eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Świadczenie rehabilitacyjne


SPONSOR KATEGORII:

PIT 2022

2021-01-01 11:28 autor: 04Anka09

2 188 odsłon

Świadczenie rehabilitacyjne

Dzień dobry,
W sierpniu straciłam w pracy przytomność i uderzyłam głową o biurko. (W szpitalu okazało się, że mam padaczkę i częstoskurcz komorowy serca)

Protokołu z wypadku nie podpisałam, gdyż pan od bhp miał się ze mną skontaktować, lecz tego nie zrobił. Więc nie wiem, czy zostało to uznane za wypadek przy pracy, gdyż dalej jestem na zwolnieniu. Firma przesłała mi wniosek o świadczenie rehabilitacyjne z wypełnionym wywiadem zawodowym (o co nie prosiłam). Protokołu z wypadku nie wysłali.

Czy jeżeli firma wysłała mi takie dokumenty to znaczy, że mam szanse na otrzymanie takiego świadczenia? (praca nocą, dźwignie) A jeżeli tak, to czy muszę się ubiegać o protokół z wypadku?
Dziękuję

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2021-01-01 14:58 autor odpowiedzi: Renata Naworol CS i-BHP

    Nie zadziałała przyczyna zewnetrzna, więc nie był to wypadek przy pracy. Nie ma to znaczenia z wnioskowaniem o świadczenie rehabilitacyjne po półrocznym zwolnieniu. Zadziwiające, że nie kontaktuje się Pani z pracodawcą, w celu uzgodnienia, czy chce Pani wracać do pracy, czy lekarz kieruje Panią na świadczenie. Proszę rozmawiać z lekarzem prowadzącym, jeśli uzna zasadność wystąpienia o świadczenie - wypełni druk OL-9.

    Renata Naworol rozwiązuje problemy pracodawców, doradztwo i szkolenia BHP outsourcing kadrowo - płacowy legalizacja pracy cudzoziemców i-bhp.com.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania