eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Wypowiedzenie a likwidacja miejsca pracy i dojazd do innego miasta


2015-11-20 13:33 autor: szklarska1

1 615 odsłon

Wypowiedzenie a likwidacja miejsca pracy i dojazd do innego miasta

Witam,

przebywam obenie na zwolnieniu lekarskim, w najbliższym czasie zostanie zlikwidowany punkt, w którym pracowałam. Zadzwonił do mnie szef z informacją o likwidacji sklepu w moim mieście. Poinformował mnie o tym, że jeżeli wrócę do pracy będę musiała dojeżdżać do pracy ok. 30 kilometrów (nie chcę z powodów zdrowotnych i dodatkowych kosztów i dodatkowego czasu na dojazd) lub podpiszę wypowiedzenie za porozumieniem stron.

Dodam, że pracowałam na 3/4 etatu z racji choroby przewlekłej i pobierałam dodatkowo rentę, która kończy mi się w tym czasie, do którego mogę ewentualnie chorować. Czy po ustaniu renty mogę otrzymać "kuroniówkę"?

Zarabiałam 1500 zł brutto, renty miałam 707 zł brutto. Pracowników w firmie jest mniej niż 20. Czy to znaczy, że po 20 latach pracy nie otrzymam odprawy? Czy wypowiedzenie za porozumieniem stron lub z powodu likwidacj miejsca pracy ma dla mnie jakieś znaczenie? Ewentualnie dla przyszlego pracodawcy?

Jak sensownie rozwiązać umowę?
                                            
Z góry dziękuję za poradę.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • pedagog

  Dodano 2013-10-21 20:36 przez pedagog

  Jak korzystnie rozwiązać umowę po urlopie wychowawczym?

  Witam,
  w związku ze zbliżającym się ku końcowi urlopem wychowawczym, proszę o poradę. Chciałabym aby to pracodawca mnie zwolnił. Wiem, że osoba wracająca z urlopu wychowawczego jest szczególnie chroniona przez polskie prawo, jednak razem z pracodawcą doszliśmy do wniosku, że raczej nie ma dla mnie ...

 • hansch

  Dodano 2013-10-01 11:43 przez hansch

  Wypowiedzenie umowy o pracę. Czy mogę iść na chorobowe?

  Otrzymałam wypowiedzenie 2-tygodniowe i się rozchorowałam. Czy mogę pójść na L-4? Pracuję już około 10 lat w ciągłości pracy, choć w ostatnim zakładzie 7 miesięcy, gdyż pracodawca zrezygnował z dalszego prowadzenia sklepu. Co się stanie, jeśli bym musiała dalej chorować, jak skończyłby się okres wyp...

 • gosiaracek

  Dodano 2013-09-25 11:18 przez gosiaracek

  Zwolnienie lekarskie po okresie wypowiedzenia

  Od czerwca 2013 r. przebywam na bezpłatnym urlopie wychowawczym. W związku z likwidacją sklepu dostałam wypowiedzenie, którego okres kończy się 31 października 2013 r. Czy po okresie wypowiedzenia mogę iść na zwolnienie lekarskie od 1 listopada?

 • konto usunięte

  Dodano 2018-08-27 20:54 przez konto usunięte

  Likwidacja sklepu a odprawa pracownika

  Pracuje w jednym z sieci sklepów, który prawdopodobnie wkrótce zostanie zamknięty. Pracuję tam na umowę o pracę ponad 5 lat. Mam umowę na czas określony do końca 2018 r. Czy w przypadku zamknięcia sklepu przysługuje mi odprawa?

 • magda4560

  Dodano 2016-09-11 22:20 przez magda4560

  Wypowiedzenie. Ile miesięcy przed?

  Witam,mój mąż od maja 2008 roku do chwili obecnej pracuje na pół etatu w tej samej firmie na umowie na czas nieokreślony. Teraz chce się zwolnić. Ile go obowiązuje wypowiedzenie? Czy może iść na kuroniówkę?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Wypowiedzenie umowy a potem likwidacja stanowiska?

  Wypowiedzenie umowy a potem likwidacja stanowiska?

  Wypowiedzenie umowy o pracę z powodu likwidacji stanowiska pracy nie musi następować w tym samym czasie, w którym faktyczne kończy się proces likwidacji tego stanowiska. Likwidacja stanowiska nie jest bowiem czynnością jednorazową, ale jest ...

 • Upadłość firmy a prawa pracownika

  Upadłość firmy a prawa pracownika

  Ciąża, urlop macierzyński, wychowawczy i zwolnienie lekarskie, to okres kiedy pracownik nie musi obawiać się utraty miejsca zatrudnienia. Problem pojawia się w momencie ogłoszenia przez firmę upadłości bądź likwidacji.

 • Renta szkoleniowa otwiera nowe możliwości

  Renta szkoleniowa otwiera nowe możliwości

  Utrata zdrowia nie musi oznaczać utraty pracy, choć zmusza niekiedy do zmiany zawodu. Wsparcie finansowe niezbędne do przekwalifikowania zapewnia ZUS, przyznając rentę szkoleniową. Kiedy i komu przysługuje takie świadczenie?

 • Naruszanie praw pracowników będzie można zgłaszać do Państwowej Inspekcji Pracy?

  Naruszanie praw pracowników będzie można zgłaszać do Państwowej Inspekcji Pracy?

  Projektowana ustawa ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa w miejscu pracy, która ma na celu dostosowanie do unijnej dyrektywy z 23 października 2019 r., wskazuje na Państwową Inspekcję Pracy jako na organ do udzielania informacji ...

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania