eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Urlop wychowawczy, ciąża a zmiana umowy o pracę. Jak będzie liczone L4?


2014-12-04 09:28 autor: diablica

1 985 odsłon

Urlop wychowawczy, ciąża a zmiana umowy o pracę. Jak będzie liczone L4?

Witam,

pracuję od kilku lat w banku, obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim, po którym muszę jeszcze wykorzystać zaległy wypoczynkowy. Później przejdę na bezpłatny wychowawczy, planuję kolejna ciążę.

Proszę o informację, jak będzie liczone L4 ciążowe? Wiem, że z 12 miesięcy,  ale jak to się liczy, jeśli jestem na 80% macierzyńskim i bezpłatnym wychowawczym? Mam jeszcze jedno pytanie: mam szansę na zmianę stanowiska i zwiększenie zarobków.

Co w takiej sytuacji gdybym wróciła do pracy, podpisała korzystniejszą umowę i dopiero przeszła na wychowawczy? Czy wtedy chorobowe ciążowe będzie liczone tylko z nowej umowy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-01-24 09:31 autor odpowiedzi: Jowita

  Jeżeli nastąpi zmiana wymiaru czasu pracy to wynagrodzenie chorobowe oraz zasiłek będzie liczony od zmiany wymiaru czasu pracy tj. od nowej umowy.

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2013-10-21 13:47 przez konto usunięte

  Jakie wynagrodzenie otrzymam na L4 w ciąży po urlopie wychowawczym?

  Witam
  Byłam na urlopie wychowawczym od września 2010 r. do lipca 2013 r. Wróciłam do pracy, dostałam nowe wynagrodzenie (niestety niższe), na innym stanowisku. Chciałabym znów wrócić na urlop wychowawczy, za kilka miesięcy również planujemy z mężem kolejne dziecko.
  Ostatnia ciąża była zagrożona, gdy...

 • opiekunka2015

  Dodano 2019-03-11 16:28 przez opiekunka2015

  Czy dostanę podwyżkę?

  Dzień dobry!Będąc na zasiłku chorobowym (ciąża) koleżanki pracujące na takim samym stanowisku jak ja dostały podwyżkę. Ja zostałam pominięta, gdyż jak mi wtedy wytłumaczono, nie można dostać podwyżki będąc na L4. Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim, który niedługo się kończy. Kiedy mogę ubiegać ...

 • sgra

  Dodano 2016-12-14 22:19 przez sgra

  Wysokość L4 ciążowego po podwyżce u dotychczasowego pracodawcy

  Dzień dobry,24 stycznia wracam do pracy po rocznym urlopie macierzyńskim i wykorzystaniu zaległego urlopu wypoczynkowego. Tego dnia podpisze aneks do umowy ze znaczną podwyżką. Ile czasu muszę przepracować na nowych warunkach, żeby móc iść na L4 ciążowe, które będzie liczone z owej pensji?

 • Gag2

  Dodano 2021-01-27 11:06 przez Gag2

  Zwolnienie a kolejna ciąża po powrocie do pracy.

  Witam. Do dnia 01.01.2021 byłam na macierzyńskim - rodzicielskim pobierając 80% wynagrodzenia przez rok. Po powrocie do pracy wybieram częściowo urlop wypoczynkowy a częściowo chodzę do pracy. Tydzień po powrocie dowiedziałam się, że jestem w ciąży.
  Wiem iż muszę przepracować pełne trzy miesiące aby...

 • maciek_88

  Dodano 2014-10-24 08:48 przez maciek_88

  Aneks zmieniający stanowisko pracy a zwolnienie lekarskie w ciąży

  Witam,moja żona 01.10 podpisała aneks w pracy zmieniający jej stanowisko i dający dość wyraźną podwyżkę (umowa na czas nieokreślony). 22.10 otrzymała zwolnielnienie lekarskie z tytułu ciąży. W jaki sposób będzie wyliczone wynagrodzenie? Czy będzie to średnia z poprzednich 12 miesięcy, czy też wynagr...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania