eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyNieruchomościZakup / Sprzedaż › Sprzedaż mieszkania otrzymanego w spadku przed upływem 5 lat


2016-01-23 12:43 autor: nietoperzyca

2 932 odsłon

Sprzedaż mieszkania otrzymanego w spadku przed upływem 5 lat

Witam,

we wrześniu 2015 r. zmarła moja babcia, która zostawiła po sobie w spadku mieszkanie, garaż i samochód. Babcia miała 4 dzieci w tym mojego nieżyjącego już tatę. Po jej śmierci okazało się, iż spisała testament i zostawiła wszystko jednemu ze swoich synów, który z nią mieszkał.

Wujek był samotny i nigdy nie miał swojej rodziny w związku z czym nikt z pozostałych spadkobierców po babci nie chciał podważać jej testamentu. Niestety niespełna 2 miesiące po babci zmarł i wujek. I zaczęła się batalia o spadek pośród pozostałego rodzeństwa.

Byli mocno zdziwieni, że zarówno ja jak i moja siostra mamy prawo do spadku. Po wizycie u Pani notariusz wiem, że spadek zostanie podzielony na 3 części i 1/3 przypadnie do podziału mi i siostrze. Chodzi nam jednak o to, że nikt z nas nie potrzebuje tego mieszkania po babci i moje wujostwo chce jak najszybciej je sprzedać, a ja chciałabym się dowiedzieć, czy jest jakaś możliwość żeby nie płacić podatku od tej sprzedaży.

Wiem, że można w ciągu 2 lat przeznaczyć te środki na własne cele mieszkaniowe ale ja osobiście takowych nie mam bo mam. Natomiast moja siostra ma dom, który trzeba wykończyć, zatem mam pytanie czy jest taka możliwość żebym zrzekła się na jej rzecz swojej części spadku i w ten sposób ominiemy konieczność płacenia podatku dochodowego skoro ona i tak te pieniądze wyda na remont domu?

Z góry dziękuję za odpowiedź :)

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakup / Sprzedaż

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania