eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › umowa - zlecenie a wynagrodzenie


2008-02-20 10:34 autor: viki76

2 521 odsłon

umowa - zlecenie a wynagrodzenie

Podpisałem umowe zlecenie na czas 2 mies. z ustalonym wynagrodzeniem akordowo zadaniowym według taryfikatora i stawką zaszeregowania.

Nigdy nie dostałem karty pracy ; zlecenia pisemnego na wykonanie określonego zadania. Tym zajmowal sie kier. zmiany lub brygadzista oni równez zgłaszali wykonanie zadań .W czasie wykonywania zadań bywały braki materiałowe aby zakończyć dane zlecenia.

Czy ja powinienem otrzymać wynagrodzenie od wykonanego zlecenia ,czy od stawki zaszeregowania i stosownie naliczonej do przepracowanych godzin pracy ;norma godzin nie przekroczona.Jezeli z akordu to jak mnie naliczono skoro nie przedstawono mi taryfikatora ,karty pracy ;nr danego zlecenia

wykonywane czynnosci nie wykonywalem wraz ze zgodnością stanowiska pracy jakie widnieje na umowie.Przydzielono mnie na montaż z pomocnika ślusarza . Gdzie zaznaczono że zleceniobiorca nie wykonuje zlecenia pod kierownictwem zleceniodawcy , wykonuje je z zachowaniem należytej staranności samodzielnie .W umowie nie wpisano terminu wypłaty, czy po wygaśnieciu umowy i nie przedłużena z mojej strony można mi wypłacić pózniej niż 10dni i jeżeli była by naliczona z ze stawki może być obniżona . Nie jestem biegły w tych sprawach , ale wydaje mi sie , że jest tu coś nie tak .We wcześniejszych miesiacach otrzymywałem wyższe wynagrodzenie lub zgodne ze stawką godzinową czemu na koniec mi zaniżono nie mam pojęcia skoro chciano mi dać umowę o pracę na którą się nie zgodziłem.

pozdrawiam i czekam na opinię lub pomoc co można z tym fantem działać

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2008-02-23 01:23 autor odpowiedzi: teresa

  Moim zdaniem ta umowa już była podpisana nieprawidłowo, bo nie powinno to być zlecenie tylko umowa o pracę (wiele wskazuje na to, że praca wykonywana przez Pana miała znamiona stosunku pracy: praca pod kierownictwem pracodawcy, w określonych godzinach, w jego siedzibie itd.), ale pomijając już tę nieprawidłowość pyta Pan o termin wypłaty - i to w samej umowie powinno być wyraźnie określone, a jeśli nie ma to po zakończeniu umowy jeśli się nie mylę zlecenia są rozliczane do 20. Na pewno nie obowiązuje tu zasada wypłaty do 10 dnia każdego miesiąca, bo jest to umowa zlecenie (cywilno-prawna), a nie umowa o pracę. A tak naprawdę za umowę zlecenie Pan powinien wystawić firmie rachunek, na którym powinieć być termin zapłaty.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-02-24 17:29 autor odpowiedzi: viki76

  dziekuję bardzo i życzę miłego dnia

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania