eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Sprzedaż komputera a kasa fiskalna


2017-08-09 17:14 autor: patrycja12341

10 327 odsłon

Sprzedaż komputera a kasa fiskalna

Witam!

Mam pytanie dotyczące sprzedaży notebooka osobie fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej. Dodam, że nie jest to sprzedaż środka trwałego lecz towaru.

Czy taka sprzedaż może korzystać ze zwolnienia do limitu 20000 zł, czy nie? W rozporządzeniu w sprawie zwolnień z ewidencji znalazłam przepis mówiący, że dostawa

sprzętu radiowego, telewizyjnego i telekomunikacyjnego, z wyłączeniem lamp elektronowych i innych elementów elektronicznych oraz części do aparatów i urządzeń do operowania dźwiękiem i obrazem, anten (PKWiU ex 26 i ex 27.90)

jest wyłączona ze zwolnienia. Laptopy i notebooki to z tego co znalazłam PKWiU 26.20.11. Nie jest to sprzęt radiowy, telewizyjny ani telekomunikacyjny (telekomunikacyjny PKWiU 26.3), czy zatem samo mieszczenie się w grupie 26 PKWiU (nie wiem co oznacza ex przed numerem 26 w przepisie), powoduje brak zwolnienia, czy też zwolnienie obowiązuje w przypadku laptopów/notebooków?

Z góry dziękuję za odpowiedź, ponieważ na telefonicznej informacji KAS niestety podają różne wykluczające się odpowiedzi (również po konsultacji z "ekspertami").

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2017-08-11 07:49 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  ex oznacza że patrzymy nie na całą klasyfikację a tylko te wymienione towary. Sprzedaż laptopa zatem kasy fiskalnej nie wymaga.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2019-02-05 17:24 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Witam.
  A sprzedaż internetowa sprzetu audio, tzn głosniki, zestawy głośników do słuchania muzyki itd jest zwolniona z kasy fiskalnej ?

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • 88_Monika_88

  Dodano 2014-02-21 22:05 przez 88_Monika_88

  Usługi krawieckie. Kiedy muszę wprowadzić kasę fiskalną?

  Chciałabym otworzyć działalność - usługi krawieckie. Będę rozliczać się na PKPiR. Czy na początku działalności mogę być zwolniona z VAT-u na podstawie art. 113?
  Czy muszę od razu kupić kasę fiskalną, jeżeli większość moich klientów to będą osoby fizyczne, czy mogę na początku skorzystać z limitu 20 ...

 • maciekszubert

  Dodano 2014-09-21 15:54 przez maciekszubert

  Utrata zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej

  Witam,
  pytanie dotyczy sprzedaży na rzez osób fizycznych nie prowadzących DG i utrzymania zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej (jednoosobowa DG, PKPiR nie VAT-owiec, bez biura rachunkowego).
  Prowadząc sprzedaż wysyłkową zapłatę za towar otrzymuję na swoje konto bankowe (firmowe), do tego...

 • dekoriada

  Dodano 2013-12-20 15:19 przez dekoriada

  Czy do każdej transakcji sprzedaży wysyłkowej przez internet mogę wystawić rachunek?

  Prowadzę działalność, która polega na sprzedawaniu swoich wyrobów głownie do osób fizycznych nieprowadzących działalności wysyłkowo za pośrednictwem internetu, ale również gotówkowo na różnego rodzaju targach. Nie jestem VAT-owcem i nie prowadzę ewidencji za pomocą kasy fiskalnej.
  Chciałam zapytać, ...

 • Pola3011

  Dodano 2020-03-27 23:00 przez Pola3011

  Zakup kasy fiskalnej

  Witam,wystawiłam w lutym fakturę na ponad 20 tysięcy zł płatne gotówką osobie fizycznej. Od kiedy i czy w ogóle muszę kupić i sprzedawać na kasie fiskalnej?

 • aniao1989

  Dodano 2018-02-05 11:50 przez aniao1989

  Faktura sprzedaży dla osoby prywatnej z Holandii nie prowadzącej działalności gospodarczej

  Witam,Mam następujący problem. Osoba prywatna (nie prowadząca działalności gospodarczej) z Holandii chce od nas zakupić wyroby (bez montażu). Zawiezienie towaru do Holandii poprzez firmę kurierską. Czytałam coś na ten temat, że przy wystawianiu faktury dla takiej osoby z UE mogę opodatkować fakturę ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania