eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracownicze › Urlop wypoczynkowy a spółka w upadłości układowej


2014-05-23 12:20 autor: katarzynaagata

1 546 odsłon

Urlop wypoczynkowy a spółka w upadłości układowej

Witam,

bardzo proszę o poradę dotyczącą następującej sytuacji: 30 czerwca kończy mi się urlop macierzyński, chciałam wykorzystać urlop wypoczynkowy - mam 24 dni za 2013 i 26 dni w 2014. Chciałbym wykorzystać urlop przed urlopem wychowawczym.

Spółka, w której pracowałam i nadal jestem jako osoba zatrudniona funkcjonuje jako spółka w upadłości układowej z możliwością restrukturyzacji.

Czy firma może odmówić przyznania mi urlopu wypoczynkowego i czy istnieje jakieś ryzyko, że w czasie tego urlopu wypoczynkowego mogą mnie zwolnić?

Mam jeszcze pytanie: ile wcześniej muszę złożyć wniosek o urlop wypoczynkowy i wychowawczy?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Pierwsza praca: co warto wiedzieć?

  Pierwsza praca: co warto wiedzieć?

  Poszukiwanie pierwszej “prawdziwej” pracy to z pewnością zadanie niełatwe i bardzo stresujące. Przebijając się przez gąszcz ogłoszeń, absolwenci szkół i uczelni wyższych szukają satysfakcjonujących ofert i z nadzieją czekają na ...

 • Jak obliczyć wymiar urlopu wypoczynkowego?

  Jak obliczyć wymiar urlopu wypoczynkowego?

  Tegoroczny sezon urlopowy można uznać za otwarty. To zatem dobra okazja, aby przypomnieć, jakie są podstawowe zasady wymiaru i udzielania urlopu wypoczynkowego.

 • Urlop wypoczynkowy od strony formalnej

  Urlop wypoczynkowy od strony formalnej

  Prawo do urlopu wypoczynkowego to jedno z niezbywalnych uprawnień pracowniczych. Zagadnieniu temu towarzyszą jednak liczne zawiłości formalne, które nie dla wszystkich są oczywiste. Komu nie przysługuje płatny okres zwolnienia z obowiązku ...

 • Wniosek o urlop e-mailem?

  Wniosek o urlop e-mailem?

  Czy wniosek urlopowy złożony e-mailem musi być opatrzony podpisem elektronicznym? A jeśli są przypadki, że nie, to jakie?

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania