eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Świadczenie rehabilitacyjne a wypowiedzenie


2016-11-04 08:18 autor: karolka59

2 246 odsłon

Świadczenie rehabilitacyjne a wypowiedzenie

Pracownikowi zostało przyznane świadczenie rehabilitacyjne, czekam jednak na decyzję z ZUS. Chciałabym mu wręczyć wypowiedzenie umowy o pracę, kiedy mam to zrobić?

Wiem, że przez okres 3 miesięcy jest pod ochroną. Od jakiego czasu naliczyć okres wypowiedzenia, gdyż wcześniej pracownik napisał pismo o usprawiedliwieniu swojej nieobecności w pracy do czasu przyznania świadczenia rehabilitacyjnego i czy mogę udzielić mu urlop wypoczynkowy gdy przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym?

Pytanie zaktualizowano 2016-11-04 08:21

Dodam ,że przyczyną wręczenia wypowiedzenia jest likwidacja stanowiska pracy .Czy w wypowiedzeniu mogę napisać, żę podczas trwania wypowiedzenia winien Pan wykorzystać urlop wypoczynkowy , czy jest to błędnie zapisane?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-11-04 09:00 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

  Podczas świadczenie rehabilitacyjnego nie można pracownika zwolnić - jest nieobecny. Po tym można wypowiedzieć umowę, poinformować o korzystaniu z urlopu.

  Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

  Oceń odpowiedź 3 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2016-11-04 17:25 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Po pierwsze nie może Pani zwolnić pracownika za wypowiedzeniem. Po drugie po 3 miesiącach świadczenia rehabilitacyjnego zwalnia Pani pracownika z art. 53 K.p bez wypowiedzenia. Za niewykorzystany urlop wypłaca Pani ekwiwalent. Nie może Pani wysłać pracownika na urlop, gdy ten jest na zwolnieniu lub na świadczeniu rehabilitacyjnym.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

  Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

  Każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego. W przypadku zakończenia współpracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem należy uregulować formalności związane z urlopem.

 • Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy

  Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy

  Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy realizowane jest w ramach uprawnień kierowniczych pracodawcy. W konsekwencji pracodawca ma prawo wtórnie zobowiązać pracownika do świadczenia pracy (zgoda zatrudnionego nie jest wymagana) ...

 • Jak obliczyć wymiar urlopu wypoczynkowego?

  Jak obliczyć wymiar urlopu wypoczynkowego?

  Tegoroczny sezon urlopowy można uznać za otwarty. To zatem dobra okazja, aby przypomnieć, jakie są podstawowe zasady wymiaru i udzielania urlopu wypoczynkowego.

 • Urlop wypoczynkowy od strony formalnej

  Urlop wypoczynkowy od strony formalnej

  Prawo do urlopu wypoczynkowego to jedno z niezbywalnych uprawnień pracowniczych. Zagadnieniu temu towarzyszą jednak liczne zawiłości formalne, które nie dla wszystkich są oczywiste. Komu nie przysługuje płatny okres zwolnienia z obowiązku ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania