eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaBHP › Plomba na apteczce pierwszej pomocy


2013-03-20 11:36 autor: LIM83

5 154 odsłon

Plomba na apteczce pierwszej pomocy

Witam,

Mam pytanie dotyczące dostępu do apteczki. Z tego co wiem, dostęp do apteczki nie może być utrudniony. Pracuję w dużej firmie, w której teoretycznie dostęp do apteczki jest swobodny, ale w praktyce wygląda to tak, że znajduje się na niej (plomba) sznureczek, po to aby pracownicy każde skorzystanie z apteczki (np. plasterka) wpisywali w specjalnym zeszycie.

Mamy w firmie wprowadzony program zapobiegania wypadkom i w związku tym mam pytanie.

Czy wewnętrzny przepis powyższego programu jest ważniejszy niż BHP, gdzie jest napisane, że dostęp nie może być utrudniony czy może jednak dopuszcza się taki rodzaj plomby-sznureczka?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-07-31 18:50 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Temat jest złożony, gdyż obowiązkiem pracodawcy w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej jest nie tylko zapewnienie przeszkolenia pracowników, ale także zapewnienie punktów pierwszej pomocy."Rozporządzenie ministra pracy i polityki socjalnejz dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz.U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650)"


  Zawartość apteczki należy zawsze sprawdzać, więc plomba jest takim zabezpieczeniem i wiadomo, czy apteczka była używana czy też nie. Obok apteczki powinna być udzielona instrukcja udzielania pierwszej pomocy oraz wykaz osobób przeszkolonych do udzielania pomocy przedmedycznej Reasumując - plomba to nic niezwykłego a sznureczek nie utrudnia dostępu do zawartości apteczki, chyba, że jest stalowy:)


  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • zuzia1818

  Dodano 2018-02-03 19:29 przez zuzia1818

  Sfinansowanie okularów

  Jestem pracownikiem biurowym, pracuję przy komputerze 40 godzin tygodniowo.Czy pracodawca ma obowiązek sfinansować mi koszty kupna okularów?

 • SBialas

  Dodano 2017-01-16 09:16 przez SBialas

  Społeczny inspektor BHP - obowiązek czy niekoniecznie?

  Witam,mam takie pytanie. Jestem pracownikiem firmy zatrudniajacej 150 osób, w firmie jest zatrudniony inspektor BHP,  działa Związek Zawodowy "Solidarność" i jak do tej pory był społeczny inspektor BHP. Kadencja obecnego społecznego inspektora skończyła się, a że nie ma kandydata na jego miejsce, bo...

 • ZZyXX

  Dodano 2015-10-29 15:06 przez ZZyXX

  Nadzór budowy. Co znaczy termin "bezpośredni nadzór"?

  Witam,jak interpretować art. 5 "Bezpośredni nadzór nad bezpieczeństwem i higieną pracy na stanowiskach pracy sprawują odpowiednio kierownik robót oraz mistrz budowlany, stosownie do zakresu obowiązków." z ROZPORZĄDZENIA MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie BHP podczas wykonywani...

 • Wszemir

  Dodano 2015-01-03 11:17 przez Wszemir

  Wielokrotny transport wózkiem napędzanym siłą mięśni

  W mojej pracy na magazynie jednym z zadań jest wydawanie komponentów i materiałów na dział produkcyjny i niepokoi mnie transport na wózkach ręcznych (nie paleciakach, ale na "stolikach z kółkami"). Samo ułożenie materiału na tym wózku odbywa się wózkiem widłowym, ale transport już ręcznie (pchanie)....

 • Aloj

  Dodano 2014-08-22 20:28 przez Aloj

  Zatrudnienie na stanowisku ds. BHP

  Nasza firma liczy 1000 pracowników i zatrudnia 1 pracownika na stanowisku ds. BHP oraz pracownika na stanowisku merytorycznym, który w swoim zakresie czynności ma zadania dotyczące BHP. Zadania pracownika merytorycznego obejmują w 50% czynności dotyczące spraw BHP i w 50 % inne czynności.
  Czy prakty...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania