eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › urlop wychowawczy a ciąża


2008-03-17 16:48 autor: planeta1

2 458 odsłon

urlop wychowawczy a ciąża

witam

Jestem aktualnie na urlopie wychowawczym już trzeci rok, więc nie przysługują mi żadne dodatki oprócz rodzinnego ok. 43zł dlatego zastanawiałam sie nad przerwaniem urlopu i powrotem do pracy. Niedawno dowiedziałam się , że jestem w ciąży. Niestety jest to ciąża zagrożona a z tego co sie orientuję to mój pracodawca nie może zapewnić mi warunków pracy w takim stanie. Posiadam umowę od 2000 roku 1/1 etat na czas nieokreślony.

Co zrobić w takim przypadku???

Czy jest możliwe otrzymywanie L-4?

Czy wcześniej muszę na piśmie zrezygnować z urlopu wychowawczego?

Kto ewentualnie płaci takie L-4 pracodawca czy ZUS? Komu taki druk dostarczyć?

Na jakiej podstawie obliczane jest takie L-4 skoro już ponad 3 lata nie dostawałam pensji z racji 1 ciąży potem urlopu a w tak długim czasie zmieniły sie stawki godzinne w mojej firmie, oczywiście udokumentowane w aneksie do umowy.

Czy pracodawca może odrzucić takie L-4 a otrzymując rezygnację z urlopu przedstawić mi wypowiedzenie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2008-03-28 00:33 autor odpowiedzi: teresa

    chcąc iść na zwolnienie musi Pani powrócić do pracy. Jeśli wraca Pani wcześniej z urlopu wychowawczego to musi to być powiadomienie pracodawcy na piśmie conajmniej na miesiąc przed planowaną datą powrotu lub po uzgodnieniu z pracodawcą w każdym czasie -art.186 (3) KP. Po powrocie może pani przedstawić zwolnienie lekarskie bez obawy o zwolnienie gdyż po 1) ma Pani umowę na czas nieokreślony, a 2) jest Pani w okresie ochronnym jakim jest ciąża. Co do wypłaty za zwolnienie to standardowo: pierwsze 33 dni pracodwawca, pozostałe ZUS.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania