eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy przysługuje nam jakiś zasiłek?


2015-02-04 22:43 autor: juspsz

1 753 odsłon

Czy przysługuje nam jakiś zasiłek?

1.02.2014 urodziłam dziecko. Umowę miałam przedłużona również do tego dnia. Później przez rok korzystałam z zasiłku macierzynskiego z ZUS-u. Dnia 30.01.2015 zakończyło się jego pobieranie.

Mój mąż pracuje i zarabia różnie, bo raz 1600 a raz 2000. Na umowie ma stawkę za godzine. Jest to nasz jedyny dochód, a obecnie jestem w 34. tygodniu ciąży. Czy możemy liczyć na jakąś pomoc teraz i po urodzeniu drugiego dziecka, jeśli tak to jaką?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-02-05 10:26 autor odpowiedzi: Zielona_Linia

  Jeśli zasiłek macierzyński był naliczany od co najmniej minimalnego wynagrodzenia (co najmniej minimalne wynagrodzenie w tracie zatrudnienia) to przysługuje Pani prawo do zasiłku dla osób bezrobotnych.
  W przypadku porodu w trakcie pobierania zasiłku lub w ciągu miesiąca po ustaniu jego pobierania zasiłek zostanie wydłużony o czas, przez który zgodnie z przepisami, przysługiwałby zasiłek macierzyński.

  juspsz skomentował/a odpowiedź 2015-02-05 11:14

  no tak, też znalazłam informacje na ten temat. Tylko mam wątpliwości czy mi przysługuje prawo do zasiłku dla bezrobotnych? owszem przed porodem pracowałam wymagany rok, tylko że od 1.02.2014 do 30.01.br pobierałam zasiłek macierzyński z ZUSu. czy w takiej sytuacji zostanie przyznany mi zasiłek dla bezrobotnych?

  Zielona Linia udziela informacji na temat wsparcia oferowanego przez urzędy pracy, a także zagadnień z zakresu Kodeksu pracy. Zapraszamy tel. 19524

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • majaaas

  Dodano 2019-11-05 21:31 przez majaaas

  Kosiniakowe z MOPS-u i zasiłek macierzyński z KRUS-u

  Czy można pobierać zasiłek macierzyński z KRUS-u i kosiniakowe z MOPS-u jednocześnie?

 • zibi539

  Dodano 2016-01-04 19:56 przez zibi539

  Zasiłek macierzyński a rejestracja w urzędzie pracy

  Słyszałem ze od nowego roku zasiłek przysługuje też osobie zarejestrowanej w urzędzie pracy. Czy to prawda?

 • konto usunięte

  Dodano 2015-08-13 10:06 przez konto usunięte

  Zasiłek dla niepełnosprawnych

  Dzień dobry! Jestem na zasiłku macierzyńskim. Moja mama opiekuje się ojcem chorym na Alzheimera. Z powodu choroby już nie daje rady sprawować opieki.Czy jest możliwość przypisania opieki na mnie? Czy będzie należał mi się zasiłek opiekuńczy?Z góry dziękuję za odpowiedź.

 • 07071986

  Dodano 2019-10-16 09:34 przez 07071986

  Kiedy mogę przejść na urlop wychowawczy?

  Witam,obecnie jestem na zasiłku macierzyńskim do 14 listopada. Bo umowa skończyła mi się w zakładzie pracy w czasie ciąży i została przedłużona do dnia porodu dodam że przepracowałam tam 10 lat. Od 15 listopada chciałam podjąć nową pracę u nowego pracodawcy. Chciałam przepracować 2 albo 3 miesiące i...

 • Jenna019

  Dodano 2014-01-31 20:29 przez Jenna019

  Urlop wychowawczy, zasiłek z MOPS-u a kończąca się umowa i ciąża

  Witam serdecznie,
  22 lutego kończy mi się urlop rodzicielski i przechodzę na urlop wychowawczy do 30.06. (tego dnia wygasa mi umowa o pracę). Na urlopie wychowawczym będę pobierała zasiłek z MOPS-u, który mi przysługuje.
  Planuję zajść w kolejną ciążę będąc na urlopie wychowawczym, ale chciałabym wcz...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Wyższy zasiłek macierzyński? Złóż wniosek do 17 maja

  Wyższy zasiłek macierzyński? Złóż wniosek do 17 maja

  Rodzice, którzy na 26 kwietnia br. pobierali zasiłek macierzyński, mają czas tylko do 17 maja na złożenie wniosku o ustalenie wyższej wysokości tego świadczenia. Ci, którzy tego nie zrobią, będą mieć wypłacany zasiłek w ...

 • Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe - w czym tkwi różnica?

  Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe - w czym tkwi różnica?

  Ubezpieczenie chorobowe i zdrowotne to dwa różne ubezpieczenia - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Czy różnią się i do czego uprawniają nas te dwa rodzaje ubezpieczeń?

 • Urlop macierzyński można przerwać

  Urlop macierzyński można przerwać

  Mama przebywająca na urlopie macierzyńskim może go przerwać, jeśli ona lub dziecko wymagają opieki szpitalnej - zwraca uwagę Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

 • Zasiłek macierzyński: co warto wiedzieć?

  Zasiłek macierzyński: co warto wiedzieć?

  Dzisiaj 26 maja, a więc Dzień Matki. Z tej okazji ZUS przypomina podstawowe zasady, jakie towarzyszą przyznawaniu zasiłku macierzyńskiego. Świadczenie to przysługuje ubezpieczonej mamie i czasem może opiewać na pokaźną kwotę. Wszystko ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania