eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wysokość zasiłku chorobowego w ciąży po urlopie macierzyńskim a wynagrodzenie prowizyjne


2014-11-07 11:01 autor: asmar1

10 897 odsłon

Wysokość zasiłku chorobowego w ciąży po urlopie macierzyńskim a wynagrodzenie prowizyjne

Witam,

chciałabym zapytać o wysokość zasiłku w następującej sytuacji. Jestem obecnie na rocznym urlopie macierzyńskim płatnym 80% podstawy wyliczonej ze średniej z 12 miesięcy pracy przed urlopem. Urlop ten kończy się 22 listopada i w związku z tym, że jestem ponownie w ciąży zamierzam po urlopie macierzyńskim wykorzystać kilka dni urlopu wypoczynkowego i następnie będę na zwolnieniu lekarskim do końca ciąży.

Moje wynagrodzenie przed ciążą i zwolnieniem - byłam na zwolnieniu lekarskim 3 miesiące przed rozwiązaniem, składało się z podstawy i prowizji i poprzednio podstawę zasiłku wyliczono biorąc pod uwagę obie części wynagrodzenia, Tak wyliczoną kwotę otrzymywałam w 100% na zwolnieniu przed urlopem i następnie w 80% przez roczny urlop.

Chciałabym się upewnić, że ta sama kwota będzie podstawą wypłaty zasiłku na zwolnieniu, na którym będę po wykorzystaniu urlopu wypoczynkowego, czyli mniej więcej od 1 grudnia tego roku i następnie podczas kolejnego urlopu macierzyńskiego?

Czy nadal do wyliczenia nowej podstawy będzie brana pod uwagę prowizja, którą otrzymywałam przed pierwszą ciążą? Czy po prostu podstawa zostaje cały czas taka sama jak ta wyliczona w pierwszej ciąży?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-11-07 13:19 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli wróci Pani do pracy, a chcąc wykorzystac urlop nie może być inaczej, podstawa zasiłku zostanie naliczona z tego co Panbi zarobi.Jeżeli w tym czasie nie będzie miała Pani zadnej prowizji, to zasiłek może zostac naliczony z tego, co jest na umowie.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 3 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-11-07 13:35 autor odpowiedzi: asmar1

  Natomiast do pracy wrócę zaledwie na kilka dni, czytałam gdzieś, że podstawa zasiłku jest przeliczana w sytuacji gdy pracownica wraca na dłużej niż 3 miesiące, więc wynikałoby z tego, że moja podstawa nie będzie przeliczona, czy tak?
  asmar1 zaktualizował/a odpowiedź 2014-11-07 13:43
  Chęć wykorzystania urlopu wypoczynkowego wynika z tego, iż czytałam również, że w sytuacji jak moja należy wrócić na min 1 dzień do pracy. Czy to prawda? Jak powinnam postąpić, aby zasiłek podczas L4 i następnie podczas kolejnego urlopu macierzyńskiego był taki sam jak dotychczas? Serdecznie dziękuję z góry za odpowiedź.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-11-07 21:12 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zwolnienie można wręczyć w pierwszym dniu powrotu do pracy. Może Pani próbować przejść na zwolnienie od razu, nie podejmując pracy.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 10 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • kaaami

  Dodano 2014-12-21 22:29 przez kaaami

  Ciąża po urlopie macierzyńskim. Co mi się będzie należało?

  Witam,
  obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim do maja 2015 r. Planuje po urlopie macierzyńskim wybrać zaległy i bieżący urlop wypoczynkowy (wyliczony proporcjonalnie). Planujemy z mężem drugie dziecko i jeśli udałoby nam się spełnić to marzenie w tym okresie, to czy wybranie urlopu wypoczynkoweg...

 • konto usunięte

  Dodano 2015-02-15 15:51 przez konto usunięte

  Ciąża na koniec urlopu macierzyńskiego

  Witam,do 22 marca 2015 przebywam na urlopie macierzyńskim, a następnie po nim wybieram urlop zaległy i gdzieś 1 maja 2015 wróciłabym do pracy. Jeżeli zaszłabym w ciążę przebywając jeszcze na macierzyńskim, to wystarczy iż znów przedstawię pracodawcy zwolnienie i zaświadczenie o ciąży i znów będę na ...

 • malgorzata2015

  Dodano 2015-02-04 16:21 przez malgorzata2015

  Jak jest płatny urlop wypoczynkowy po macierzyńskim?

  Jak płatny jest zaległy urlop wypoczynkowy po urlopie macierzyńskim? Macierzyński mam do 29 maja 2015. Całą ciążę byłam na L4, macierzyńskiego miałam 80% średnich wynagrodzeń z roku poprzedniego (premia był akord, także co miesiąc inna pensja).Chciałabym wykorzystać zaległy i bieżący urlop (ok 60 dn...

 • diablica

  Dodano 2014-08-26 22:16 przez diablica

  Chorobowe a zmiana wymiaru czasu pracy

  Witam,
  pracuję w niepełnym wymiarze czasu pracy (3/4), obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim, po którym muszę wykorzystać jeszcze zaległy urlop wypoczynkowy. Po powrocie do pracy otrzymam podwyżkę i zmieni mi się wymiar czasu pracy na pełny etat. Jestem w zagrożonej ciąży.
  Proszę o informację, ...

 • dzeeejka

  Dodano 2014-01-23 12:52 przez dzeeejka

  Kolejna ciąża na urlopie rodzicielskim. Jak jest obliczana kwota L4 i macierzyńskiego?

  Witam serdecznie,
  do grudnia 2014 mam urlop roczny (macierzyński i rodzicielski), czyli 80% pensji. Będę się starać o kolejne dziecko. Po zakończeniu rodzicielskiego wezmę zaległy urlop wypoczynkowy, po czym przejdę na zwolnienie lekarskie L4 (B).
  Na jakiej podstawie jest wtedy obliczana kwota zasił...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania