eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Świadczenie opiekuńcze


2014-12-31 12:14 autor: konto usunięte

1 522 odsłon

Świadczenie opiekuńcze

Mój kolega ma 76 lat i otrzymuje dodatek pielęgnacyjny 206,76 zł. W tej chwili z powodu choroby na białaczkę jest w hospicjum domowym. Żona opiekuje się nim non stop. W ramach hospicjum przychodzi do niego okresowo lekarz i pielęgniarka. Ponadto, zamówiła prywatnie rehabilitanta do bieżącej pielęgnacji chorego męża. Dodatkowo wydaje bardzo dużo pieniędzy na lekarstwa, kremy, plastry przeciwodparzeniowe itp.

Jako przyjaciel tego małżeństwa zobowiązałem się dowiedziec przez internet czy jest jeszcze jakiś inny ekstra dodatek (zasiłek) pielegnacyjny poza tym automatycznym, o którym napisałem na początku? Słyszałem o zasiłku opiekuńczym, czy jest coś takiego i jak można się o to ubiegać?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • agulla202

  Dodano 2014-05-26 17:05 przez agulla202

  Zasiłek opiekuńczy i pielęgnacyjny

  Witam,
  opiekuję się moim ojcem (ma obecnie 90 lat) z I grupą inwalidzką. Do tej pory brałam zasiłek opiekuńczy na niego. Mam na siebie zapisane 3,5 ha ziemi, odprowadzam składki do KRUS-u. Teraz otrzymałam wyrównanie zasiłku.
  Czy nadal mogę ubiegać się o zasiłek? Jakie warunki muszę spełniać?

 • Deisy

  Dodano 2012-03-29 11:11 przez Deisy

  Zasiłek opiekuńczy na dziadków

  Dzień dobry. Mieszkam z dziadkami, dziadek ma 80lat i pierwszą grupę, a babcia 77 lat i jest w trakcie wyrabiania grupy. Ja jestem osobą bezrobotną, zajmuję się 4-letnią córką. Czy należy mi się zasiłek opiekuńczy na dziadków? Dziadki mają czwórkę dzieci i wszyscy pracują, więc nie mogą się dziadkam...

 • konto usunięte

  Dodano 2014-03-15 00:55 przez konto usunięte

  Dwupoziomowa ulga prorodzinna

  Witam,
  sytuacja jest następująca: matka korzysta z ulgi prorodzinnej na pełnoletnią niepełnosprawną córkę, która pobiera zasiłek pielęgnacyjny. Zdarzyło się, że córka w roku podatkowym osiągnęła dochód powyżej kwoty wolnej od podatku ale w tym przypadku limity nie obowiązują.
  Córka również ma dzieck...

 • joanna 1962

  Dodano 2014-11-17 16:46 przez joanna 1962

  Działalność i chorzy rodzice, którymi muszę się opiekować. Czy należy mi się zasiłek opiekuńczy?

  Czy należy mi się zasiłek opiekuńczy na chorych rodziców? Prowadzę działalność, ale jestem zmuszony ją zawiesić ze względu na ich stan. Mama ma Igr a ojciec demencję starczą i wymagają 24-godzinnej opieki, tak stwierdził lekarz rodzinny.

 • bobik

  Dodano 2014-11-13 14:30 przez bobik

  Spółka z o.o., mąż i żona pobierająca zasiłek Z MOPS-u na dziecko niepełnosprawne

  Mam kuzyna, który chciałby założyć  spółkę z o.o. Wraz z żoną wychowują dziecko niepełnosprawne, na które żona pobiera zasiłek opiekuńczy z MOPS-u.Czy kuzyn może założyć z żoną spółkę z o.o. przy tym nie tracąc zasiłku na dziecko z MOPS-u? Obawiają się, że zasiłek może zostać odebrany po założeniu s...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania