eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Wypadek w drodze do pracy podczas wypowiedzenia


2013-01-28 16:34 autor: konto usunięte

5 880 odsłon

Wypadek w drodze do pracy podczas wypowiedzenia

Dnia 4.01.13 r. złożyłam wypowiedzenie w pracy z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia, czyli do 19.01.13 r natomiast 9.01.13 r na parkingu przed pracą miałam stłuczkę i doznałam urazu, a dokładnie skręcenia szyi.

Pierwsze zwolnienie lekarskie dostałam na dwa tygodnie czyli do 23.01.13 r jednak byłam zmuszona przedłużyć moje zwolnienie lekarskie ze względu na to, że nadal z szyją było źle. Po kilku dniach od złożenia zwolnienia lekarskiego zadzwonił kierownik mojego sklepu i oznajmił, że kadry nie przyjmują mojego zwolnienia, bo ja już nie pracuje w tej firmie i że muszę sama się tym zając. Więc zwolnienie od razu wysłałam sama do ZUS w moim regionie.

Moje pytanie jest czy firma mogła odrzucić moje zwolnienie po wypadku w drodze do pracy? Dodam, że raport wypadku nie jest jeszcze przygotowany, będzie dopiero w tym tyg.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-01-29 18:21 autor odpowiedzi: Tomasz Szczygieł

  Firma nie odrzuciła Pani zwolnienia, tylko zgodnie z przepisami ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, po ustaniu zatrudnienia pracownik kolejne zwolnienia dostarcza do ZUS samodzielnie.

  FTH TomTech www.tomtech.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • nietop

  Dodano 2013-02-12 17:10 przez nietop

  Zasiłek chorobowy a wypowiedzenie umowy o pracę

  Mam pytanie, czy jeżeli jestem na wypowiedzeniu 2 tygodniowym i wezmę chorobowe podczas tego wypowiedzenia, to za chorobowe w okresie wypowiedzenia płaci pracodawca, a po wypowiedzeniu już ZUS?
  Czy ZUS zapłaci mi wtedy za takie chorobowe, jeżeli nie przekracza ono 30 dni? Czy jeżeli to chorobowe będ...

 • GGGG81

  Dodano 2013-08-29 06:58 przez GGGG81

  Rozwiązanie umowy podczas zwolnienia lekarskiego

  Witam,
  Mam podpisaną umowę o pracę od maja do końca roku. Rozwiązanie może nastąpić z 2-tygodniowym wypowiedzeniem. Jestem na zwolnieniu lekarskim od 1,5 miesiąca.
  Pytanie: Czy mogę podczas tego zwolnienia rozwiązać umowę z pracodawcą?

 • doda09

  Dodano 2013-07-18 11:33 przez doda09

  Dwutygodniowy okres wypowiedzenia, a L4 i urlop

  Witam,
  Jestem obecnie na L4 i chciałabym złożyć wypowiedzenie z zachowaniem przysługującego mi dwutygodniowego okresu wypowiedzenia. Czy jeżeli te dwa tygodnie będę nadal na zwolnieniu lekarskim, to pracodawca będzie musiał wypłacić mi za niewykorzystany urlop? Jestem pewna, że jeżeli nie byłabym na...

 • konto usunięte

  Dodano 2013-04-08 13:50 przez konto usunięte

  Wypowiedzenie a ciągłość chorobowego?

  Do dnia 13 kwietnia mam dwutygodniowe wypowiedzenie i do tego dnia mam chorobowe. Czy mogę mieć ciągłość chorobowego po wypowiedzeniu? Jak to wygląda i jaki byłby kolejny dzień ciągłości chorobowego, skoro ostatni dzień przypada w sobotę? PILNE.

 • lexus12

  Dodano 2013-04-03 13:45 przez lexus12

  Zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia

  Witam,
  Jestem na zwolnieniu lekarskim po ustaniu zatrudnienia. Zwolnienie trwa ponad 30 dni. W jaki sposób ZUS powinien mi naliczyć zasiłek chorobowy, jeśli podstawą składki była kwota 5200 po odjęciu podatku?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania