eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Jestem na L4 a wygasła mi umowa


2015-11-04 14:13 autor: polaa1988

1 776 odsłon

Jestem na L4 a wygasła mi umowa

Witam,

od 14 miesięcy pracowałam na umowę o pracę, pełny etat, wszystkie składki odprowadzane ładnie pięknie, ale niestety umowa była przedłużana co miesiąc. Od 7 października poszłam na L4. Niestety do końca października umowa mi wygasła z racji kończącego się miesiąca, ale nadal przebywam na chorobowym, a dokładnie do 10 listopada.

Jestem teraz w kropce, ponieważ bardzo chcę w ten czas zajść w ciążę, a boję się czy wszystko będzie mi się należało, między innymi chorobowe 9 miesięcy, zasiłek macierzyński 12 miesięcy i kuroniówka pół roku? Przypomnę, że miałam umowę co miesiąc.

Bardzo proszę o pilne odpisanie. Na dniach będę robić test i chcę być spokojna.

Dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2015-11-04 16:44 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli jest Pani w ciąży to na zwolnieniu może być do  porodu. Umowę miała Pani z agencją, a oni nie maja obowiązku przedłużać umowę, wiec zasiłku macierzyńskiego Pani z tej umowy juz nie dostanie. Od przyszłego roku będzie można się starać o świadczenie rodzinne, więc jakaś kasa powinna być.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • edytkack

  Dodano 2015-04-17 12:44 przez edytkack

  Umowa na okres próbny a zasiłek chorobowy i macierzyński

  Witam,mam pytanie, jeśli pracodawca zatrudni mnie na miesięczny okres próbny, a potem nie przedłuży umowy, to czy będąc w ciąży będę mogła iść na chorobowe (na ZUS), a potem czy ZUS będzie wypłacał macierzyński?

 • laptop

  Dodano 2015-02-09 12:15 przez laptop

  Umowa zlecenia a ciąża

  Witam,posiadając umowę zlecenie z opłaconymi składkami ZUS, jeżeli zajdę w ciążę, a termin jest wyznaczony po zakończonej umowie, to czy zostanie ona przedłużona do dnia porodu? Co w przypadku L4 i czy należy się w takiej sytuacji zasiłek macierzyński?

 • Agathsa

  Dodano 2018-07-17 06:54 przez Agathsa

  Zaszłam w kolejną ciążę na zasiłku macierzyńskim. Co mi się należy?

  Do stycznia 2018 r. byłam zatrudniona u mojego pracodawcy na umowę o pracę. Do tego momentu miałam wypłacany urlop macierzyński/rodzicielski. Po tym czasie aż do czerwca zasiłek wypłacał mi ZUS. W czerwcu zaszłam w ciążę jeszcze podczas trwania zasiłku.Czy należy mi się przedłużenie go bądź mam możl...

 • Aw

  Dodano 2017-12-26 23:07 przez Aw

  Koniec macierzyńskiego a L4

  Witam,obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim do 28.02.2018 r. Czy po zakończeniu macierzyńskiego mogę iść na L4 z powodu choroby, jeśli umowa o pracę wygasła we wrześniu 2017?

 • misia18

  Dodano 2017-12-08 19:47 przez misia18

  Praca na 1/4 etatu przez agencję pracy tymczasowej a macierzyński

  Witam.
  Potrzebuję porady odnośnie pracy. Pracuję na 1/4 etatu, oczywiście umowa o pracę, tylko jedno „ale” - umowę dostaję co miesiąc i jest to agencja pracy tymczasowej. Pracuję tam ponad rok. Jestem w 13 tyg. ciąży i chciałabym się dowiedzieć, co mi przysługuje, czy mogę iść na L4 i czy otrzymam m...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania