eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaBHP › Wypadek przy pracy. Jak to udowodnić?


2017-12-13 00:52 autor: konto usunięte

2 122 odsłon

Wypadek przy pracy. Jak to udowodnić?

Witam,

na początku grudnia miałem wypadek w pracy. Podczas przebierania się w szatni, bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy, uderzyłem się małym palcem nogi o podstawę ławki. Następstwem było złamanie paliczka palca małego u nogi. I tutaj zaczyna się problem.

Zakładowa inspektor BHP nie zgadza się z moją wersją wydarzeń i sugeruje, że uszkodzenie palca mogło nastąpić przed pracą. Próbuje ponadto podważyć przebieg wypadku jak i sam fakt uderzenia w ławkę.

Mówi mi, iż jest to niemożliwe bym mógł w ten sposób się uderzyć i dodać takiego obrażenia. Co w takim wypadku mam zrobić? Czy inspektor zakładowa BHP może występować w roli biegłego w tym zakresie?

Jutro idę podpisać protokół wypadkowy, co jeśli nie będę się z nim zgadzał? Czy brak wyobraźni na temat wypadków mojej inspektor może przyczynić się do nie uznania wypadku przy pracy?

Pytanie zaktualizowano 2017-12-13 00:54

Niestety świadek całego zdarzenia jedynie słyszał ,że nastąpiło uderzenie lecz nie był w stanie zobaczyć samego wypadku.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-12-13 07:06 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Może PAn wnieść sprzeciw do protokołu, jeżeli nie będzie się Pan z nim zgadzał a ostatecznie może się Pan odwołać do sąu pracy.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-12-14 01:26 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Dziękuję za szybką i rzeczową odpowiedź. Pozdrawiam.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • 568a

  Dodano 2017-11-17 14:57 przez 568a

  Wypadek przy pracy. Kwestionowanie przebiegu wypadku

  Dzień dobry,bardzo proszę o pomoc w temacie wypadku przy pracy.Na początku roku doznałam urazu w pracy, na skutek długotrwałego wykonywania zadań związanych z przewożeniem ładunków.  Uznano wypadek przy pracy i winę pracodawcy. Moje stanowisko jest inne, zastępowałam nieobecną osobę, przy czym zosta...

 • sprong

  Dodano 2017-01-24 22:46 przez sprong

  Ile może trwać postępowanie powypadkowe przez BHP?

  Dzień dobry,jestem funkcjonariuszem w jednym z Zakładów Karnych na południu Polski. 2 listopada 2016 roku około godz. 12.00 podczas dźwignięcia pudełka z materiałami biurowymi (waga około 8-10 kg), poczułem nagły ból w dolnej części pleców. Prace wykonywałem na polecenie przełożonego w zastępstwie z...

 • zagubiona-ona

  Dodano 2018-03-12 19:08 przez zagubiona-ona

  Wypadek w pracy - uczennica

  Witam, wypadkowi uległa uczennica (pełnoletnia, 2 klasa zawodówki). Czy postępowanie powypadkowe jest takie samo jak w przypadku pracownika?

 • cebek

  Dodano 2017-01-21 13:12 przez cebek

  Czy należy się odszkodowanie za wypadek w pracy za nieprzestrzeganie BHP?

  Witam serdecznie, czy należy mi się wypłata jednorazowego odszkodowania z ZUS gdy doznałem złamania kości śródstopia przy obracaniu (nie podnoszeniu), ciężkiego przedmiotu o wadze 130 kg? Mój BHP-owiec twierdzi, że nie mam szans na odszkodowanie. A tak wygląda protokół powypadkowy: 
  Ustalono następu...

 • Edyta1992

  Dodano 2018-04-05 17:56 przez Edyta1992

  Wypadek w pracy i trzy tygodnie L4. Czy dostane odszkodowanie?

  Witam,27 marca miałam wypadek w pracy. Operatorka dużego wózka zahaczyła o widły mojego, za którymi stałam i nimi docisnęła mi prawą nogę do palety z towarem. Kierownicy stwierdzili, że doszło jedynie do otarcia, jednak ból był tak silny, że pojechałam na pogotowie. Zrobiono mi RTG, ale nie było zła...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania