eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Dlaczego płace za tą samą pracę nie są równe?


2014-06-24 22:43 autor: savage

2 828 odsłon

Dlaczego płace za tą samą pracę nie są równe?

Chciałam się dowiedzieć dlaczego płace nie są równe? Ja pracuję w szkolnictwie, mam 36 lat pracy. Moja pensja to 1400 zł plus wysługa, która po dodaniu daje mi 1560 zł brutto.

Po tylu latach pracy 0 premii i mam być zadowolona. Jak czytam zapytania, ile mają inni wykonując tę samą pracę lub podobną, to robi mi się źle.

Pytanie zaktualizowano 2014-06-24 22:43

Przepraszam za błąd daje mi 1680zł.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-06-24 23:05 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jest to pytanie z tych, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Pracodawca jest zobligowany do zachowania kwoty minimalnej. W jaki sposób ją naliczy ( dla jednych z dodatkami za wysługę, dla innych bez dodatków-bo nie maja wysługi), to juz inna kwestia. W jednej firmie można dostać więcej w drugiej mniej ( za taką samą pracę) i myślę, że nic nie jest w stanie tego uregulować (przynajmniej w  prywatnej przedsiębiorczości).

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2014-06-25 08:53 autor odpowiedzi: savage

  Przepraszam ja pracuje w szkolnictwie firma państwowa.Mam jeszcze jedno pytanie?U nas jest taki system ,że czasami są do dyspozycji noce w ramach dyżórów za które są płacone pieniądze.No i wówczas kto pierwszy ten ma.Jak by tego było mało pracownicy niektórzy oszukują.Mówią że pracowali w sobotę albo w inny dzień i podają do personalnej że byli 2 dni.No i mają płacone oczywiście nie wszyscy tylko ći co mają poparcie w biurze.Przykład pani intendent robi listy płac,a że ma układy z szefową kuchni więc po cichu nalicza jej nadgodziny lub wpisuje jej 2zamiast jednego dznia.Wszystko gra.Pomimo,że dyrektor dowiedział się o tym i ukarał obie panie naganą to po pół roku dopuścił ich do tych samych obowiązków ,a one robią to z podwójną siło,Wszyscy o tym wiedzą włącznie z dyrekcją,ąle chyba tak wolno.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • aluśkak

  Dodano 2014-05-11 23:08 przez aluśkak

  Premia uznaniowa jako składnik wynagrodzenia?

  Mam wynagrodzenie brutto to 2000 zł, w marcu otrzymałam premię uznaniową: 75 zł, ale moja wypłata nie zmieniła się - nadal otrzymałam 1459,48 zł,choć na pasku wyplat premia istnieje. Ale tylko na pasku.
  Czy możliwe jest, że premia przyznawana za osiągnięcia w sprzedaży tak naprawdę to tylko fikcja?

 • ewanca

  Dodano 2020-07-30 15:27 przez ewanca

  Wyrównanie dodatku stażowego

  Witam, pracuję w szkole publicznej od 09.2019. Jednocześnie jestem na wychowawczym w prywatnej firmie, w której jestem zatrudniona już 12 lat. Przy zatrudnianiu się w szkole nie wiedziałam, że można wykazać staż pracy sprzed pracy pedagogicznej, aby otrzymać dodatek stażowy.
  Teraz chciałabym zwolnić...

 • ewaglb

  Dodano 2014-06-23 13:11 przez ewaglb

  Ile wyniesie nagroda jubileuszowa?

  Jaka jest wysokość nagrody jubileuszowej po 35 latach pracy?

 • _Ela

  Dodano 2014-06-04 16:29 przez _Ela

  Kiedy nagroda jubileuszowa jest oskładkowana?

  Jeśli jestem rencistką i pracuję i miałam nagrodę jubileuszową wypłaconą w roku 2010 za 30 lat pracy, a teraz zakład chce mi wypłacić w roku 2014 nagrodę jubileuszową za 35 lat pracy, to czy ta nagroda w moim przypadku ma być oskładkowana?
  Zaznaczam, że to zarząd mojego zakładu wraz ze związkami zaw...

 • gosiaczek1

  Dodano 2014-02-12 08:30 przez gosiaczek1

  Nagroda Jubileuszowa. Czy mi przysługuje?

  W styczniu 2016 r. przypada 35-lecie mojej pracy (nagroda jubileuszowa). Pracę zawodową kończę 28.02.2015 r. i przechodzę na emeryturę. Czy należy mi się w tej sytuacji nagroda?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Premie domeną mężczyzn

  Premie domeną mężczyzn

  W ciągu roku otrzymujemy średnio 4709 zł brutto premii, co stanowi 11% rocznego wynagrodzenia. Z ankiety serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl wynika również, że mężczyźni nie tylko zarabiają więcej, ale i otrzymują wyższe premie ...

 • Jak staż pracy wpływa na wysokość wynagrodzenia?

  Jak staż pracy wpływa na wysokość wynagrodzenia?

  Staż pracy, często mylnie określany jako doświadczenie, niewątpliwie w dużej mierze wpływa na wysokość naszych zarobków. Istnieje pewna prawidłowość pomiędzy ilością przepracowanych lat a wysokością wynagrodzenia. Nasze pensje ...

 • Nie tylko doświadczenie buduje wysokość wynagrodzenia

  Nie tylko doświadczenie buduje wysokość wynagrodzenia

  Czy istnieją obszary, w których od początku zarabia się świetnie i z czasem jest już tylko lepiej? A co ze specjalistami, którzy zaczynają od niskiego pułapu wynagrodzenia? Czy mają szansę na dołączenie do czołówki najlepiej ...

 • Siatka płac

  Siatka płac

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania