eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Sprawy Kadrowe


2023-02-08 10:51 autor: bartolomeoDiaz

508 odsłon

Sprawy Kadrowe

Dzień dobry, mam na imię Bartek, posiadam 4 dzieci w wieku 2, 9, 11, 12 lat, wspólnie z żoną się rozliczamy. Zarabiam najniższą krajową, z tego co wywnioskowałem to mój pracodawca nie płaci za mnie podatków gdyż jestem zwolniony (pit-2), czy z tego tytułu powinienem mieć większą comiesięczną wypłatę?. Niezależnie od pobieranego wynagrodzenia w dalszym ciągu pracodawca nie będzie płacił podatku, czy to jest uzależnione od kwoty (jakiś próg/widełki ). Jak to się ma do ulgi klasy średniej?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2023-03-02 12:38 autor odpowiedzi: Krzysztof S.

    ulgi dla klasy średniej już nie ma - poza tym nie łapały się na nią osoby z wynagrodzeniem minimalnym. Wypłacane wynagrodzenie netto (czyli na rękę) jest po potrąceniach składkowo podatkowych. Jeżeli wypłata (od kwoty brutto 3490) wynosi ok 2740 zł to wszystko jest ok (o ile wynagrodzenie nie jest obciążone w dodatkowy sposób, np. ubeczeniem grupowym).

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania