eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Czy kobieta w ciąży dostanie odprawę podczas likwidacji zakładu?


2014-05-07 19:06 autor: konto usunięte

4 475 odsłon

Czy kobieta w ciąży dostanie odprawę podczas likwidacji zakładu?

Witam,

pracuję już ponad 2 lata i w styczniu tego roku zostaliśmy poinformowani o likwidacji zakładu. Firma zatrudnia ponad 100 osób, więc odprawa się należy. Nie wiem natomiast, jak to wygląda gdy kobieta zachodzi w ciążę i jest na zwolnieniu lekarskim (tak jak w moim przypadku).

Piszę ponieważ słyszałam dwie opinie, jedni mówią, że kobieta na zwolnieniu lekarskim (ciąża) powinna dostać odprawę, a inni że nie przysługuje jej dlatego, że nie będzie zwolniona razem ze wszystkimi pracownikami "grupowo". W styczniu tego roku dowiedzieliśmy się, że zakład będzie działał tylko do końca czerwca i zostanie zwolnione ponad 140 osób. Ja zaszłam w ciążę i nie wiem, czy odprawa mi przysługuje czy nie?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-05-07 19:43 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli dostanie Pani wypowiedzenie w przypadku likwidacji firmy to odprawa sie Pani należy. Jeżeli to są tylko zwolnienia grupowe a firma nadal działa, to Pani  (będąc w ciąży ) nie może dostac wypowiedzenia.

  beatagwozdz1

  konto usunięte skomentował/a odpowiedź 2014-05-08 19:30

  Właściwie to sama nie wiem jak to jest. Umowę mam podpisana ze swoją firmą, ale wykupiła ją większa, jednak firma nie zmieniła nazwy. Tak więc zakład, w którym pracuję nie będzie już działać ale ten większy tak. Z góry dziękuje Panu bardzo za odpowiedź na moje pytanie, pozdrawiam.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Aureon

  Dodano 2013-12-01 17:42 przez Aureon

  Wypowiedzenie umowy a odprawa

  Witam,
  ostatnio dostałem wypowiedzenie umowy o pracę i zastanawiam się czy należy mi się odprawa. W firmie pracuję już drugi raz. Pierwszym razem miałem umowę na czas określony 1,5 miesiąca i nie została mi przedłużona. Po niespełna kilku dniach dostałem telefon, że praca znowu ruszyła i szukają chę...

 • ixena

  Dodano 2014-05-04 08:34 przez ixena

  Ciąża a likwidacja firmy

  Witam,
  jestem obecnie w 7. miesiącu ciąży. Od 4 miesięcy jestem na zwolnieniu lekarskim. Zasiłek chorobowy płaci mi ZUS. Dowiedziałam się właśnie od byłego pracownika firmy, że właściciel 3 tygodnie temu zamknął działalność. Nie dostałam od pracodawcy ani wypowiedzenia, ani świadectwa pracy.
  Za kilk...

 • Rkin217

  Dodano 2013-10-22 14:15 przez Rkin217

  Zwolnienie lekarskie po wypowiedzeniu umowy

  Witam,
  Dnia 13.08.13 dostałam wypowiedzenie umowy bez okresu wypowiedzenia (umowa świadczenia usług). Dnia 14.08.13 dostarczyłam zwolnienie lekarskie (14.08.13-20.08.13) do zakładu pracy, kolejne również 2-tygodniowe oraz następne 4-tygodniowe. Potem zaniosłam je już do ZUS-u. Czy za pierwsze 30 dni...

 • konto usunięte

  Dodano 2012-10-19 16:38 przez konto usunięte

  Dyscyplinarka w okresie wypowiedzenia

  Czy pracodawca w okresie wypowiedzenia umowy o pracę ma prawo dyscyplinarnie zwolnić pracownika, który dostarczył zwolnienie lekarskie od np. psychiatry na okres trwania wypowiedzenia?
  Dostałem wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Z racji sytuacji osobistej w jakiej się zn...

 • konto usunięte

  Dodano 2011-05-14 21:55 przez konto usunięte

  Upadłosć firmy a odprawy

  Witam, Mam pytanie: w grudniu 2010r pracowało w firmie ponad 20 pracownikow. Szef pozwalniał wiekszosc z nich podajac za powod : likwidacja stanowiska/zaprzestanie dzialanosci . Dostali oni nalezne odprawy ( gdyz zatrudnionych bylo powyzej 20 osob). W styczniu zostal zlozony wniosek o upadlosc. Oglo...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania