eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Jak skłonić pracownika do podjęcia decyzji o przejściu na emeryturę?


2016-10-27 20:07 autor: aisab

1 976 odsłon

Jak skłonić pracownika do podjęcia decyzji o przejściu na emeryturę?

W jaki sposób prawny można skłonić pracownika do przejścia na emeryturę?

Pracownik od 1,5 roku wypowiadał się, że z chwilą nabycia praw emerytalnych przejdzie na emeryturę. Pracodawca związku z zachowaniem ciągłości działania podpisał umowę na staż, a następnie umowę o pracę z nowym pracownikiem.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-10-27 20:16 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Z chwilą nabycia praw emerytalnych pracownik ne jest już chroniony, więc należało zastosować jakieś myki z likwidacją stanowiska i utworzeniem nowego, które było by niezbędne ze strategicznego punktu działania firmy. Samo nabycie praw emerytalnych nie może być podstawa wypowiedzenia umowy. Mozna też zastosować jakieś bonusy, które zachęcą pracownika do odejścia, np. większa odprawa niz przewiduje K.p.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Od dziś możesz złożyć wniosek o emeryturę. ZUS rozpoczął nabór

  Od dziś możesz złożyć wniosek o emeryturę. ZUS rozpoczął nabór

  Niższy wiek emerytalny w naszym kraju stał się faktem. W związku z tym ZUS spodziewa się, że pod koniec roku napływ wniosków o przyznanie emerytury będzie wręcz lawinowy. Ich nabór ruszył już dziś. Tym Polakom, którzy jeszcze wahają ...

 • Złóż wniosek o emeryturę w lipcu, będzie wyższa

  Złóż wniosek o emeryturę w lipcu, będzie wyższa

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych radzi, aby wniosek o emeryturę składać w lipcu. Ten miesiąc jest najkorzystniejszy na zakończenie aktywności zawodowej, z uwagi na waloryzację roczną i kwartalną. Nasza emerytura będzie wyższa.

 • Emerytura kobiet, które były w OFE, jest wyższa

  Emerytura kobiet, które były w OFE, jest wyższa

  Kobiety odchodzące na emeryturę w wieku 60 lat, które były członkami OFE, mają dwukrotnie przeliczane emerytury. Pierwszy raz, kiedy złożą wniosek emerytalny i drugi raz po ukończeniu 65 roku życia.

 • Poniedziałek, czyli czas na wniosek o emeryturę

  Poniedziałek, czyli czas na wniosek o emeryturę

  Statystyki prowadzone przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych dowodzą, że dniem, w którym Polacy najczęściej decydują się złożyć wniosek o emeryturę jest poniedziałek. Taka tendencja utrzymuje się już od wielu miesięcy. Czy to ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania