eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Ciąża na zwolnieniu L4


2017-05-29 13:08 autor: samg

1 072 odsłon

Ciąża na zwolnieniu L4

Witam,

w 25.12.15 roku urodziłam dziecko i przebywałam na urlopie macierzyńskim przez pełny rok podczas, którego uczestniczyłam w wypadku komunikacyjnym (listopad 2016). Obrażenia, których doznałam nie pozwoliły na powrót do pracy, dlatego od pół roku przebywam na zwolnieniu lekarskim, które dobiega końca w czerwcu tego roku.

Miałam się starać o zasiłek rehabilitacyjny, w trakcie którego mogę zostać zwolniona po 3 miesiącach. Obecnie jestem w drugiej ciąży. Czy mogę po skończonym zwolnieniu zacząć nowe tzw. ciążowe 270 dni? Jak na to zareaguje ZUS? Nie ukrywam, że chciałbym być chroniona przed zwolnieniem z pracy.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-05-30 19:04 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli jest Pani w ciązy to niema znaczenia czy będzie Pani na zwolnieniu czy teznie. Jest Pani chroniona. Zakładam, że jest to umowa na czas nieokreslony lub określony, ale nadal trwa.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-05-30 19:11 autor odpowiedzi: samg

  Panie Grzegorzu umowa jest na czas nieokreślony. Tak jak napisałam wyżej, kończy mi się zwolnienie 180 dni na którym przebywam po wypadku komunikacyjnym. Teraz okazało się, że jestem w ciąży a miałam starać się o zasiłek rehabilitacyjny i teraz nie wiem jak potraktuje mnie ZUS jeżeli dostarczę nowe zwolnienie ale już od ginekologa, czy policzy mi to jako nowy okres zwolnienia,czyli nowe 270 dni, tak jak to jest podczas ciązy, czy będzie kontynuacja obecnego zwolnienia do 270 dni?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2017-05-30 19:22 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Pewnie będzie to nowy okres zasiłkowy , bo jest ina jednostka chorobowa.Kobiety w ciązy są traktowane w sposób szczególny. Maja pełną ochronę. Natomiast jak podejdzie do tego ZUS, zobaczymy???. Prosze być dobrej myśli.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • ZUS wypłaci zasiłek chorobowy tylko na wniosek

  ZUS wypłaci zasiłek chorobowy tylko na wniosek

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie wypłaca zasiłku chorobowego z urzędu. Potrzebny jest wniosek. Dotyczy to osób, którym świadczenie wypłaca ZUS, a nie zakład pracy.

 • Zasiłek chorobowy w 2022 roku na nowych zasadach

  Zasiłek chorobowy w 2022 roku na nowych zasadach

  1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zasiłku chorobowego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zmieniły się zasady liczenia długości "chorobowego".

 • Praca na zwolnieniu lekarskim - czy jest dopuszczalna?

  Praca na zwolnieniu lekarskim - czy jest dopuszczalna?

  Bywają sytuacje, w których podczas zwolnienia lekarskiego nie da się uniknąć podpisywania dokumentów firmowych, wykonywania służbowych przelewów, czy też innych tego typu prac. Nawet bez wychodzenia z domu, czynności takie można ...

 • Częste zwolnienia chorobowe pracownika

  Częste zwolnienia chorobowe pracownika

  Niezdolność do pracy z powodu choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną uprawnia pracownika do skorzystania ze świadczeń chorobowych. Na pracodawcę natomiast nakłada obowiązek ustalenia prawa do tych świadczeń i ich ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania