eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaBHP › Czy szkolenie BHP jest wliczone do godzin pracy?


2013-01-25 13:36 autor: Kaja5500

3 498 odsłon

Czy szkolenie BHP jest wliczone do godzin pracy?

Witam, jakiś czas temu było organizowana szkolenie BHP przez pracodawcę. W moim grafiku był to dzień wolny, ale przyszłam na to szkolenie, ponieważ było ono obowiązkowe. Szkolenie trwało 1 godzinę, gdzie powinno trwać 8 godzin. Kierownik sklepu, w którym pracuję, pozwolił mi odebrać 1 godzinę za szkolenie, a pozostałe 7 godzin odjął mi w grafiku, gdzie normalnie tego dnia pracowałam. Czy kierownik miał prawo tak postąpić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-01-27 13:49 autor odpowiedzi: Tomasz Szczygieł

  Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy przeprowadzane są w czasie pracy i na koszt pracodawcy art. 237 z indeksem 3 paragraf 3 Kodeksu pracy.

  FTH TomTech www.tomtech.pl

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • alicja wiktoria

  Dodano 2013-08-20 08:22 przez alicja wiktoria

  Jak rozliczane są godziny pracy w niedzielę?

  Zatrudniona jestem na umowę o pracę w sklepie w galerii handlowej w systemie 12 godz. pracy, 24 godz. wolne, w niedzielę pracuję 10 godz. z grafiku. Czy są to zwykłe godziny liczone do miesięcznego rozliczenia czasu pracy, czy też powinny być liczone jako 100% ze względu, że jest to niedziela? Praco...

 • malwinapietraszko

  Dodano 2013-03-18 12:18 przez malwinapietraszko

  Praca na zmiany po urlopie macierzyńskim?

  Witam!!! Skończył mi się urlop macierzyński, jestem obecnie na urlopie zaległym z 2 lat. Mam wrócić do pracy w maju. Mam problem, bo nie mam z kim dziecka zostawić a mój mąż pracuje tydzień na rano tydzień na popołudnie.
  Najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby pracodawca zgodził się, żebym też mogła p...

 • Szpilek

  Dodano 2013-02-24 17:29 przez Szpilek

  Urlop a zmiana grafiku

  Witam,
  Będąc na urlopie pracodawca zmienił mi grafik a dokładnie godzinę, na którą mam przyjść do pracy w pierwszy dzień po urlopie.
  Moje pytanie brzmi, czy to jest obowiązek pracodawcy powiadomić mnie o zmianie, czy to ja sam powinienem się tego dowiedzieć?

 • Gosiaczek

  Dodano 2013-01-29 18:21 przez Gosiaczek

  Czy kurator ma prawo sprawdzić i ingerować w mój grafik pracy?

  Czy kurator rodzinny ma prawo ingerować w mój grafik pracy i ustalać w zakładzie pracy moje godziny w których powinnam pracować? (ogólny grafik składa się tylko z ustalenia zmiany A i dni wolnych).

 • jacek74

  Dodano 2013-01-28 20:58 przez jacek74

  Czy muszę pracować na noc?

  Pracuję na stanowisku tokarz-ślusarz około 20 lat w jednej firmie. Pracuję od 7-15. Mam umowę na czas nieokreślony, wymiar czasu pracy - pełny. Kierownik zakładu ustalił grafik i karze mi pracować na noc od 22-6. Czy to jest zgodne z kodeksem pracy?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Czy wliczać do czasu pracy szkolenia BHP pracowników?

  Czy wliczać do czasu pracy szkolenia BHP pracowników?

  Czy szkolenia bhp powinny odbywać się w godzinach pracy? Czy inne szkolenia trzeba zaliczać do czasu pracy? Czy pracownik ma obowiązek brać udział w szkoleniach organizowanych poza godzinami pracy? Jakie przepisy stosować jeśli szkolenie ...

 • Praca w sezonie świątecznym - czego oczekiwać od pracodawcy?

  Praca w sezonie świątecznym - czego oczekiwać od pracodawcy?

  Dwa ostatnie miesiące roku to tradycyjnie już spore wyzwanie dla przedsiębiorców, ale również pracowników mierzących się z ogromnym wzrostem obciążenia pracą, szczególnie w handlu. Krajowa Sekcja Handlu NSZZ "Solidarność" już w ...

 • Ewidencja czasu pracy obowiązkowa

  Ewidencja czasu pracy obowiązkowa

  Prawo pracy nakłada na pracodawcę szereg obowiązków, a jednym z nich jest wymóg prowadzenia ewidencji czasu pracy, która prowadzona prawidłowo jest podstawą do poprawnego rozliczenia czasu pracy pracownika, co ma zasadniczy wpływ na ...

 • Zmiana rozkładu czasu pracy: nie ma zastosowania termin 1-tygodniowy

  Zmiana rozkładu czasu pracy: nie ma zastosowania termin 1-tygodniowy

  Po tegorocznej nowelizacji przepisów o czasie pracy pojawiła się wątpliwość, czy termin 1-tygodniowy na poinformowanie pracowników o rozkładzie czasu pracy dotyczy również przypadków zmiany rozkładu w trakcie miesiąca.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania