eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy należy mi się zasiłek macierzyński z tytułu osoby współpracującej i z umowy o pracę?


2015-09-01 10:20 autor: Oliwkos

1 920 odsłon

Czy należy mi się zasiłek macierzyński z tytułu osoby współpracującej i z umowy o pracę?

Mam pytanie jestem osobą współpracującą w działalności męża dodatkowo byłam zatrudniona na umowę o pracę w wymiarze 7/8. Gdy byłam w 9 miesiącu nastąpiła likwidacja zakładu pracy, tj. 15.07.2015, natomiast 27.07 urodziłam dziecko.

ZUS odmówił mi wypłaty chorobowego za okres od 15.07 do 27.07 oraz chce mi odmówić wypłaty zasiłku macierzyńskiego z tytułu umowy o pracę. W oddziale ZUS zostałam poinformowana, że jeżeli na świadectwie pracy będzie zaznaczone, że zwolnienie nastąpiło z powodu likwidacji zakładu pracy, to zasiłek należy mi się z obu źródeł, natomiast dostałam odwołanie, że jednak kierownik uznał, że nie.

Zatem należy się czy nie?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-09-01 21:08 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  To co Pani napisał jest trochę dziwne. Zasiłek z tytłu zatrudnie się Pani nalezy. Natomiast nie moze mieć Pani prawa do zasiłku z tytułu prowdzenia działalności gospodarczej, bo będąc zatrudniona nie mogła Pani odprowadzać składki chorobowej z DG. To co Pani napisała albo jest ściemą albo jest bardzo nie jasne ( za mało danych) przez co niezrozumiałe. Nie może pani pobierać zasiłku z dwuch tytułów, gdy jest ich zbueznośc. Chyba, że  wynagrodzenie z etatu było mniejsze niż najniższa krajowa??? Było....

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2015-09-01 21:56 autor odpowiedzi: Oliwkos

  Wynagrodzenie z etatu bylo nizsze niz najniższa krajowa,  chorobowe uzyskiwalam od 5.05 z dwóch tytułów natomiast w czasie mojego l4 nastapila likwidacja zakladu pracy.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania