eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę a przyczyna wypowiedzenia


2016-07-09 08:41 autor: konto usunięte

1 592 odsłon

Wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę a przyczyna wypowiedzenia

Witam,

przed urlopem przełożona zleciała mi dodatkowe zadania. Zadania zostały zrealizowane. Z tym, że jedno z zadań według mojej przełożonej nie zostało zrealizowana tak jak powinno. Dodam, że zadanie to zostało mi przekazane podczas rozmowy z przełożoną i innym kierownikiem, a ja nie byłam obecna podczas całej rozmowy i nie słyszałam dokładnie wszystkich ustaleń. 

Po wykonaniu wszystkich zadań wysłałam maila do przełożonej z ich statusem. Po chwili otrzymałam telefon, że jedno z zadań jest zrealizowane nieprawidłowo. Ale po krótkiej rozmowie okazało się, że wszystko jest ok. 

Po urlopie otrzymałam maila od przełożonej z prośbą o wyjaśnienia dlaczego wykonałam zadanie nieprawidłowo. Nie rozumiałam za bardzo o co chodzi, przecież wszystko sobie wyjaśniłyśmy przed urlopem i opisałam, jak wyglądała sytuacja. Po czym została wezwana do pokoju, gdzie wściekła przełożona zaczęła na mnie krzyczeć i zwolniła mnie. Zadzwoniła do kierownika innego wydziału, który potwierdził jej wersję.

Dodam, że to dodatkowe zadanie wiązało się z domówieniem dodatkowych gadżetów jeśli kierownik innego działu zdecyduje się na wybór określonego zestawu. Według mojej przełożonej źle zrozumiałam i niepotrzebnie domówiłam gadżety, przy wyborze określonego zestawu przez kierownika. Dodam tylko, że te dodatkowe gadżety można zwrócić bez żadnej konsekwencji o czym poinformowałam kierowniczkę w mailu.

Podobne sytuacje miały już miejsce wcześniej w wydziale, koleżanki coś zamawiały dwukrotnie i zwracały. Czy kierowniczka mogła mnie zwolnić za coś takiego? 

Rozmawiałyśmy jeszcze później i kierownicza powiedział, że to nie jest powód zwolnienia. Napisała mi w mailu, że jest niezadowolona z mojej pracy i z wzajemnej komunikacji, że mam trzy miesiące na szukanie pracy, jeśli sobie nie znajdę czegoś to otrzymam wypowiedzenie, jeśli sytuacja ulegnie zmianie przez poziom realizowanych przeze mnie zadań to przełożona poinformuje mnie o tym. 

Rozmawiałam z nią później jeszcze raz mówiła, żebym szukała sobie pracy i że otrzymała informację od dyrektora o optymalizacji zadań w zespole. 

Dodam tylko, że mam zazwyczaj zadania premiowe wykonane na 100%. A zadanie premiowe to prawie wszystkie zadania, które robię. Czy przełożona nie potraktowała mnie zbyt ostro? Dodam, że przez 5 lat dostawałam dodatkowe zadania, a ani razu nie dostałam podwyżki.

Dodatkowo mam pytanie: czy przełożony musi informować swojego podwładnego o zadaniach premiowych, które ma do wykonania? W każdym kwartale wysyłam propozycje zadań premiowych do przełożonych, ale ona nie zawsze odsyła mi zatwierdzone przez nią zadania więc nie wiem do końca jak one wyglądają, a różnią się od tych, które ja proponuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2016-07-09 19:44 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  A dostała Pani wypowiedzenie, bo z tekstu wnioskuję, że nie.

  wiosna12345

  konto usunięte skomentował/a odpowiedź 2016-07-09 22:04

  Nie, jeszcze nie. Mam dwutygodniowy okres wypowiedzenia, a dostałam trzy miesiące na szukanie pracy

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • bartek7000

  Dodano 2016-01-11 12:37 przez bartek7000

  Umowa o pracę na czas określony i nagłe zwolnienie

  Witam,jestem pracownikiem technicznym jednej z szkół średnich. Od lipca pracowałem do września na umowie próbnej, a od września dostałem umowę o pracę na czas określony z terminem wypowiedzenia do 14 dni.Po Nowym Roku kalendarzowym pracodawca mnie zwolnił, wypowiadając umowę z terminem wypowiedzenia...

 • koperek82

  Dodano 2018-02-22 16:56 przez koperek82

  Wypowiedzenie umowy na czas określony przed czasem

  Witam,mam umowę na czas określony do czerwca 2019 roku. Pracodawca chce zakończyć ze mną współpracę. Jaki obowiązuje mnie okres wypowiedzenia i czy ma prawo zwolnić mnie przed zakończeniem umowy? Umowę o pracę mam od września 2016.Dziękuję za pomoc.

 • mac899

  Dodano 2017-07-19 06:43 przez mac899

  Zwolnienie pracownicy po wychowawczym

  Witam,czy pracodawca ma prawo zwolnić i wyrejestrować pracownicę po zakończonym na urlopie wychowawczym? Czy takiej pracownicy przysługuje jeszcze okres ochronny po ustaniu urlopu wychowawczego?

 • artt

  Dodano 2017-06-14 08:54 przez artt

  Umowa o pracę a wypowiedzenie

  Witam,mam zawartą umowę o pracę na czas określony od dnia 01.01.2017 do dnia 30.06.2017 r. z 2-tygodniowym okresem wypowiedzenia.Moje pytanie jest następujące: kiedy pracodawca (w jakim terminie) może mi wręczyć wypowiedzenie o pracę zgodnie z przepisami?Proszę serdecznie o odpowiedź.Pozdrawiam,Artu...

 • katarzyna7171

  Dodano 2017-03-02 13:35 przez katarzyna7171

  Zwolnienie z pracy

  Obecnie od 7 lat pracuję w firmie ochroniarskiej, przebywałam ponad rok na zwolnieniu lekarskim i świadczeniach rehabilitacyjnych. Zakończyłam leczenie, zrobiłam badania dopuszczające do pracy i firma wysłała mnie na zaległy urlop.Urlop się kończy, mam wrócić do pracy, a przełożony mówi mi, że pracy...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Okres wypowiedzenia

  Okres wypowiedzenia

 • Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy

  Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy

  Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy realizowane jest w ramach uprawnień kierowniczych pracodawcy. W konsekwencji pracodawca ma prawo wtórnie zobowiązać pracownika do świadczenia pracy (zgoda zatrudnionego nie jest wymagana) ...

 • Jak przyspieszyć zwolnienie pracownika?

  Jak przyspieszyć zwolnienie pracownika?

  Z reguły pracownik odchodzi z pracy z upływem okresu wypowiedzenia, który często jest dość długi. Trudno wówczas oczekiwać od pracownika większego zaangażowania w pracę, a od pracodawcy powierzania mu bardziej złożonych, ciekawych ...

 • Polecenie służbowe w orzecznictwie SN

  Polecenie służbowe w orzecznictwie SN

  Wykonywanie poleceń służbowych należy do podstawowych obowiązków każdego zatrudnionego. Kodeks pracy traktuje to zagadnienie zdawkowo, dlatego też warto przyjrzeć się, jakie stanowisko w tej kwestii prezentowane jest w aktualnym ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania