eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › trzynaste wynagrodzenie


2008-02-26 18:02 autor: doris280

2 374 odsłon

trzynaste wynagrodzenie

witam serdecznie!mam pytanie bo podobno pracodawca ma obowiązek wypłacenia trzynastej wypłaty gdy pracownik pracuje u jednego pracodawcy co najmniej rok są tez wyjątki kiedy np. pracownik idzie do wojska !czytalam na tej stronie że Pracownicy sfery budżetowej do 31 marca 2008 r. powinni otrzymać "trzynastki" za rok 2007. komu pracodawca powinien wypłacić trzynaste wynagrodzenie i w jakiej wysokości????ja własnie pracowałam przez 2lata u jednego pracodawcy tylko teraz w lutym dałam mu dwu tygodniowe wypowiedzenie czy ja TEZ OTRZYMAM U NIEGO TRZYNASTA WYPŁATE?????prosze o odp!!!!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2008-02-27 13:26 autor odpowiedzi: Joanna.P

  Wynagrodzenia "trzynastki" nie są obowiązkowe tylko są to premie uznaniowe. Wypłacane są przede wszytskim w tzw. budżetówce. W firmach prywatynych jest to sprawa umowna.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-04-16 17:06 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Trzynaste wynagrodzenie !!! było kiedyś wypłacane przez sferę produkcyjną naszej gospodarki. Obecnie okazuje się że tylko nasza sfera budżetowa wypracowuje zyski. Świetnie, sprawa umowna w firmach prywatnych, a gdzie równość obywateli wobec prawa??? w jednym państwie, z jednakowym wykształceniem, z identycznym doświadczeniem, wiedzą i stażem pracy. I to ma być sprawiedliwość ??? a może dyskryminacja.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania