eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Umowa o dzieło / kontrakt


2013-01-05 23:43 autor: konto usunięte

3 076 odsłon

Umowa o dzieło / kontrakt

Mój narzeczony jest zatrudniony przez polską firmę, ale pracuje na terenie Niemiec. Zatrudniony jest na podstawie umowy o dzieło, ale w Niemczech wszyscy nazywają to rocznym kontraktem. Jednakże dziwne jest dla mnie to, że podczas podpisywania umowy o dzieło, musiał podpisać również umowę na pracę w Polsce na jeden dzień w dodatku na 1/8 etatu dlaczego... nie wiem, może ktoś jest w stanie mi to wytłumaczyć? I czy po tych umowach, po roku przepracowanym w ciągu ostatnich 18 miesięcy przysługuje mu zasiłek dla bezrobotnych w Polsce? 

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Edward13

  Dodano 2019-01-26 13:31 przez Edward13

  Rozliczenie roczne PIT za rok 2018

  Witam,w styczniu 2018 roku pracowałem w Polsce na podstawie umowy o pracę, następnie 5 miesięcy byłem na zasiłku dla bezrobotnych z prawem do zasiłku.Od lipca do końca roku pracowałem w Czechach i teraz moje pytanie: w jaki sposób powinienem rozliczyć swój PIT? Pozdrawiam

 • anula8787

  Dodano 2014-09-21 10:48 przez anula8787

  Praca w Niemczech a zasiłek dla bezrobotnych w Polsce

  Jestem zarejestrowana w urzędzie pracy w Polsce, zasiłek mam pobierać od listopada a wyjechałam tydzień temu do Niemiec i otworzyłam samodzielną działalność.
  Czy muszę się wyrejestrować z urzędu pracy i zasiłku nie będę pobierać? Kiedy to muszę zrobić i ile mam na to czasu?

 • Joan

  Dodano 2012-11-08 10:39 przez Joan

  Umowa o dzieło a składka ZUS

  Jestem osobą bezrobotną z prawem do zasiłku. Chcę podjąć pracę chałupniczą na umowę zlecenie. Kto i jaką będzie musiał odprowadzić składkę na ZUS? i czy stracę w tym momencie prawo do zasiłku dla bezrobotnych?

 • calinka

  Dodano 2013-05-03 09:55 przez calinka

  Przepisanie firmy na małżonka a zasiłek dla bezrobotnych

  Witam,
  Jestem zatrudniona na umowę o pracę na cały etat i prowadzę działalność gospodarczą. W czerwcu zamierzam się zwolnić z pracy.
  Czy jeśli po zwolnieniu się jeszcze przez 1-2 miesiące będę płacić pełny ZUS z tytułu działalności, a następnie przepiszę firmę na męża, to będę miała prawo do zasiłku...

 • m_power3

  Dodano 2013-11-26 22:37 przez m_power3

  Rozliczenie dochodu z działalności gospodarczej na terenie Niemiec a PIT-36/ZG

  Witam,
  pracowałem w tym roku w Niemczech prowadząc tam jednoosobową działalność gospodarczą. W okresie pobytu za granicą wystawiłem rachunki na łączną kwotę ok. 7400 euro, tj ok. 30 tys. zł. W tym roku byłem również bezrobotnym w Polsce i pobierałem zasiłek dla bezrobotnych ok. 2800 zł.
  Jak mam się ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania