eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Ochrona przedemerytalna a zwolnienie pracownika


2022-12-21 09:53 autor: AnnaBR

363 odsłon

Ochrona przedemerytalna a zwolnienie pracownika

Dzień dobry,
chciałabym zapytać o następującą sytuację: pracownik jest zatrudniony na umowę o pracę na czas nieokreślony (w kwietniu kolejnego roku będą trzy lata). Pracownik w lutym 2023 skończy 62 lata, zatem obejmuje go już ochrona przedemerytalna. Firma jest zarejestrowana w Warszawie, ale ma też oddział w innym mieście. Pracownik w umowie ma wpisane jako miejsce pracy "praca zdalna".
Pracodawca oświadczył, że zamyka oddział warszawski i całkowicie przenosi działalność do drugiego oddziału, w innym mieście. Pracownikowi wręczono porozumienie stron (rozwiązaniu umowy), którego pracownik nie zgodził się podpisać.
W tej sytuacji, chyba nie można pracownika zwolnić (wypowiedzieć umowy, rozwiązać umowę), skoro nie zgodził się na porozumienie? Oddział w Warszawie jest likwidowany, ale firma nadal będzie działała (w innym miejscu), zaś pracownik i tak wykonywał pracę zdalnie, więc w zasadzie lokalizacja siedziby firmy nie ma znaczenia. Czy mogłabym poprosić o pomoc?
Pozdrawiam Anna

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania