eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczenia › Wynagrodzenie na L4 w ciąży a zmiana stanowiska w trakcie trwania zwolnienia


2014-03-19 11:07 autor: Tuniczka

4 611 odsłon

Wynagrodzenie na L4 w ciąży a zmiana stanowiska w trakcie trwania zwolnienia

Witam serdecznie,

mam zapytanie. Od stycznia 2014 przebywałam na zwolnieniu lekarskim, w trakcie jego trwania po 3 miesiącach zaszłam w ciążę, zatem kod choroby został zmieniony jak i wysokość wypłaty świadczenia. Jestem zatrudniona na umowę na czas nieokreślony, jednak od dnia 19.11.2012 pełnię obowiązki kierownika, stąd też mam dużo wyższe wynagrodzenie.

W dniu 30.06.2014 kończy się aneks na wykonywanie obowiązków kierownika, i na pewno nie zostanie przedłużony, ponieważ długo pozostaje już na zwolnieniu i mam konflikt z pracodawcą.

Moje zapytanie jest takie, czy po upływie czasu trwania aneksu mój zasiłek chorobowy zostanie ponownie przeliczony w związku ze zmianą stanowiska i wynagrodzenia i będzie wyliczane od nowej podstawy (niższej:-( ) czy obowiązuje mnie zasada:

"... Jeśli więc byłaś na zwolnieniu chorobowym wcześniej, a przerwa między kolejnymi zwolnieniami była krótsza niż 3 miesiące, to wynagrodzenie za zwolnienie lekarskie w ciąży będzie wyliczone z podstawy ustalonej dla poprzedniego zwolnienia chorobowego..." - czyli rozumiem, że w imię tego przepisu wynagrodzenie nie ulegnie zmianie?

Dodam, że jestem zatrudniona w dużej instytucji, która zatrudnia ponad 3 tysiące osób, i zasiłek chorobowy wypłaca mi co miesiąc pracodawca, a nie ZUS.

Dziękuję za pomoc i szybką odpowiedź!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-03-31 12:15 autor odpowiedzi: Jowita

  Jeżeli nie było przerwy pomiędzy zwolnieniami L-4, dłuższej niż 3 miesiące, podstawy do zasiłku nie ustala się na nowo.

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2013-10-21 13:47 przez konto usunięte

  Jakie wynagrodzenie otrzymam na L4 w ciąży po urlopie wychowawczym?

  Witam
  Byłam na urlopie wychowawczym od września 2010 r. do lipca 2013 r. Wróciłam do pracy, dostałam nowe wynagrodzenie (niestety niższe), na innym stanowisku. Chciałabym znów wrócić na urlop wychowawczy, za kilka miesięcy również planujemy z mężem kolejne dziecko.
  Ostatnia ciąża była zagrożona, gdy...

 • marta115

  Dodano 2013-10-27 19:00 przez marta115

  Zmiana umowy z 1/2 etatu na cały etat a ciąża

  Witam,
  mam takie pytanie: od 12 miesięcy miałam umowę na 1/2 etatu na czas nieokreślony ze względu na cięcia w firmie. Teraz od 1 października dostałam aneks do umowy na cały etat na czas nieokreślony a właśnie dowiedziałam się, że jestem w ciąży.
  Czy idąc na chorobowe, L4 będzie obliczane z 12 mies...

 • walter11

  Dodano 2013-12-11 20:01 przez walter11

  Jak obliczyć średnią L4 w ciąży?

  Do 23 marca przebywałam na urlopie macierzyńskim, po którym miałam 2-tygodniowe L4 zwykłe. Później wróciłam do pracy (pracuję od czterech lat na czas nieokreślony w tej samej firmie). Od 2 grudnia jestem na L4 z tytułu ciąży.
  Jak będzie liczone moje wynagrodzenie? Z których miesięcy pracodawca przyj...

 • olobasiol

  Dodano 2013-11-12 11:32 przez olobasiol

  Zwolnienie lekarskie i ciąża a dwa etaty w jednej firmie. Co z zasiłkiem chorobowym?

  Witam,
  mam mały problem związany ze zwolnieniem lekarskim. Może ktoś będzie znał odpowiedź na moje pytanie a mianowicie: obecnie pracuję na dwa etaty w jednej pracy, jest to umowa na okres próbny od 01.10.13 do grudnia 2013, druga to umowa o świadczenie usług przez przedstawiciela (traktowana jak um...

 • beti-22-1983

  Dodano 2021-06-02 20:40 przez beti-22-1983

  Wypłata L4 ciążowa po podpisaniu aneksu

  Witam. Jestem na L4 od 24 marca. Z dniem 01.04 kierownik firmy gdzie pracuję zadzwonił bym podeszła podpisać aneks do umowy, że będę miała podwyżkę. I tak do tej pory miałam na umowie stawkę podstawową plus premia, na aneksie jest tylko stawka, ale dużo większa kwota niż na umowie łącznie z premią.
  ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania