eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHP › Zakres czynności pracownika


2020-01-20 19:57 autor: haniutek_nysa

499 odsłon

Zakres czynności pracownika

Witam,

czy pracownik zatrudniony na umowę o pracę może mieć wpisane w zakresie czynności dwa lub więcej stanowisk pracy np. pracownik stacji uzdatniania wody, monter sieci wod-kan oraz palacz c.o. gdzie to drugie stanowisko byłoby przez niego wykonywane tylko w przypadku wystąpienia większej awarii.

Dodatkowo co w przypadku gdy pracownik posiada uprawnienia palacza i pali w kotłowni w miejscu pracy? Czy należy wpisać do zakresu czynności dodatkowo stanowisko palacz czy wystarczy zapisać w zakresie czynności punkt dotyczący palenia w kotle c.o. bez konieczności wpisywania dodatkowego stanowiska?

Reasumując, czy pracownik powinien w zakresie czynności mieć wpisane wyłącznie jedno stanowisko tj. pracownik stacji uzdatniania wody plus ewentualnie dodatkowy punkt w zakresie czynności odnośnie palenia w piecu, czy też powinien mieć wpisane stanowiska: pracownik stacji uzdatniania wody, palacz i ewentualnie także stanowisko monter sieci wod-kan?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2020-01-20 21:12 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zakres czynnosci a liczba stanowisk to zupełnie co innego. W ramach jednego stanowiska zakres czynnosci może byc różny, w zalezności od potrzeb pracodawcy, ale kodeks pracy nie precyzuje ile stanowisk może obsłuzyc pracownik w ciągu swojej pracy. Mając odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje w ciągu dnia pracy ( 8 h) moze być na 4 stanowiskach.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • dziurd

  Dodano 2014-01-03 16:33 przez dziurd

  Zwiększenie obowiązków pracownika

  Mój pracownik na umowie o pracę ma napisane, pracownik biurowy i wykonuje zadania dotyczące: świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego (przyjmowanie dokumentów, wydawanie decyzji, wprowadzanie danych do komputera oraz decyzje dotyczące, przyznawania alimentów). 
  Teraz chcę dopisać do jego zakr...

 • PracownikAdministracji

  Dodano 2019-11-20 09:56 przez PracownikAdministracji

  Kategoria zaszeregowania sekretarki w szkole

  Dzień dobry,proszę o pomoc w ustaleniu kategorii zaszeregowania sekretarki w szkole. Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych Dz.U z 17 maja 2018 poz.936 określa w części F Stanowiska w samorządowych jednostkach organizacyjnych - Stanowiska pomocnicze i obsługi...

 • Michal92

  Dodano 2019-10-29 19:04 przez Michal92

  Pracownik sam na kilku stanowiskach

  Witam,mam takie pytanie. Czy mogę być sam na stanowisku pracy obsługując jednocześnie bufet kuchnię oraz zmywak. Mój pracodawca twierdzi, że to żaden problem gdyż sam nigdy tego nie obsługiwał i wręcz nie jest to możliwe by jeden pracownik ogarnął to wszystko naraz.Czy jest jakiś wpis w kodeksie pra...

 • izaim92

  Dodano 2019-09-10 11:45 przez izaim92

  Niezdolność do pracy na danym stanowisku

  Witam,co zrobić w sytuacji, gdy nasz pracownik przebywał na zasiłku chorobowym i po powrocie do pracy lekarz wydał orzeczenie lekarskie niezezwalające na dźwiganie ciężarów. Stanowisko pracy wymaga podnoszenia ciężarów, co w takim razie zrobić z takim pracownikiem? Dodam, że jest to pracownik, który...

 • FranzWAP

  Dodano 2019-03-15 16:45 przez FranzWAP

  Uprawnienia starszego inspektora ds. BHP

  Dzień dobry, chciałbym uzyskać odpowiedź, czy będąc pracownikiem swojej firmy, z podzielonym etatem na kierownika logistyki oraz starszego inspektora ds. BHP, mogę na zlecenie przełożonego jako organizatora szkolenia okresowego, przeprowadzić takie szkolenie w firmie, której jestem pracownikiem? Jak...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.


bezpłatny program PIT 2019

Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania