eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmae-Biznes › Sprzedaż przez internet. Jakie wybrać opodatkowanie?


2013-04-22 13:44 autor: konto usunięte

2 799 odsłon

Sprzedaż przez internet. Jakie wybrać opodatkowanie?

Witam,

Potrzebuję pomocy eksperta. Mam zamiar otworzyć działalność gospodarczą - sprzedaż detaliczna w sieci, sprzedaż tekstyliów, ale nie wytworzonych przeze mnie, czyli będę ponosić koszta, koszta szczególnie na początku mojej działalności - kasa fiskalna, sprzęt rtv, koszty jazdy po towar, koszty zatowarowania, opłata za internet, elektryczność i tym podobne.

Moje pytanie:

- jaka forma opodatkowania będzie dla mnie najlepsza?

Szczerze powiem, że czytam różne ustawy i czarna dziura jak dla mnie - jak na razie skala podatkowa z tego co wyczytałam byłaby najlepsza dla mnie (raczej mój dochód roczny nie przekroczy 85 tysięcy)

Co z tą kasą fiskalną jeśli mój dochód nie będzie przekraczać np. 3000 zł miesięcznie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-04-23 05:34 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Warto zastanowić się też nad ryczałtem ewidencjonowanym. Wszystko zależy od uzyskiwanej na sprzedaży marży. Przydatny może być kalkulator formy opodatkowania: http://www.podatki.egospodarka.pl/kalkulator/podatek-dochodowy.

  Handel jest opodatkowany 3% stawką ryczałtu. Niestety ryczałt ten płaci się od przychodu a nie dochodu, niemniej stawka jest bardzo atrakcyjna.

  Co do kasy fiskalnej, są pewne zwolnienia. Pierwsze z uwagi na obroty. Jeżeli wartość sprzedaży nie przekroczy 20 000 zł dla osób prywatnych, kasy być w Pana przypadku nie musi. Niemniej otworzy Pan firmę w trakcie roku, co powoduje, że limit ten liczy się proporcjonalnie tylko do pozostałej części roku.

  Są też zwolnienia przedmiotowe, w tym przewidziane dla sprzedaży wysyłkowej. Proszę zapoznać się z załącznikiem do rozporządzenia w sprawie zwolnień z kasy fiskalnej. Może wybierze Pan coś dla siebie.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-04-23 09:25 autor odpowiedzi: konto usunięte

  DZIEKUJĘ ZA PODPOWIEDŹ. I tu jest pies pogrzebany ryczałt płaci się od przychodu a nie dochodu, nawet 3% podatku jest dużo, szczególnie że najwyższym kosztem będzie zatowarowanie którego przy ryczałcie nie moge odliczyć.

  Szukajac znalazłam jeszcze ulgę ZWOLNIENIE PODMIOTOWE dla sprzedaży do 150tyś rocznie ( oczywiście biorę pod uwagę proporcję czasową prowadzenia działalności )

  Czy znaczy to że jeśli będę ewidencjonować przychód np. kasa fiskalna i moja sprzedaż nie przekroczy 150tyś w stosunku rocznym to nie musze płacić podatku Vat, dodam iż moja dziłalność będzie się opierać na sprzedaży detalicznej dla osób które nie prowadzą działalności, więc tylko paragon wystarczy bez faktur 

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-04-24 05:52 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Tak - zwolnienie z VAT będzie możliwe. Skoro koszty są aż tak wysokie, że ryczałt jest nieopłacalny, to pozostają zasady ogólne i podatek liniowy. Zasady ogólne są opłacalne w przypadku, gdy przewidywany dochód nie przekroczy ok. 100 000 zł. Atrakcyjność tej formy zwiększa się dodatkowo, gdy możemy korzystać z ulg podatkowych, czy też wspólnego rozliczenia z małżonkiem (wtedy ta forma jest atrakcyjna do prawie dwukrotnie wyższego dochodu). W pozostałych przypadkach podatek liniowy.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-04-24 08:36 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Tak, przemyślamła sprawę i zasady ogólne będą najlepszym rozwiązaniem ( choc najtrudniejszym prowadzenie księgi przychodów i rozchodów) co do zwolnienia podmiotowego czy mógłby Pan udzielić mi informacji kiedy mam się starać o to przed założeniem działalności czy po założeniu jakiś okres mam na to?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • zatroskany

  Dodano 2013-05-05 15:04 przez zatroskany

  Jaki jest podatek od sprzedaży internetowej?

  Witam,
  Mam zamiar otworzyć sklep internetowy z środkami do zwalczania owadów. Może ktoś podpowie mi, jaką wybrać formę opodatkowania: ryczałt czy książkę przychodów?
  Jaki jest procent podatku od tego typu działalności?

 • paulina.kkk

  Dodano 2014-06-30 14:34 przez paulina.kkk

  Działalność gospodarcza - jaki to jest z podatkami?

  Witam,
  od pewnego czasu planuję otworzyć działalność gospodarczą z odzieżą dziecięcą. Będzie to przewaga odzieży używanej, ale planuję również wystawiać rzeczy nowe (outlet). Wszystko będę kupowała od dostawców na kilogramy.
  Wyglądałoby to mniej więcej tak, że ciuchy używane wystawiane byłyby na lic...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-03-28 15:04 przez konto usunięte

  Handel przez internet i obwoźny

  Witam,
  prowadzę jednoosobową działalność od maja 2013 r., handel przez internet i obwoźny. Chciałem zainstalować kasę fiskalna, ponieważ zbliżam się do progu 20000 zł. Jestem na ryczałcie 3%.
  Czy mogę być zwolniony z płacenia podatku VAT, czy obowiązuje mnie limit 150000 zł obrotu? Chcę nastawić się...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-03-26 19:04 przez konto usunięte

  Handel obwoźny, przez internet, kasa fiskalna i zwolnienie z VAT

  Witam,
  prowadzę jednoosobową działalność od maja 2013 r., handel przez internet i obwoźny. Chciałem zainstalować kasę fiskalna, ponieważ zbliżam się do progu 20000 zł. Jestem na ryczałcie 3%.
  Czy mogę być zwolniony z płacenia podatku VAT, czy obowiązuje mnie limit 150000 zł obrotu? Chcę nastawić się...

 • ag22

  Dodano 2014-02-19 22:01 przez ag22

  Sklep i rozszerzenie działalności o rękodzieło. Jakie będzie PKD?

  Witam,
  prowadzę sklep dla dzieci i chciałabym wprowadzić do niego tzw. rękodzieło. Moje pytanie brzmi: jaki będzie PKD z rękodzieła oraz czy muszę zmienić formę opodatkowania, jeżeli jestem na ryczałcie 3%, w przyszłości też chciałabym założyć sklep internetowy.
  Jak będzie wyglądała sprzedaż takich ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii e-Biznes

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania