany.

Pytanie: czy w momencie sprzedaży domu (nie minęło 5 lat), mogę spłatę tego kredytu potraktować jako własny wydatek mieszkaniowy i być zwolnioną z podatku?

De facto: jestem kredytobiorcą, zaciągnęłam kredyt m.in. "na dom" by się stać jego właścicielem (w swojej odpowiedniej części), inaczej bank zająłby nieruchomość...

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-07-16 12:52 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

    Za wydatki na własne cele mieszkaniowe uznaje się też wydatki na spłatę kredytu wraz z odsetkami, w tym także tzw. kredytu refinansowego i konsolidacyjnego, zaciągnię tych na sfinansowanie własnych potrzeb mieszkaniowych. Przy czym nie ma znaczenia, czy kredyt został zaciągnięty na zbywaną nieruchomość lub prawo majątkowe, czy też na inną inwestycję mieszkaniową, która służyła zaspokojeniu własnych potrzeb mieszkaniowych. Warunkiem jest, by kredyt był zaciągnięty przed dniem uzyskania przychodu zodpłatnego zbycia.

    Księgowa obsługa internetowa - cała Polska. Ceny już od 39,90/mc. www.taxnetto.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Podatki

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania