eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiVAT › Usługi krawieckie. Kiedy muszę wprowadzić kasę fiskalną?


2014-02-21 22:05 autor: 88_Monika_88

16 486 odsłon

Usługi krawieckie. Kiedy muszę wprowadzić kasę fiskalną?

Chciałabym otworzyć działalność - usługi krawieckie. Będę rozliczać się na PKPiR. Czy na początku działalności mogę być zwolniona z VAT-u na podstawie art. 113?

Czy muszę od razu kupić kasę fiskalną, jeżeli większość moich klientów to będą osoby fizyczne, czy mogę na początku skorzystać z limitu 20 tys. zł i do momentu, gdy nie przekroczę tej kwoty, to nie mam obowiązku posiadać kasy fiskalnej?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-02-22 07:46 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe DEKLAR Gliwice

    Do kwoty sprzedaży 150tys. można skorzystać ze zwolnienia podmiotowego. Rozpoczęcie vdziałalności w trakcie roku kwotę tę należy wyliczyć w proporcji do okresu prowadzonej działalności.
    Do przekroczenia limitu 20tys. zł na rzecz osób fizycznych korzystamy ze zwolnienia  z instalacji kasy fiskalnej, Ale należy prowadzić ewidencję sprzedaży na rzecz osób fizycznych.

    www.deklar.pl

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-24 08:20 autor odpowiedzi: 88_Monika_88

    Dziękuje za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie w związku z kasą fiskalną. Jeżeli będe prowadzic ewidencje sprzedaży i przekrocze 20 tys zł, załoze kasę fiskalną, to dalej moge byz zw z vat i wystawiać paragony ze stawką zw ?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-24 08:35 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe DEKLAR Gliwice

    Tak, można być zwolnionym z Vat, paragony wystawiane będą ze stawką zwolnioną. Gdy sprzedaż przekroczy limit(obecnie  wynosi 150.000 zł rocznie u podatników rozpoczynających wykonywanie czynności opodatkowanych ww. limit należy określić w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej w roku podatkowym) wówczas rejestruje się do Vat.

    www.deklar.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-24 12:26 autor odpowiedzi: marekb4

    Limit 20 000 jest na cały rok.Jeżeli rozpoczniemy działalnośc np 1 lipca to jest już tylko 10 000.Limit należy wyliczyć proporcjonalnie do okresu prowadzonej działalności.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-24 12:57 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe DEKLAR Gliwice

    Limit dotyczący kasy fiskalnej należy również liczyć proporcjonalnie 

    Wzór na limit obrotów uprawniających do zwolnienia z obowiązku wprowadzenia kasy

    A = B × C/D

    gdzie:

    A -          graniczna kwota obrotu w proporcji do okresu prowadzonej działalności, której przekroczenie powoduje utratę zwolnienia,

    B -          limit 20.000 zł,

    C -          liczba dni prowadzenia sprzedaży, jaka pozostała do końca roku,

    D -          liczba dni w roku podatkowym

    www.deklar.pl

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-02-27 15:09 autor odpowiedzi: 88_Monika_88

    Dziękuje serdecznie za odpowiedzi.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2016-02-07 21:18 przez konto usunięte

    Karta podatkowa a ewidencja sprzedaży i kasa fiskalna

    Dzień dobry,chciałam dopytać o kwestię opodatkowania kartą podatkową (fotograf ślubny). Początek działalności, podatnik zwolniony z kasy fiskalnej, usługi będzie świadczył jedynie dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, również nie będzie VAT-owcem. 1. Czy dobrze rozumuję, że ...

  • maciekszubert

    Dodano 2014-09-21 15:54 przez maciekszubert

    Utrata zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej

    Witam,
    pytanie dotyczy sprzedaży na rzez osób fizycznych nie prowadzących DG i utrzymania zwolnienia z obowiązku posiadania kasy fiskalnej (jednoosobowa DG, PKPiR nie VAT-owiec, bez biura rachunkowego).
    Prowadząc sprzedaż wysyłkową zapłatę za towar otrzymuję na swoje konto bankowe (firmowe), do tego...

  • dekoriada

    Dodano 2013-12-20 15:19 przez dekoriada

    Czy do każdej transakcji sprzedaży wysyłkowej przez internet mogę wystawić rachunek?

    Prowadzę działalność, która polega na sprzedawaniu swoich wyrobów głownie do osób fizycznych nieprowadzących działalności wysyłkowo za pośrednictwem internetu, ale również gotówkowo na różnego rodzaju targach. Nie jestem VAT-owcem i nie prowadzę ewidencji za pomocą kasy fiskalnej.
    Chciałam zapytać, ...

  • konto usunięte

    Dodano 2015-08-26 13:33 przez konto usunięte

    Warsztat samochodowy i zapisy w PKPiR

    Jestem tak niepewna swojej emerytury jak większość Polaków a przejściu na nią nie myślę w ogóle.Mąż ma zamiar otworzyć warsztat samochodowy. Wiem, że musi posiadać kasę fiskalna. Ile czasu ma na założenie kasy od momentu rozpoczęcia działalności? Ma zamiar sprzedawać klientom usługę wraz z częściami...

  • izka303

    Dodano 2013-07-09 00:38 przez izka303

    Karta podatkowa, przejście na VAT. Co zrobić ze zbędnym towarem?

    Witam,
    Mam takie pytanie: jestem obecnie płatnikiem karty podatkowej, jednocześnie mam kasę fiskalną. Lada chwila przekroczę próg obrotu 150 tysięcy zł i przejdę na VAT. Co z towarem, którego mam bardzo dużo? Trochę się tego nazbierało przez 14 lat.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania