eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wynagrodzenie na chorobowym i wypowiedzeniu


2016-01-12 21:41 autor: madzialenna

1 140 odsłon

Wynagrodzenie na chorobowym i wypowiedzeniu

Witam,

od początku grudnia byłam chora i miałam ZUS ZLA do 3 stycznia. W międzyczasie złożyłam wypowiedzenie, które trwało do 2 stycznia. System pracy mam od poniedziałku do piątku, pensje stałą miesięczną 2000 zł brutto. Na początku grudnia miałam przerwę w ZUS ZLA (12, 13 grudzień). Także w czasie świąt od 25 do 27 nie miałam zwolnienia lekarskiego.

Moje pytania:

1). Ogólnie za okres chorobowy płaci mi ZUS. Czy w takim razie za te dni bez zwolnienia lekarskiego powinnam dostać coś od pracodawcy? Jakby na to nie patrzeć to były święta albo dni, w których u mnie firma jest zamknięta i w te dni nie pracowałabym.

2). Za to, że święto (26 grudnia) wypadło w sobotę powinno się dostać dzień wolny. Czy jeżeli nie mogłam z niego skorzystać, to dostanę jakiś ekwiwalent pieniężny?

3). W tym roku nie mam już urlopu, ale rozumiem, że od stycznia będzie mi się liczyć na nowo. Dobrze pojmuję, że powinnam dostać jeszcze w wynagrodzeniu za jeden dzień urlopu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • madzialenna

  Dodano 2015-12-30 12:07 przez madzialenna

  Wynagrodzenie na chorobowym i wypowiedzeniu

  Witam,
  od początku grudnia jestem chora i mam ZUS ZLA do 3 stycznia. W międzyczasie złożyłam wypowiedzenie, które trwa do 2 stycznia. System racy mam od poniedziałku do piątku. Na początku grudnia miałam przerwę w ZUS ZLA (12, 13 grudzień). Także teraz w czasie świąt od 25 do 27 nie miałam zwolnieni...

 • b.karusia

  Dodano 2015-03-15 13:14 przez b.karusia

  Wypłata netto na zwolnieniu chorobowym

  Witam,od 14 do 20.03 mam zwolnienie. Interesuje mnie, ile dostanę wypłaty netto. Pracuję od poniedziałku do piątku, średnie wynagrodzenie brutto z ostatnich 12 miesięcy to 4017 brutto. Ile dostanę wyplaty netto, jeśli zwolnienie przypada również na dni wolne od pracy?

 • pedagog

  Dodano 2015-02-10 17:01 przez pedagog

  Zwolnienie lekarskie a wynagrodzenie dla pracownika

  Jestem zatrudniona na umowę o pracę na okres roku od 11.10.2014. Od 05.01.2015 przebywałam najpierw na zwolnieniu z powodu choroby dziecka, a potem sama się rozchorowałam.Obecnie nadal jestem na L4, wynagrodzenie wynosi 2100 brutto (1530 netto), a pracodawca przesłał mi pensję za styczeń w wysokości...

 • magbor2

  Dodano 2014-12-10 20:06 przez magbor2

  L4 na chorobę a L4 na ciążę

  Od lutego do sierpnia byłam na L4 w związku operacją kręgosłupa. W sierpniu, jeszcze przed upływem 182 dni zwolnienia okazało się, że jestem w ciąży. W dalszym ciągu przebywałam na L4, ale na zwolnieniu zaznaczona była litera "B" - ciąża. Od momentu dostarczenia zwolnienia związanego z ciążą otrzymy...

 • 92agrawa

  Dodano 2016-06-02 09:31 przez 92agrawa

  1/8 etatu a praca na cały etat

  Witam. Jestem zatrudniona na 1/8 etatu a pracuje w pełnym wymiarze godzin tzn. 8h dziennie 5 dni w tygodniu. Zarabiam 1000 zł, z czego cała pensja idzie na opłatę czynszu wynajmowanego mieszkania od szefa.
  Ostatnio byłam na zwolnieniu L4, szef chce mi potrącić z wypłaty, bo jak wiadomo na L4 jest wy...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Pierwsza praca i okres wyczekiwania

  Pierwsza praca i okres wyczekiwania

  Pracownik nabywa prawo do wynagrodzenia za czas choroby (zasiłku chorobowego), jeżeli posiada 30-dniowy okres wyczekiwania.

 • e-ZLA: podaj aktualny adres

  e-ZLA: podaj aktualny adres

  Gdy zachorujemy i lekarz wystawia nam e-ZLA, musimy pamiętać o podaniu aktualnego adresu zamieszkania. Jeśli w okresie zwolnienia zmienimy miejsce swojego pobytu, mamy 3 dni na poinformowanie o tym fakcie pracodawcy i ZUS.

 • Płaca minimalna 2021 wyższa o 200 zł brutto

  Płaca minimalna 2021 wyższa o 200 zł brutto

  Od 1 stycznia wynagrodzenie minimalne rośnie w Polsce o 200 zł i wyniesie 2800 zł brutto. Jednocześnie zmianie ulega minimalna stawka godzinowa. Wzrośnie z obecnych 17 zł do 18,30 zł.

 • Kontrola zwolnień: prawa i obowiązki pracowników

  Kontrola zwolnień: prawa i obowiązki pracowników

  Co grozi pracownikowi, który pracuje przebywając na zwolnieniu lekarskim? Takie postępowanie nie jest zgodne z prawem, a ZUS ma prawo sprawdzić, czy rzeczywiście jest on niezdolny do świadczenia pracy. Jak wygląda tryb i zasady ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania