eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / Finanse › Czy do każdej transakcji sprzedaży wysyłkowej przez internet mogę wystawić rachunek?


2013-12-20 15:19 autor: dekoriada

4 190 odsłon

Czy do każdej transakcji sprzedaży wysyłkowej przez internet mogę wystawić rachunek?

Prowadzę działalność, która polega na sprzedawaniu swoich wyrobów głownie do osób fizycznych nieprowadzących działalności wysyłkowo za pośrednictwem internetu, ale również gotówkowo na różnego rodzaju targach. Nie jestem VAT-owcem i nie prowadzę ewidencji za pomocą kasy fiskalnej.

Chciałam zapytać, czy do każdej transakcji internetowej mogę wystawić rachunek, a pozostałą sprzedaż ewidencjonować w ewidencji sprzedaży? Chciałabym tak to rozdzielić, żeby uniknąć wprowadzenia kasy fiskalnej. Mam pewność, że sprzedaż poza internetowa nie przekroczy 20000 zł w ciągu roku. Czy wartość wystawionych rachunków też będzie wliczana do limitu do wprowadzenia kasy fiskalnej? Czy wówczas tylko sprzedaż zapisana w "ewidencji sprzedaży".

Z góry dziękuję za pomoc.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • gocha0205

    Dodano 2013-07-24 22:57 przez gocha0205

    Jestem na ryczałcie. Przekroczony limit na kasę fiskalną

    Witam,
    1. Przyszło pismo z urzędu, że przekroczyłam limit na kasę w 2012 r. - limit 20 tys., a ja 23 tys. - czyli powinnam mieć kasę od 1 marca tak?
    2. Działalność od 2011. Czy limit wynosi 20000 czy 40000?
    3. Zapytanie z urzędu: jaką część przychodu wykazanego ww. zeznaniu dotyczy sprzedaży na rzec...

  • podatniczka

    Dodano 2013-06-20 15:34 przez podatniczka

    Kara za kasę fiskalną po terminie

    Osoba prowadząca działalność jednoosobową powinna już we wrześniu 2012 r. (przekroczyła wtedy limit 20 000 zł dla nowootwartych firm), zainstalować kasę. Całą sprzedaż ma udokumentowaną fakturami VAT (również dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej).
    Czy tej osobie grozi za to...

  • konto usunięte

    Dodano 2013-10-11 12:08 przez konto usunięte

    Założyłem firmę. Jak prowadzić KPiR?

    Niedawno założyłam działalność gospodarczą i będę prowadziła KPiR, jednak nie do końca wiem, jak księgować faktury za zakupiony towar. Nie jestem podatnikiem VAT i nie będę odliczała go na koniec roku. Na fakturze mam podaną kwotę za towar i dodatkową kwotę VAT, czy do KPiR mam wpisywać kwotę całkow...

  • hela71

    Dodano 2017-12-10 16:23 przez hela71

    Ryczałt ewidencjonowany 2018 - jakie zmiany?

    Witam, sprzedaję bieliznę przez internet. Jestem na ryczałcie 3% i na kasie. Myślę, że chyba nie przekroczę 50 tys. w tym roku.
    Moje pytanie to jaką dokumentację muszę prowadzić i książki w roku 2018, co zmieniło w ryczałcie? Do teraz można było odliczać sobie składkę społeczną, a teraz co będzie ni...

  • mac899

    Dodano 2017-10-14 10:50 przez mac899

    Kasa fiskalna. Czy będę zwolniony z posiadania kasy?

    Witam,prowadzę działalność gospodarczą. W ciągu roku osiagnąłem dochód nie przekraczający 20 000 zł. Czy z tego tytułu jestem zwolniony z posiadania kasy fiskalnej? Jak w tym momencie księgować sprzedane towary osobom indywidualnych? Zaś dla firm wystawiane są faktury.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Dokumentowanie najmu - kiedy kasa fiskalna nie jest konieczna?

    Dokumentowanie najmu - kiedy kasa fiskalna nie jest konieczna?

    Generalny obowiązek prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej w działalności podatnika wynika z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT. Powstaje z chwilą rozpoczęcia sprzedaży na rzecz osób fizycznych ...

  • Czy jedna kasa fiskalna może obsłużyć kilka punktów handlowych?

    Czy jedna kasa fiskalna może obsłużyć kilka punktów handlowych?

    Sprzedaż na rzecz osób fizycznych co do zasady musi być ewidencjonowana przy użyciu kasy fiskalnej (o ile sprzedawca nie korzysta ze zwolnień w tym zakresie). Ustawodawca nie wskazuje jednak ile takich urządzeń sprzedawca powinien posiadać ...

  • Dwa punkty sprzedaży z jedną kasą fiskalną?

    Dwa punkty sprzedaży z jedną kasą fiskalną?

    Sprzedaż dla osób fizycznych w zdecydowanej większości przypadków musi być ewidencjonowana za pomocą kasy rejestrującej. Jeżeli w danym punkcie z różnych względów kasy fiskalnej nie ma (pomimo takiego obowiązku) bądź urządzenie to ...

  • Polski Ład: kasa fiskalna nie wymaga terminala płatniczego

    Polski Ład: kasa fiskalna nie wymaga terminala płatniczego

    Polski Ład wprowadził zmiany także w zakresie podatku VAT. Ich znaczna część zaczęła obowiązywać z początkiem stycznia 2022 r. Inne (dotyczące np. kas fiskalnych online) wejdą w życie w połowie roku. Zmiany te spowodowały, że firmy ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania