eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy będę otrzymywać pieniądze za L4?


2017-03-30 11:03 autor: PiotrPolak31

2 938 odsłon

Czy będę otrzymywać pieniądze za L4?

Witam Pana. Mam pytanie. Zacząłem pracę 03.03.2017 na umowę o pracę zawartą do dnia 31.05.2017. Niestety 20.03 przyniosłem L4, bo zachorowałem. L4 miałem do 29.03 i 30-stego chciałem iść do pracy. Jednak pracodawca nie chce już ze mną współpracować. Ciągnę L4 dalej od dziś, czyli nie ma przerwy w L4.

Czy pracodawca zapłaci mi za to L4 i czy jeśli dalej będę chorował, to ZUS będzie mi płacił? Dziękuje za pomoc i liczę na szybką odpowiedź. Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-04-13 19:11 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Okres wyczekiwania to 30 dni, więc za zwolnienie w tym czasie nikt Panu nie zapłaci.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • natulka1

    Dodano 2016-06-03 14:37 przez natulka1

    Płatne L4 czy niepłatne po zmianie pracy?

    Mam pytanie, zwolniłam się z pracy ostatniego kwietnia, a nową pracę zaczęłam 1 maja, więc jest ciągłość. 24 maja poszłam na chorobowe i choruję do dzisiejszego dnia. Czy pracodawca mi wypłaci zasiłek chorobowy?
    Proszę o szybką odpowiedź, dziękuję

  • AAGA

    Dodano 2015-10-01 20:12 przez AAGA

    Chorobowe w ciąży po wygaśnięciu umowy

    Dzień dobry,pracowałam na umowie o pracę na czas określony, gdy kończyła mi się umowa zachorowałam i jestem na L4 już miesiąc.Czy jeśli będę w ciąży ZUS będzie mi wypłacał zasiłek do czasu porodu, jeśli tak, to czy to będzie 80% czy 100%?

  • Katarzyna.Nowa

    Dodano 2015-04-28 22:28 przez Katarzyna.Nowa

    Zwolnienie L4 a koniec umowy

    Witam,
    30  czerwca kończy mi się roczna umowa (umowa była podpisana na czas określony). Na połowę 17 czerwca mam zaplanowana operację. Z tego co powiedział lekarz, to po operacji dostanę miesiąc zwolnienia, ale  możliwe, że później trzeba będzie to przedłużyć nawet o dwa miesiące.
    W związku z tym ma...

  • Korsarz

    Dodano 2014-08-20 14:29 przez Korsarz

    Kto wypłaca wynagrodzenie za czas choroby?

    Witam, mam pytanie: otóż jestem na zwolnieniu lekarskim już 2 miesiąc. Za pierwszy wynagrodzenie wypłacił mi mój pracodawca, czy za kolejny miesiąc również zgłosić się do niego?
    Pozdrawiam

  • S28

    Dodano 2020-07-20 13:11 przez S28

    Drugie zwolnienie w tym roku powyżej 33 dni. Kto teraz mi płaci?

    Witam, jestem w tym roku na drugim zwolnieniu powyżej 33 dni. Przy pierwszym, które było w marcu, najpierw płacił mi pracodawca a potem po 33 dniach ZUS. Jak to będzie w tym przypadku? Czy tak samo najpierw pracodawca za pierwszy miesiąc czy od razu ZUS od początku zwolnienia?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Częste zwolnienia chorobowe pracownika

    Częste zwolnienia chorobowe pracownika

    Niezdolność do pracy z powodu choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną uprawnia pracownika do skorzystania ze świadczeń chorobowych. Na pracodawcę natomiast nakłada obowiązek ustalenia prawa do tych świadczeń i ich ...

  • Zasiłek chorobowy: co należy wiedzieć?

    Zasiłek chorobowy: co należy wiedzieć?

    Zgodnie z art. 92 KP, za okres niezdolności pracownika do pracy wskutek choroby trwającej łącznie do 33 dni w roku kalendarzowym pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia wypłacanego i finansowanego przez pracodawcę. Od 34 dnia choroby ...

  • Zasiłek chorobowy w 2022 roku na nowych zasadach

    Zasiłek chorobowy w 2022 roku na nowych zasadach

    1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zasiłku chorobowego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zmieniły się zasady liczenia długości "chorobowego".

  • Wraca 100 proc. zasiłek chorobowy dla pracowników medycznych

    Wraca 100 proc. zasiłek chorobowy dla pracowników medycznych

    Na 100 proc. zasiłku chorobowego mogą znów liczyć pracownicy zatrudnieni w podmiotach leczniczych. Taki zasiłek mogą również otrzymać strażacy ochotnicy.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania