eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmae-Biznes › Zarobki z Google AdSense


2020-06-08 01:10 autor: konrad_zet

5 211 odsłon

Zarobki z Google AdSense

Moje pytanie dotyczy popularnej obecnie pracy zdalnej, a konkretniej rzecz ujmując zarabiania na blogach, stronach internetowych w systemie Google AdSense.

Załóżmy, że ktoś chciałby zacząć zajmować się tego typu działalnością. Podejrzewam, że na początku działalności, wpływy takiej osoby na konto Google AdSense byłyby niewielkie (mniejsze niż 50% minimalnego wynagrodzenia). Później, w miarę upływu czasu, wpływy na konto Google AdSense, zaczęłyby się zwiększać (w pewnym momencie mogłyby przekroczyć próg 50% minimalnego wynagrodzenia).

Proszę zauważyć, iż cały czas mówię o wpływach na konto Google AdSense, a nie o wpływach na konto bankowe. Załóżmy, że ktoś regularnie, co miesiąc, kumulowałby środki na koncie Google AdSense (które w pewnym momencie zaczęłyby przekraczać 50% minimalnego wynagrodzenia) i dopiero po jakimś czasie (np. po kilku, kilkunastu miesiącach), kiedy kwota zrobiłaby się odpowiednio duża, taka osoba podjęłaby decyzję o wypłacie środków z konta Google AdSense na swoje konto bankowe.

PYTANIE NR 1: Od którego momentu taka osoba musiałaby mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą, aby później nie spotkały jej żadne przykre konsekwencje ze strony Urzędu Skarbowego? Czy od momentu wypłaty środków z konta Google AdSense na konto bankowe, czy od momentu przekroczenia progu 50% minimalnego wynagrodzenia widocznego na koncie Google AdSense, ale jeszcze nie wypłaconego?

PYTANIE NR 2: W jaki sposób należy traktować wpływy na konto Google AdSense? Spotkałem się ze stwierdzeniem, że środki na koncie Google AdSense – przynajmniej do momentu wypłaty ich na konto bankowe – można traktować jako swego rodzaju „kredyty”, a nie jak prawdziwe pieniądze czy środek płatniczy. Czy to prawda? Jeżeli nie, to w jaki sposób należy traktować środki dostępne na koncie Google AdSense, które znajdują się na koncie Google AdSense, ale które jeszcze nie zostały wypłacone na konto bankowe?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2020-06-09 09:29 autor odpowiedzi: Optymalizacja-AdSense.pl

  Wypłacanie środków z AdSense co kilka miesięcy nie ma szans żeby podeszło pod znamiona działalnosci gospodarczej. 

  1. Na to pytanie nikt Ci nie odpowie. Możesz dostać wezwanie po 3 miesiącach a możesz i po kilku latach.
  2. Dziwne pytanie. Jak masz kase na koncie to dopiero fizycznie "ją masz". To, że masz w jakimś systemie zewnętrznym to jeszcze o niczym nie świadczy bo równie dobrze np. konto moze zostać zablokowane i tej kasy nie masz.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2020-06-10 16:58 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  jeżeli jest to stałe to do 50% kwoty wyn. minimalnego w miesiącu mamy działalność nierejestrową, powyżej - zwykłą firmę podlegającą rejestracji.
  Skoro możemy swobodnie dyspoować środkami zgromadzonymi na google adsense, to ciężko będzie tłumaczyć się przed fiskusem, że w sumie to tych pieniędzy nie mamy - prawda ;)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • PanKarol

  Dodano 2020-10-08 23:09 przez PanKarol

  Adsense / dotacje, a opodatkowanie

  Witam, jestem osobą pełnoletnią, która zaczęła jakiś czas tematu zarabiać na tworzeniu filmów na YouTube, a także prowadzeniu Bloga, jednak mam spory problem ze znalezieniem aktualnych informacji na temat podatków i tego jak tak naprawdę powinienem się z moich dodatkowych dochodów rozliczać, dodam t...

 • YPIConsulting

  Dodano 2013-02-13 23:41 przez YPIConsulting

  Finansowy serwis internetowy

  Witam, Rozważam założenie serwisu internetowego poświęconego tematyce ogólnie pojętych finansów - porównania kredytów, kont bankowych itp. Jako jedną z form uzyskiwania przychodów biorę pod uwagę program Google AdSense. I tu moje pytanie, ile można zarobić na tym programie?
  Z góry dziękuję za odpowi...

 • rabarbar3

  Dodano 2014-08-25 23:06 przez rabarbar3

  Przychody z AdSense, jak rozliczać?

  Korzystam z reklam Google w aplikacjach na smartfony. Aplikacje tworzę hobbystycznie, nie są produktem dla klienta/firmy. Z AdSense korzystam od 2013 roku i początkowo zarobki były niewielkie. W 2013 było to ok 2000 zł. Ponieważ nie posiadam działalności podatek za 2013 rozliczyłem jako "przychody z...

 • Michal3705

  Dodano 2021-11-04 15:45 przez Michal3705

  Zarabianie z Aplikacji

  Witam. Mam pytanie. Czy jeżeli zarabiam pieniądze na aplikacjach w Google Play i na reklamach Admob w nich zawartych muszę założyć działalność gospodarczą? Czy jeżeli nie przekroczę progu, to wystarczy działalność niezarejestrowana? Piszę aplikacje hobbistycznie a pracuję w innej branży.

 • szyszka07

  Dodano 2014-08-12 17:25 przez szyszka07

  Portal internetowy, czy zakładać firmę?

  Witam serdecznie 
  Mam pomysł na portal internetowy; miałby on działać na zasadzie forum, gdzie użytkownicy zadają pytania i oferują nagrodę finansowa za satysfakcjonującą ich odpowiedź. Od każdej nagrody finansowej miało by być potrącone 20% na rzecz portalu. Strona ma działać globalnie, a płatności...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Google testuje in-stream

  Google testuje in-stream

  Google testuje reklamy typu in-stream w celu stworzenia systemu podobnego do AdSense, który dawałby reklamodawcom możliwość zamieszczanie krótkich spotów reklamowych na dopasowanych pod względem treści i targetu witrynach internetowych.

 • Google AdSense w RSS

  Google AdSense w RSS

  Google uruchomiło wersję beta nowej odsłony programu AdSense, dzięki zastosowaniu nowych technologii możliwe stanie się emitowanie reklam kontekstualnych Google na kanałach RSS stron www.

 • Google i eBay razem

  Google i eBay razem

  Spółki Google i eBay ogłosiły, że będą współpracować w zakresie reklamy. Właściciel popularnej wyszukiwarki internetowej będzie zamieszczać na swoim serwisie reklamy platformy aukcyjnej oraz pomagać kupującym w szybszej realizacji ...

 • Google udostępnia Moje Centrum Reklam

  Google udostępnia Moje Centrum Reklam

  Moje Centrum Reklam to udostępnione właśnie przez Google nowe narzędzie do personalizacji wyświetlanych reklam. Dzięki niemu będzie można łatwiej i szybciej decydować, jakie reklamy będą wyświetlane w wyszukiwarce Google, na YouTube ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii e-Biznes

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania