eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Niewypłacone nadgodziny i źle naliczone wynagrodzenie


2014-09-12 18:16 autor: konto usunięte

5 395 odsłon

Niewypłacone nadgodziny i źle naliczone wynagrodzenie

Witam,

sprawa ma się następująco: jestem zatrudniona w agencji pracy tymczasowej, pracowałam w nadgodzinach płatnych 50% 8 godz. normalnych 4 (50%) * dwa (dwa dni) i nie zostało mi za to zapłacone. Udokumentowanie (fiszka) dodatkowym dokumentem była lista obecności z agencji, gdzie przy każdej nadgodzinie podpisywała się moja liderka. Dodatkowo dnia 15.08.2014 miałam urlop na żądanie, który został uznany (tzn. otrzymałam go wg godzin pracy zawartej na fiszce).

Było to święto, firma pracowała wtedy płatnie jako normalny dzień roboczy a w zamian za to inny dzień był dniem płatnym 100% (nadgodziny - pracowałam w ten dzień 12 godz. płatnych 100%, co również jest udokumentowane na piśmie na liście godzin podpisem liderki).

I teraz sprawa ma się następująco, na fiszce piszę l godz wg nich wynika, że w dany dzień mam urlop na żądanie oraz, że gdzie powinnam mieć płatne 100% za 12 godz. otrzymałam 12 godz. po 50% płatnych, a 8 godz. płatnych 50% wg nie jest podliczone tak jakbym ich nie zrobiła. Dodatkowo podaje treść umowy punkt 1:

50% wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w dni powszednie oraz w niedziele i święta będące dla pracownika dniami pracy zgodnie z obowiązującym go rozkładem czasu pracy p 2 - 100% wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w nocy, w godzinach nadliczbowych w niedziele i święta niebędące dla pracownika dniami pracy zgodnie z obowiązującymi go rozkładem czasu pracy, a także w godzinach nadliczbowych przypadających w dniu wolnym od pracy udzielonym w zamian za pracę w niedzielę lub święto będące dla pracownika dniami pracy zgodnie z rozkładem czasu pracy.

Proszę o radę, co mam zrobić w tej sytuacji oraz jak odzyskać swoje pieniądze.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-09-13 09:09 autor odpowiedzi: neo1020

  Wydaje mi się że powinna się Pani udać do kadry płac lub do kogoś kto w firmie zajmuje się wypłatą wynagrodzenia, wytłumaczyć że wg Pani źle naliczyli wypłate 'bo w te dni' i powiedzieć jak na forum że wg umowy w te dni są płatne 100% a nie 50%, że w dwa dni nadgodziny 2dni x 4h 50% to nie tyle i i tyle a nie jak na pasku. Pytała pani tam?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-09-13 20:23 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Ma Pani podpisaną umowę o pracę z agencją, więc jedynym sensownym rozwiązaniem ( o ile rozmowy z pracodawca-agencją- nie przyniosą rezultatu) jest poinformowanie PIP o całym zdarzeniu. Oczywiście, może to za sobą nieść pewne komplikacje natury społecznej (dalsza współpraca z agencją), ale w inny sposób nie jest wstanie Pani wyegzekwować swoich należności. W ostateczności pozostaje jeszcze sąd.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Joannam

  Dodano 2014-07-21 09:46 przez Joannam

  Potrącanie nadgodzin za przepustkę

  Witam,
  ostatnio przełożona poinformowała mnie i resztę załogi, że za każde spóźnienie oraz przepustkę do domu będą nam odliczane przepracowane nadgodziny płatne 100% (dodam tylko, że płacę mam ze stałą podstawą).
  W ubiegły piątek zdarzyła się taka sytuacja, iż kierownik zarządził, że cała załoga ma ...

 • MoniKP

  Dodano 2015-02-18 17:01 przez MoniKP

  Rozliczenie nadgodzin "czasownika"

  Witam,mam pytanie dotyczące okresów rozliczeniowych nadgodzin. Pracuję w zakładzie produkcyjnym w systemie pracy równoważnej (1-szy dzień 6.00-18.00; 2-gi 18.00-6.00, 3,4 - wolne), jestem zatrudniona przez agencję pracy. Okres rozliczeniowy dla pracowników zatrudnionych przez firmę, w której pracuję...

 • magnes

  Dodano 2014-08-20 17:19 przez magnes

  Dopełnienie do 0,95 etatu

  Witam,
  pracuję na 3/4 etatu - zasadnicza 1545.
  W lipcu miałam zaplanowane 146,30 godziny pracy, kierownik dodał mi 38 godziny nadliczbowe - dopełnienie do 0,95.
  Jak obliczyć, ile powinnam dostać za te dodatkowe godziny?

 • dynia1960

  Dodano 2013-11-12 13:12 przez dynia1960

  Wynagrodzenie i stawka godzinowa. Jak to się wylicza?

  Witam,
  w październiku przepracowałam 204 godziny, norma godzinowa wynosiła 184, więc było 20 godzin nadliczbowych.
  Mam takie pytanie: jestem na umowie o pracę z pensją 1600 brutto. Jak to powinno być liczone, bo w firmie tłumaczą, że im więcej przepracowanych godzin, tym jest mniejsza stawka za godz...

 • ward

  Dodano 2016-10-24 22:39 przez ward

  Wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych - okres 2014 i 2015

  Złożyłem pozew do sądu o wypłatę świadczenia z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych za okres 2014 i 2015.Proszę o podpowiedź dotyczącą sposobu (ogólnie) wyliczenia kwoty wraz z należnymi odsetkami.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Czas pracy: czy to już nadgodziny?

  Czas pracy: czy to już nadgodziny?

  Kończy się czas pracy, wszyscy wychodzą, a jeden pracownik nadal robi swoje. Czy to już oznacza nadgodziny? To zależy... Zobaczmy co podpowiedział nam Sąd Najwyższy i co zrobić, aby nie okazało się, że pracownik "kolekcjonuje ...

 • Jakie oferty pracy dorywczej pod koniec roku? Jakie wynagrodzenia?

  Jakie oferty pracy dorywczej pod koniec roku? Jakie wynagrodzenia?

  Pod koniec roku rośnie zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych. Jakie oferty pracy pojawiają się w tym okresie? Z danych agencji pracy natychmiastowej Tikrow wynika, że pracowników tymczasowych szukają głównie branża handlowa, HoReCa ...

 • Płaca minimalna 2021 wyższa o 200 zł brutto

  Płaca minimalna 2021 wyższa o 200 zł brutto

  Od 1 stycznia wynagrodzenie minimalne rośnie w Polsce o 200 zł i wyniesie 2800 zł brutto. Jednocześnie zmianie ulega minimalna stawka godzinowa. Wzrośnie z obecnych 17 zł do 18,30 zł.

 • Pracownicy tymczasowi zarobili o ponad 11% więcej

  Pracownicy tymczasowi zarobili o ponad 11% więcej

  Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć pracownicy tymczasowi? Jak co roku kwestii tej przyjrzało się Polskie Forum HR. Analizą objęto I kwartał bieżącego roku i pensje oferowane 65 tys. pracowników zatrudnionych przez agencje: Adecco, Aterima, ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania