eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Likwidacja stanowiska pracy a rozwiązanie umowy o pracę


2013-03-15 11:36 autor: brynio

5 496 odsłon

Likwidacja stanowiska pracy a rozwiązanie umowy o pracę

Pracownik po długotrwałym zwolnieniu lekarskim (182 dni) odzyskał zdolność do pracy, co potwierdził lekarz medycyny pracy. W trakcie jego choroby stanowisko pracy, które zajmował, zostało zlikwidowane poprzez zmiany w schemacie organizacyjnym. W tej sytuacji pracodawca zaproponował mu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron, mimo możliwości rozwiązania umowy z przyczyn dot. zakładu pracy - co wiąże się z odprawą pieniężną (umowa na czas nieokreślony, staż pracy w firmie 13 lat). Pracownik nie chce skorzystać z tej propozycji pracodawcy, ponieważ wolałby otrzymać odprawę z powodu likwidacji stanowiska pracy.

Jakie są w tej kwestii uprawnienia pracownika, aby umowa została rozwiązana z przyczyn dot. zakładu pracy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-08-22 23:01 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Pracownik nie musi sie zgodzić na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. Wtedy to pracodawca (o ile przyczyny zwolnienia są po jego stronie ) musi tak zrobić, aby było wszystko dobrze i zgodne z prawem.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • J.

  Dodano 2012-11-21 17:49 przez J.

  Czy należy się odprawa po 6 miesięcznym okresie wypowiedzenia?

  Otrzymałam wypowiedzenie za porozumieniem stron z uwagi na likwidacje mojego stanowiska pracy. Mam 6 miesięczny okres wypowiedzenia. Pracodawca  rozwiązuje mi umowę z 1 miesięcznym okresem wypowiedzenia i wypłaci mi dodatkowe wynagrodzenie za 5 miesięcy.
  Czy mam prawo do 3 miesięcznej odprawy? pracu...

 • isio.64

  Dodano 2013-12-27 18:47 przez isio.64

  Likwidacja stanowiska pracy i wypowiedzenie z pracy

  Witam,
  co mogę zrobić, żeby zakład pracy dał mi wypowiedzenie z pracy za porozumieniem stron? Jestem na tym stratny, a przecież przyczyna rozwiązania stosunku pracy to likwidacja stanowiska pracy. Nie tylko ja zostałem zwolniony. W jaki sposób mogę się do tego odwołać? Czy wszystko zostało przekreśl...

 • isio.64

  Dodano 2013-12-01 22:27 przez isio.64

  Zwolnienie 20 osób. Czy należy się odprawa?

  Pracuję jako ochroniarz, posiadam umowę do końca czerwca 2014 r., a teraz dostałem wypowiedzenie z tytułu likwidacji stanowiska pracy. Zostało naz zwolnionych 20 osób. Czy należy nam się odprawa?

 • Aga1707

  Dodano 2013-09-28 15:21 przez Aga1707

  Odprawa pieniężna w przypadku likwidacji stanowiska pracy

  Witam serdecznie,
  02.09.2013 przerwałam urlop wychowawczy, ponieważ mój synek poszedł do przedszkola i tego dnia dostałam 3-miesięczny okres wypowiedzenia bez świadczenia pracy z powodu likwidacji stanowiska pracy. Pracuję w tej firmie ponad 18 lat - umowa była na czas nieokreślony. Chciałabym się d...

 • Dareczekpop

  Dodano 2013-01-24 17:00 przez Dareczekpop

  Wypowiedzenie z powodu likwidacji stanowiska

  Witam w dniu dzisiejszym zostałem zwolniony z pracy z trzy miesięcznym okresem wypowiedzenia (bez świadczenia pracy), powód likwidacja stanowiska. Firma zatrudnia około 200 osób, w firmie przepracowałem ponad 10 lat.
  Co oprócz wypowiedzenia (3 msc.) należy mi się ze strony pracodawcy (czy wypowiedze...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania