eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy dostanę wynagrodzenie za zwolnienie na opiekę nad dzieckiem?


2019-02-19 18:04 autor: Kropka

1 591 odsłon

Czy dostanę wynagrodzenie za zwolnienie na opiekę nad dzieckiem?

W styczniu byłam na zwolnieniu lekarskim na chore dzieci. Jednak, żeby dostać za ten okres wynagrodzenie musiałam złożyć u pracodawcy druk Z-15A, w którym należy podać informacje, na które dziecko było udzielone zwolnienie.

Aby to ustalić zarejestrowałam się na ePUAP i okazało się, że raz lekarz wystawił mi zwolnienie na jedno dziecko, a raz na drugie, jednak z rejestrów ZUS wynika, że do ubezpieczenia mam zgłoszone tylko jedno z dzieci...

Nie wiem, kto jest winny tej sytuacji, bo po porodzie złożyłam wszystkie dokumenty, o które mnie poproszono, jednak nie mam żadnych potwierdzeń czy kopii, ale to bez znaczenia.

Interesuje mnie tylko, czy dostanę wynagrodzenie za niezgłoszone dziecko? Jeśli nie, to czy mam jakieś inne wyjście np. korekta zwolnienia?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2019-02-19 21:38 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zasiłek opiekuńczy się nie sumuje. Jezeli ktoś ma 10 dzieci i wszystkie chorują w samym czasie to ma dostać 10 razy więcej kasy? Ej, chyba nie tak.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2019-02-20 08:04 autor odpowiedzi: Kropka

  Pytanie nie dotyczyło sumowania, tylko tego czy dostanę zasiłek opiekuńczy na dziecko, które nie było zgłoszone przez kadry i nie ma go w rejestrach ZUS jako ubezpieczone przy mnie? Dzieci były w różnych terminach na zwolnieniu (mimo, że razem chorowały).

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • AnnaOlkiewicz

  Dodano 2015-06-16 20:54 przez AnnaOlkiewicz

  Korekcja daty wyrejestrowania i ponownego przystąpienia do dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego

  Witam,
  od września 2012 roku prowadzę działalność gospodarczą i podlegam dobrowolnemu ubezpieczeniu zdrowotnemu, mam problem ze złożeniem korekty ZUA i ZWUA w ZUS.  Dnia 24 maja 2015 skończył mi się zasiłek macierzyński, ja jednak pomyliłam daty i błędnie założyłam, ze zasiłek kończy się 14 maja 201...

 • Serusiowa

  Dodano 2021-07-04 21:44 przez Serusiowa

  Zwolnienie na dziecko na etacie i działalności

  Witam. Jak wygląda sytuacja podczas pobierania zasiłku na dziecko. Pracuję na etacie i w godzinach wieczornych prowadzę własną działalność. Czy możliwe jest bycie na zwolnieniu na dziecko i prowadzenie działalności wieczorami, kiedy współmałżonek wraca z pracy i przejmuje opiekę nad chorym dzieckiem...

 • mamacórci

  Dodano 2018-11-18 13:25 przez mamacórci

  Odprowadzanie składek w umowie o pracę i umowa zlecenie bez odprowadzania a opieka nad dzieckiem

  Witam, ostatnio dość często choruje mi dziecko i chciałam iść na opiekę nad dzieckiem chorym. Z umowy o pracę wiadomo mam odprowadzane składki chorobowe, a z umowy zlecenie nie. Czy będąc na L4 (opieka) muszę lub mogę prawnie chodzić do pracy na umowę zlecenie? Jak to jest?

 • Gremlinka

  Dodano 2017-09-25 10:47 przez Gremlinka

  Opieka nad chorym dzieckiem - zwolnienie a praca i zasiłek opiekuńczy

  Witam,
  matka dziecka pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 7-15, a ojciec na zmiany (6-14, 14-22, 22-6). Matka wzięła zwolnienie na chore dziecko od poniedziałku do piątku (5 dni). W środku tygodnia ojciec dziecka 1 dzień (środa) może się opiekować dzieckiem, bo ma wolne.
  Czy w ten dzień matka p...

 • mkaja82

  Dodano 2016-09-20 18:33 przez mkaja82

  Opieka nad dzieckiem zahacza o urlop wypoczynkowy

  21.09.2016 włącznie przebywam na urlopie wypoczynkowym. W tym czasie moje dziecko zachorowało na chorobę zakaźną. Lekarz wypisał opiekę nad dzieckiem od dnia następującego po wizycie tłumacząc, że inaczej nie może. Wizyta była 19.09 tak więc zwolnienie - opiekę nad dzieckiem mam od 20.09 do 30.09. W...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania