eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaBHP › Wypadek przy pracy. Kwestionowanie przebiegu wypadku


2017-11-17 14:57 autor: 568a

2 495 odsłon

Wypadek przy pracy. Kwestionowanie przebiegu wypadku

Dzień dobry,

bardzo proszę o pomoc w temacie wypadku przy pracy.

Na początku roku doznałam urazu w pracy, na skutek długotrwałego wykonywania zadań związanych z przewożeniem ładunków.  Uznano wypadek przy pracy i winę pracodawcy. Moje stanowisko jest inne, zastępowałam nieobecną osobę, przy czym zostały przekroczone normy przewożenia ładunków. Nie stwierdzono naruszenia przepisów i zasad BHP przeze mnie. Uznano, że wypadek spełnia wymogi definicji wypadku przy pracy.

Po pół roku wezwano mnie i komisja BHP poinformowała, że zarzucono mi składanie fałszywych zeznań i wyłudzenie pieniędzy z płatnego L4, bo nagranie z kamery nie pokrywa się dokładnie z opisem w protokole powypadkowym.

W związku z tym poinformowano mnie, że najprawdopodobniej na tej podstawie będę zwolniona z pracy. Komisja doradziła, abym napisała wyjaśnienie do protokołu i przyniosła zaświadczenie od psychologa, u którego się leczę.

Proszę o poradę czy fakt, że na nagraniu nie widać mojej reakcji na ból i pracuję dalej, może być przyczyną tak poważnych konsekwencji. Czy po tak długim czasie jest możliwość, aby wnosić nieprawidłowości i kwestionować? Czy moje wyjaśnienie i opinia psychologa pomoże i co tak naprawdę psycholog powinien napisać aby mi pomogło?

Jakie jeszcze niekorzystne działania, narzędzia prawne ma i może podjąć pracodawca wobec mojej sytuacji? Co ja mogę zrobić, jak się bronić?

Dziękuję bardzo za pomoc.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-11-17 19:37 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

  Sprawa dziwna i także zachowania "komisji". Jednak proste jest to, że ma Pani uznany wypadek a ten można tylko prostować w Sądzie Pracy.

  Nie polecam nic przynosić od psychologa bez żądania Sądu. To Pani prywatna sprawa i przebieg leczenia.

  568a skomentował/a odpowiedź 2017-11-17 20:48

  Dziękuję za odpowiedź

  Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2017-12-13 00:52 przez konto usunięte

  Wypadek przy pracy. Jak to udowodnić?

  Witam,na początku grudnia miałem wypadek w pracy. Podczas przebierania się w szatni, bezpośrednio przed rozpoczęciem pracy, uderzyłem się małym palcem nogi o podstawę ławki. Następstwem było złamanie paliczka palca małego u nogi. I tutaj zaczyna się problem. Zakładowa inspektor BHP nie zgadza się z ...

 • km1987

  Dodano 2017-09-19 17:12 przez km1987

  Wypadek w przedszkolu

  Witam,moje pytanie brzmi następująco: czy dziecko, które miało wypadek (rozciecię brody podczas zajęć tanecznych), musi mieć spisany protokół powypadkowy? Jeśli tak, jakie rodzaje wypadków wchodzą w konieczność wypisywania porotkołu powypadkowego dziecka w przedszkolu oraz jaka regulacja prawna to o...

 • konto usunięte

  Dodano 2017-07-25 16:41 przez konto usunięte

  Czy to będzie wpadek w pracy?

  Witam!Idąc do toalety uderzyłam się w futrynę stopą w wyniku czego doznałam złamania małego palca. Czy można to uznać za wypadek w pracy?

 • zdzisiek60

  Dodano 2017-06-26 21:59 przez zdzisiek60

  Późne zgłoszenie wypadku przy pracy

  Pracownica uległa wypadkowi przy pracy, do lekarza zgłosiła się po kilku dniach i powiedziała, że ból nastąpił "wczoraj". Pracodawcy wypadek zgłosiła po 4 miesiącach. Był świadek zdarzenia. Zespół powypadkowy uznał wypadek przy pracy, a ZUS nie uznał. Co postanowi sąd? Jakie są szanse, że wygram spr...

 • Skyen001

  Dodano 2017-12-05 20:10 przez Skyen001

  Warunki pracy. Ile kilogramów może ciągnąć i pchać kobieta?

  Witam,mam pytanie dotyczące tego, ile kilogramów może pchać i ciągnąć wózkiem 4-kołowym bez silnika?Wózek podobny jak do dziecka z 6 skrzynkami. Dodam, że pracuję 8 godzin i jeżdżę nim cały czas.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania