eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy po porodzie będzie należeć mi się zasiłek dla bezrobotnych?


2014-12-20 12:27 autor: Madzia_891

1 966 odsłon

Czy po porodzie będzie należeć mi się zasiłek dla bezrobotnych?

Witam,

pracuję w pod firmie Adecco mam u niech umowę o pracę tymczasową. Umowa jest od 10.09.2014 do 28.02.2015. I wcześniej pracowałam w Randstad też w pod firmie tymczasowej 16 miesięcy. Wiem, że obecna pod firma mi nie przedłuży umowy do porodu, czyli do 30 kwietnia i nie należał mi się będzie zasiłek macierzyński.

Czy w tym wypadku bedzię mi się należeć zasiłek dla bezrobotnych po urodzeniu dziecka i kiedy najlepiej trzeba by było się zgłosić do Urzędu Pracy, że jestem bezrobotna - w marcu po wygaśnięciu umowy, czy dopiero po porodzie, kiedy skończy mi się L4 do ZUS? 

Pozdrawiam,
Magdalena

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-12-20 17:21 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli będzie Pani na zolnieniu chorobowym do porodu, to w urzędzie pracy rejestruje się Pani po skonczonym zasiłku.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-20 20:20 autor odpowiedzi: Madzia_891

  A czy w związku z tym, że będę po porodzie to zasiłek zostaje wydłurzony do okresu jaki przysługuje na macierzyńskim? Jaka jest teraz wysokość zasiłku. I jak podchodzą do kobiet bezpośrednio po porodzie tzn. odrazu proponują pracę itp??

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-20 20:32 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Nie sądze , aby ktos zaraz zaproponwał Pani prace. Ciekawym rozwiązaniem byłoby zarejestrowanie się w trakcie ciązy. W przypadku, gdy kobieta urodzi dziecko w okresie pobierania zasiłku dla bezrobotnych lub w ciągu miesiąca po jego zakończeniu, to okres wypłaty zasiłku ulega przedłużeniu o czas, przez który przysługiwałby jej (zgodnie z przepisami) zasiłek macierzyński.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-12-22 10:43 autor odpowiedzi: Madzia_891

  Witam, to niech mi pan powie bo ja mam umowe do końca lutego i do porodu będę ciągła l4 do ZUS czy będąc na l4 mogę się zarejstrować jako bezrobotna czy dopiero po porodzie?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Sanity

  Dodano 2014-12-15 17:21 przez Sanity

  Zasiłek dla bezrobotnych w ciąży

  Witam,
  posiadam umowę o pracę tymczasową, która kończy się w grudniu br., a termin porodu mam w lutym, czyli po ustaniu zatrudnienia, bo agencja nie przedłuży umowy. Od dwóch miesięcy jestem na zwolnieniu i prawdopodobnie zostanę do dnia porodu ze względu na zagrożoną ciążę.
  Czy gdybym zarejestrowa...

 • mielarka83

  Dodano 2014-01-24 13:26 przez mielarka83

  Czy po porodzie będzie mi się należał zasiłek dla bezrobotnych?

  Witam, 
  od 01.04.2012 do 04.04.2013 prowadziłam własna działalność i odprowadzałam wszystkie składki do ZUS wraz z dobrowolnymi chorobowymi. W międzyczasie od 01.10.2012 do 14.07.2013 dodatkowo pracowałam na umowę zlecenie w agencji pracy tymczasowej, gdzie też dodatkowo opłacałam sobie w ZUS dobrow...

 • Pati 2602

  Dodano 2014-01-07 20:50 przez Pati 2602

  Koniec umowy pracownika tymczasowego, a ciąża

  Witam,
  z dniem 31 grudnia wygasła mi umowa pracownika tymczasowego. Umowa była podpisana od 04.02.2013 do 31.12.2013. Od 14 października przebywam na zwolnieniu w związku z ciąża, termin porodu mam na 28 marca.
  Wiem, że na pewno kolejne zwolnienie powinnam zanieść do ZUS-u, ale zastanawia mnie kwest...

 • Agulka89

  Dodano 2018-05-12 12:16 przez Agulka89

  Kosiniakowe po ustaniu stosunku pracy

  Witam, mam pytanie, czy jeżeli mój partner pracuje normalnie na umowę o pracę, a ja jestem w ciąży i pobieram zasiłek z ZUS po ustaniu stosunku pracy, czyli do dnia porodu (macierzyński mi nie przysługuje), to czy przysługiwało mi będzie kosiniakowe?

 • 90aleksandra

  Dodano 2017-10-25 12:35 przez 90aleksandra

  Macierzyński a koniec umowy

  Witam,chciałabym się dowiedzieć jak to wygląda. Jestem w ciąży i mam umowę do dnia porodu.Czy mogę liczyć na zasiłek macierzyński, czy już mi nie przysługuje i wtedy świadczenie kosiniakowe? Jeżeli macierzyński, to czy dokumenty już sama muszę zanieść do ZUS-u, czy pracodawca to jeszcze robi? Zasiłe...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Ciąża a rejestracja w urzędzie pracy

  Ciąża a rejestracja w urzędzie pracy

  Gdy kobieta dowie się, że zostanie mamą, jest zwykle bardzo szczęśliwa. Dopiero po pewnym czasie, kiedy emocje opadną, zaczyna wszystko na spokojnie analizować. Pojawienie się potomka wiąże się bowiem z dużą odpowiedzialnością. Każdy ...

 • Refundacja kosztów opieki nad dzieckiem

  Refundacja kosztów opieki nad dzieckiem

  Osobami dotkniętymi bezrobociem są także osoby, które samotnie wychowują dzieci. Niejednokrotnie nie posiadają one środków na utrzymanie siebie i rodziny. Kierowanie osób bezrobotnych samotnie wychowujących dzieci np. na szkolenie czy ...

 • Zasiłek dla osób bezrobotnych w pigułce

  Zasiłek dla osób bezrobotnych w pigułce

  Osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędzie pracy mogą nabyć prawo do zasiłku po spełnieniu określonych warunków - informuje Zielona Linia.

 • Zasiłek macierzyński po ustaniu zatrudnienia to okres składkowy

  Zasiłek macierzyński po ustaniu zatrudnienia to okres składkowy

  Okres pobierania zasiłku macierzyńskiego (także po ustaniu zatrudnienia) jest okresem składkowym - ponieważ od zasiłku macierzyńskiego naliczane są składki na fundusz emerytalny (i rentowy).

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania