eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyNieruchomościWynajem › Wynajem mieszkania a obniżenie czynszu


2013-08-15 22:24 autor: konto usunięte

4 764 odsłon

Wynajem mieszkania a obniżenie czynszu

W 2009 roku wynajęłam mieszkanie, opłata za czynsz na umowie wynosi 860 zł miesięcznie, zapłaciłam również kaucję w wysokości 1000 zł. Po roku moja sytuacja finansowa się pogorszyła, więc poprosiłam właściciela o obniżenie czynszu, on się zgodził na obniżenie do kwoty 700 zł. Płaciłam aż do teraz taką kwotę regularnie, od września chce się wyprowadzić z tego mieszkania a właściciel zgodził się z tym, że teraz żąda ode mnie abym uregulowała różnicę za te trzy lata, kiedy zamiast 860 zł płaciłam 700 zł, podliczył mnie na 4000 zł i grozi e-sądem, jeżeli nie zapłacę. Czy jeżeli faktycznie złoży sprawę do sądu ja przegram?

Bardzo proszę o pomoc.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-08-16 13:15 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

  A czy na okoliczność obniżenia czynszu sporządzono nową umowę lub aneks do umowy?

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-08-16 16:35 autor odpowiedzi: konto usunięte

  No właśnie niestety nie było aneksu, była to umowa słowna ponieważ właściciel stwierdził, że to nie ma znaczenia co jest na umowie. Właściciel również nie wysyłał żadnych upomnień a ja regularnie płaciłam te 700 zł zamiast 860 zł (posiadam wszystkie potwierdzenia) i zapewne gdyby nie fakt, że chce się wyprowdzić nadal płaciłabym mu kwote 700 zł zamiast 860 zł. Czy mam ewentualnie jakieś szanse w sądzie??? Jak mogę się obronić??

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Podwyżka czynszu najmu mieszkania

  Podwyżka czynszu najmu mieszkania

  W trakcie umowy najmu lokalu mieszkalnego wynajmujący może podwyższyć stawkę czynszu. Dotyczy to także umów zawartych na czas oznaczony. Ustawodawca chroni jednak lokatorów, dając im możliwość kwestionowania nieuzasadnionych podwyżek.

 • Wynajem mieszkania dla rodziny z dziećmi bardziej ryzykowny?

  Wynajem mieszkania dla rodziny z dziećmi bardziej ryzykowny?

  Pojawiają się informacje, że niektórzy właściciele mieszkań nie chcą ich wynajmować osobom z dziećmi. Wyjaśniamy, czy wynajem mieszkania dla rodziny to ryzyko.

 • Umowa najmu - polisa OC obowiązkiem najemcy?

  Umowa najmu - polisa OC obowiązkiem najemcy?

  W umowach najmu coraz częściej pojawia się wymóg wykupienia OC przez lokatora. Eksperci porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl oraz multiagencji ubezpieczeniowej Unilink wyjaśniają, dlaczego taka polisa jest dobrym rozwiązaniem.

 • Wynajem pokoju - o czym trzeba pamiętać?

  Wynajem pokoju - o czym trzeba pamiętać?

  Wynajem pokoju staje się popularniejszy z powodu wysokich czynszów. Wyjaśniamy, jakie szczególne kwestie dotyczą najmu takiej części mieszkania.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynajem

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania