eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Jestem rolnikiem i mam umowy zlecenia. Jak urodzę dziecko, to co mi się należy?


2015-08-25 13:49 autor: BlueJasmine

2 870 odsłon

Jestem rolnikiem i mam umowy zlecenia. Jak urodzę dziecko, to co mi się należy?

Dzień dobry Forumowicze :)

Planuję z mężem dziecko i zastanawiam się, jakie świadczenia mi się należą z tytułu urodzenia dziecka.

Muszę dodać, że jeszcze przed ślubiem została przepisana na mnie ziemia rolna i jestem też właścicielem gospodarstwa rolnego - ale nie mamy współwłasności z mężem. On jest na etacie.

Do tego, ja pracuję na dwie umowy zlecenia. Co się stanie jak zajdę w ciążę? Na jakie zasiłki mogę liczyć, tzn. czy mogę iść na L4 i będą mi się należały jakieś pieniądze?

A co z zasiłkiem i urlopem macierzyńskim?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-08-25 23:34 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  A gdzie opłaca Pani składki- o ile Pani cokolwiek opłaca??? Jeżeli płaci Pani KRUS, to zasiłek macierzyński-jednorazowy- dostanie Pni z KRUSU. Jeżeli opłaca Pani składkę chorobową ( dobrowolną) do ZUSu i urodzi w okresie obowiązywania umowy to dostanie Pani zasiłek macierzyński z ZUS--- ale wiele jest niewiadomych, bo nic konkretnego Pani nie napisała- więc nnie wiem co mam Pani odpowiedzieć.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • amiami

  Dodano 2015-06-25 17:51 przez amiami

  Zasiłek macierzyński a nieopłacane składki ZUS

  Witam, jestem w ciąży. Mam pytanie odnośnie zasiłku chorobowego oraz płatnego urlopu macierzyńskiego. Ze względu na zagrożenie ciąży lekarz wypisał mi L4. Dowiedziałam się, że pracodawca nie płaci składek ZUS. Czy zatem otrzymam świadczenie podczas pobytu na L4 oraz w czasie urlopu macierzyńskiego?

 • Aaaaggggaaa

  Dodano 2021-12-29 13:19 przez Aaaaggggaaa

  Likwidacja zakładu, ciąża

  Dzień dobry. Pracuję ponad rok w firmie 2-osobowej, mam umowę do 31.03.2022. Z dniem 27.12.2021 podpisałam miesięczne wypowiedzenie, ponieważ przedsiębiorca zamyka działalność z dniem 31.01.2022. Dziś dowiedziałam się, że najprawdopodobniej jestem w 4 tyg. ciąży. I tutaj mam pytanie
  1) czy jak potwi...

 • kingula1

  Dodano 2015-06-07 21:32 przez kingula1

  Ciąża a L4

  Witam,jestem w 6. tygodniu ciąży, pracuję na umowę zlecenie od 2 tygodni. Pracodawca chce mi dać umowę na okres próbny na 3 miesiące - 1750 zł brutto.Tu moje pytanie, kiedy w trakcie tej 3-miesięcznej umowy mogę iść na L4? Aby zostało przedłużone do dnia porodu, aby się należało chorobowe i macierzy...

 • edytkack

  Dodano 2015-03-07 14:50 przez edytkack

  Umowa zlecenie a prawo do zasiłku macierzyńskiego i chorobowego

  Witam, od 8 stycznia jestem zatrudniona na umowę zlecenie. Umowę mam do 30 kwietnia. Właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży mam opłacane dodatkowego ubezpieczenie chorobowe. Czy mogę iść na chorobowe i czy będzie mi się należał zasiłek macierzyński po ustaniu zatrudnienia?

 • konto usunięte

  Dodano 2014-09-01 23:29 przez konto usunięte

  Agencja pracy tymczasowej a urlop macierzyński

  Witam,
  pracuję przez agencję pracy od 16.07.2013, umowę mam na pełny etat i jest ona przedłużana co dwa tygodnie. Planuję z mężem dziecko. Czy będąc na takiej umowie po zajściu w ciążę będzie należało mi się L4 i zasiłek macierzyński?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania