eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Główny księgowy w budżetówce a 1/2 etatu. Czy mogę żądać wynagrodzenia za dodatkowe dni pracy?


2016-10-19 16:24 autor: ewaos

4 692 odsłon

Główny księgowy w budżetówce a 1/2 etatu. Czy mogę żądać wynagrodzenia za dodatkowe dni pracy?

Pracuję w jednostce budżetowej na 1/2 etatu, jako główny księgowy na umowę o pracę. Od 2009 roku, kiedy podpisałam umowę przybyło 2/3 zadań, większy budżet, ostatnio  słynne 500. Odpowiadam za całą gospodarkę finansową.

Obecnie zatrudniamy 8 osób. Jest to stanowisko jednoosobowe i co za tym idzie nie jestem w stanie wykonać takiej ilości zadań w ciągu  20 godz. Powinnam pracować trzy dni w tygodniu, a pracuję 5 - w swoje ustalone wolne dni od pracy. Występowałam o zwiększenie etatu. Spotkałam się z odmową z powodu tego, że podpisując umowę w 2009 roku wiedziałam na co się godzę.

Czy należy mi się dodatkowe wynagrodzenie, za wolne dni pracy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-10-19 17:30 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  W pierwszej kolejności nalezy się Pani wolne za pracę w godzinach ponadwymiarowych. Jeżeli do końca okresu rozliczeniowego nie wybierze Pani wolnego, to za pracę w godzinach nadliczbowych powinna Pani dostać kasę. Jeżeli w umowie nie ma Pani okreslonych godzi nadliczbowych ( dotyczy pracowników na mniejszym wymiarze etatu), to dodatek nalezy się Pani za przepracowane ponad wymiar tygodniowy 40 h.

  ewaos skomentował/a odpowiedź 2016-10-19 17:51

  Czyli zatrudnienie na 1/2 etatu w wymiarze 20 godz.tygodniowo daje pracodawcy prawo do wyzysku pracownika . Swoją pracę musi wykonać więc przepracować następne 20 godz. za darmo.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • ryba t

  Dodano 2014-01-23 12:26 przez ryba t

  Czy należy się dodatek za delegację i płatne nadgodziny na pół etatu?

  Mąż pracował na 1/2 etatu w delegacji 150 km od miejsca zamieszkania przez okres 6 miesięcy. Pracował w systemie 10 dni pracy na 4 dni wolne po 10-12 godz. dziennie z sobotami i niedzielami włącznie, czyli od 20 do 22 dni w miesiącu. Czy powinien mieć zapłacony dodatek za delegację i nadgodziny?

 • ataner82

  Dodano 2016-05-27 20:58 przez ataner82

  Umowa na pół etatu a faktyczna praca na cały. Jakie mam prawa?

  Witam,jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas określony na 1/2 etatu. De facto pracuję na cały etat, jak większość pracowników jesteśmy oszukiwani :( Jestem w drugim miesiącu ciąży - właśnie się dowiedziałam i mam zamiar od razu iść na zwolnienie, bo pracuję ze szkodliwymi chemikaliami.Moje pyta...

 • aneczka3525

  Dodano 2015-09-02 17:06 przez aneczka3525

  Wysługa lat nauczyciela w dwóch zakładach pracy

  Czy nauczycielowi pracującemu od kilku lat w szkole na pół etatu i od września tego roku zatrudnionego też na pół etatu w drugiej szkole należy się dodatek za wysługę lat w tej pierwszej szkole czy w obydwóch szkołach?

 • konto usunięte

  Dodano 2017-09-13 13:04 przez konto usunięte

  Wynagrodzenie nauczyciela na zwolnieniu lekarskim w ciąży

  Dzień dobry, od 4 sierpnia przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży. Wiem, że moja pensja będzie średnią z ostatnich 12 miesięcy, ale czy wliczają sie w nią również nadgodziny (w ubiegłym roku szkolnym miałam 24 godziny tygodniowo), dodatki motywacyjne, nagrody dyrektora i świadczenia wakacy...

 • Morgiana

  Dodano 2017-07-29 16:06 przez Morgiana

  Jaka podstawa do wyliczenia dodatku za nadgodziny?

  Dzień dobry, jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas określony. Od czerwca pracuję na pełny etat. W czerwcu przepracowałam dwie niedziele po 5 godzin, dwie soboty po 9 godzin, a także raz pracowałam 12 godzin zamiast 8. Jaka jest podstawa do wyliczenia dodatku za nadgodziny, jeżeli moj...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania