eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Działalność i chorzy rodzice, którymi muszę się opiekować. Czy należy mi się zasiłek opiekuńczy?


2014-11-17 16:46 autor: joanna 1962

2 494 odsłon

Działalność i chorzy rodzice, którymi muszę się opiekować. Czy należy mi się zasiłek opiekuńczy?

Czy należy mi się zasiłek opiekuńczy na chorych rodziców? Prowadzę działalność, ale jestem zmuszony ją zawiesić ze względu na ich stan. Mama ma Igr a ojciec demencję starczą i wymagają 24-godzinnej opieki, tak stwierdził lekarz rodzinny.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • opiekunkaTaty

  Dodano 2014-10-08 19:12 przez opiekunkaTaty

  Jak starać się o zasiłek opiekuńczy na tatę z I grupą?

  Dzień dobry,
  zajmuję się tatą, który posiada I grupę, jestem na studiach doktoranckich, nie jestem zarejestrowana w Urzędzie Pracy i nie pracuję.
  Od pracownicy GOPS'u dowiedziałam się, że bez dokumentu od pracodawcy, że rezygnuję z pracy nic nie da się zrobić. Do tego podobno po 15.09 nic już nie mo...

 • swian

  Dodano 2014-09-14 16:02 przez swian

  Świadczenie kompensacyjne dla zwolnionej nauczycielki

  Przez 26 lat pracowałam jako nauczycielka (przy tablicy), staż pracy łącznie ze studiami mam 30 lat. Zostałam zwolniona ze szkoły w roku 2010.
  Czy przysługuje mi świadczenie kompensacyjne w roku przyszłym, gdy skończę 55 lat? Dodam, że od tego czasu przez dwa lata pobierałam zasiłek opiekuńczy na op...

 • Anastazja4433

  Dodano 2014-09-08 16:32 przez Anastazja4433

  Czy mogę dostać specjalny zasiłek dla opiekuna?

  Jestem dzierżawcą ziemi od 2002 roku, pracuję na gospodarstwie, opłacam składki do KRUS. Mam chorych rodziców o znacznym stopniu niepełnosprawności, którzy wymagają mojej opieki i którymi się zajmuję. Zgłosiłam się do OPS w sprawie specjalnego zasiłku opiekuńczego.
  Spełniam kryterium dochodowe, ale ...

 • lalusiu13

  Dodano 2016-04-28 08:45 przez lalusiu13

  Zwolnienie lekarskie mąż na żonę po cesarskim cieciu

  Witam,wiem, że jest możliwość wzięcia przez mojego męża zwolnienia lekarskiego na 14 dni. Moje pytanie brzmi kiedy i kto wystawia takie zwolnie i ile% jest płatne takie zwolnienie? W Internecie są sprzeczne dane podające i 80% i 100%, i nie wiem od czego to zależy. Będę wdzięczna za jakieś źródło.

 • konto usunięte

  Dodano 2015-08-13 10:06 przez konto usunięte

  Zasiłek dla niepełnosprawnych

  Dzień dobry! Jestem na zasiłku macierzyńskim. Moja mama opiekuje się ojcem chorym na Alzheimera. Z powodu choroby już nie daje rady sprawować opieki.Czy jest możliwość przypisania opieki na mnie? Czy będzie należał mi się zasiłek opiekuńczy?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Źródła finansowania firmy: dywersyfikacja

  Źródła finansowania firmy: dywersyfikacja

  O dywersyfikacji mówi się najczęściej w kontekście różnicowania aktywów wchodzących w skład portfela inwestycyjnego. Odnosi się ją również do rynków zbytu czy odbiorców. Ekspertka Podlaskiego Funduszu Kapitałowego przypomina, że ...

 • Za czas nauki zdalnej dodatkowy zasiłek opiekuńczy

  Za czas nauki zdalnej dodatkowy zasiłek opiekuńczy

  Od dziś - 20 grudnia 2021 roku do 9 stycznia 2022 roku szkoły będą pracować w trybie zdalnym. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że za ten okres rodzicom i opiekunom dzieci do lat 8 przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

 • Zawieszone lekcje tylko w jednej klasie? Zasiłek opiekuńczy przysługuje

  Zawieszone lekcje tylko w jednej klasie? Zasiłek opiekuńczy przysługuje

  Wciąż niestabilna sytuacja epidemiczna powoduje, że szkoły i przedszkola pracują w trybie częściowo zdalnym. Zamykane są poszczególne klasy czy oddziały przedszkolne. Zakład Ubezpieczeń Społecznych uspokaja rodziców, że również w ...

 • Jak uzyskać dni wolne na opiekę nad chorym dzieckiem?

  Jak uzyskać dni wolne na opiekę nad chorym dzieckiem?

  Rozpoczynający się okres jesienny sprzyja infekcjom, zwłaszcza u najmłodszych. Pracownicy, którzy muszą zaopiekować się chorym dzieckiem, mają dwie możliwości uzyskania w tym celu dni wolnych.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania