eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › L4 w ciąży a okresy zatrudnienia. Z których miesięcy wyliczą mi średnią do zasiłku?


2014-06-25 12:35 autor: Plina_25

10 804 odsłon

L4 w ciąży a okresy zatrudnienia. Z których miesięcy wyliczą mi średnią do zasiłku?

Witam,

od 1 stycznia jestem na L4 (ciąża) i chciałabym się dowiedzieć czy zostały mi dobrze wyliczone składniki do podstawy. W firmie nie przepracowałam pełnego roku, tylko 4 miesiące: wrzesień, październik, listopad i grudzień z tym, że w październiku miałam 2 dni chorobowego.

Z których miesięcy wobec tego powinna zostać wyliczona średnia do zasiłku? Firma w której pracuję, wyliczyła średnią tylko z września, jak wygląda to w świetle prawa pracy?

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Pytanie zaktualizowano 2014-06-26 12:13

Wiem, że musi być obliczone z okresu 3 pełnych miesięcy kalendarzowych, tylko czy musi być ciągłość, tj np. grudzien, listopad i październik? Nie może być  np. z grudnia, listopada i września?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-07-11 10:03 autor odpowiedzi: Jowita

  Srednia musi być liczona z miesięcy "po kolei" W pażdzierniku przebywała pani na zwolnieniu chorobowym a następnie nie przepracowała Pani 3 miesięcy kalendarzowych tj. listopad, grudzień, styczeń,ponieważ od stycznia przebywa pani na L-4. pracodawca prawisłowo licząc podstawę do L-4 prawidłowo przyjął podstawę z września.

  IKA666 skomentował/a odpowiedź 2016-01-22 14:03

  Czyli jeśli pracowałam od maja do grudnia(od 22 grudnia L4 z powodu choroby spowodowanej ciążą), a we wrześniu miałam 1 dzień chorobowego, średnia będzie naliczona od maja do sierpnia ?

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 2 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania